США і Росія обмінялися звинуваченнями через конфлікт в Україні

Посол США в ООН Саманта Пауер виступає з українського питання

США і Росія на засіданні Ради безпеки ООН 23 лютого обмінялися обопільними звинуваченнями у зв’язку з конфліктом в Україні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Рада безпеки стала інструментом для «штампування» рішень, ухвалених західними країнами. Він звинуватив Сполучені Штати в «сумнівних методах», маючи на увазі те, що він назвав «неконституційним державним переворотом в Україні рік тому».

Посол США в ООН Саманта Пауер натомість звинуватила Москву в порушенні Статуту ООН, що виражається у підготовці, озброєнні і веденні боїв разом із сепаратистами, які захопили частину території України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який особисто представив позицію Києва в Раді безпеки, заявив, що Росія «розв’язала гібридну війну» проти його країни, і додав, що Київ може запросити миротворчу місію ООН, щоб допомогти зберегти перемир’я на сході.

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини та Росії домовились про припинення вогню на Донбасі від 15 лютого, однак ухвалені в Мінську чергові домовленості про чергове припинення вогню постійно порушуються. Зокрема, проросійські сепаратисти і війська Росії продовжили наступ на місто Дебальцеве на Донеччині і змусили до відступу українські війська, які дотримувалися режиму припинення вогню і не могли дати повноцінної відсічі. Тим часом сепаратисти звинувачують у таких порушеннях українську сторону. Росія при цьому стверджує, що не зв’язана ніякими зобов’язаннями за мінськими домовленостями, бо, мовляв, є лише їхнім «гарантом», але не учасником.