Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер висловила глибоке занепокоєння ситуацією із утриманням у російському СІЗО української льотчиці, депутата і делегата ПАРЄ Надії Савченко.
«Сподіваюся, що її ситуація буде вирішена швидко, і вона дуже скоро зможе приєднатися до нас», – сказала Брассер на відкритті сесії ПАРЄ.
Вона також наголосила, що обов’язковою умовою Мінських домовленостей є обмін ув’язненими і заручниками.
Сьогодні українську льотчицю Надію Савченко зареєстрували як делегата ПАРЄ.
Її адвокат Микола Полозов також повідомив, що бюро ПАРЄ ухвалило рішення про надання Савченко міжнародного імунітету.
25 грудня 2014 року Верховна Рада України делегувала українську льотчицю Надію Савченко, яка є народним депутатом від партії «Батьківщина», до складу делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи.
13 січня 2015 року Рада ухвалила звернення до ПАРЄ щодо звільнення Савченко. Народні депутати закликали ухвалити на найближчій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи резолюцію із закликом до звільнення Савченко, Сенцова й інших громадян України, які протиправно утримуються на території Росії.
У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що Савченко викрали і примусово вивезли з території України.
13 грудня 2014 року Надія Савченко розпочала голодування і продовжує його досі.
26 січня у Страсбурзі відкривається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), робота якої триватиме до 30 січня. Серед головних тем обговорення – ситуація в Україні.
На цю ж тему: