Канада «недвозначно засуджує незаконне утримання за ґратами» в Росії українки Надії Савченко, заявив міністр закордонних справ Канади Роб Ніколсон.
Канада також занепокоєна повідомленнями про погіршення її стану здоров’я, заявив він 25 лютого. Міністр нагадав, що це був уже 75-й день голодування Савченко на знак протесту проти її незаконного затримання владою Росії.
Оттава закликає Росію негайно звільнити Савченко з-під арешту і повернути її до України, мовиться в заяві.
Крім того, наголошує Канада, Росія і сепаратисти на сході України повинні виконати зобов’язання, які вони взяли на себе в Мінську 12 лютого, і продовжити звільнення чи обмін усіх заручників і незаконно утримуваних осіб.
«Ми повторюємо заклик до Кремля і підтримуваних Росією сепаратистів виконати всі взяті в Мінську зобов’язання, включно з припиненням вогню і відведенням важких озброєнь, а також припинити потік живої сили й озброєнь із Росії до України. Якщо цього не буде зроблено, це призведе до того, що Росія та її маріонетки в Україні муситимуть заплатити більшу ціну», – наголошено в заяві.
Вирази про «більшу ціну» чи «зростання коштів» для порушників використовують на Заході на позначення нових санкцій.
25 лютого Московський міський суд у столиці Росії відхилив скаргу захисників Савченко і підтвердив попереднє рішення суду нижчої інстанції, за яким українка має залишатися під досудовим арештом у Росії до 13 травня. Надія Савченко станом на середу голодувала на знак протесту проти її утримання за ґратами вже 75-й день. На судовому засіданні вона заявила через відеозв’язок, що, можливо, не доживе до наступного суду.
У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. Наприкінці червня сепаратисти захопили її в полон, перевезли через кордон і передали російським силовикам. Після цього Савченко взяли під варту в Росії. За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті. Савченко всі звинувачення відкидає.