Париж – Французька поліція повідомляє, що локалізувала місцезнаходження двох підозрюваних у нападі на редакцію видання «Шарлі Ебдо» у Парижі. За попередніми даними, брати Куаші перебувають у регіоні Пікарді, і там вже оголошено найвищий рівень заходів безпеки. За інформацією поліцейських, у злочинців можуть бути автомати Калашникова і гранатомети, тому всіх мешканців регіону просять бути обережними. Третій підозрюваний, який, як вважається, був водієм, раніше здався поліції добровільно, заявивши про свою непричетність до нападу і надавши алібі.
У четвер у Франції був офіційний день жалоби. За останні понад 50 років такий день оголошували лише 5 разів. Країна триматиме приспущені прапори протягом трьох днів.
Хвилиною мовчання зустріла вся Франція дванадцяту годину дня. У найбільших містах країни на одну хвилину зупинився весь громадський транспорт. У столиці тисячі людей прийшли до Собору Паризької Богоматері, де стояли під рясним дощем, слухаючи дзвони храму опівдні. Багато людей не стримували сліз.
Так само сумні обличчя були і на площі Республіки. Там весь монумент, присвячений основним цінностям Франції, обклеїли постерами з написом Je suis Charlie. Крім того, на площу постійно приходять люди, кладуть там фотографії вбитих у редакції «Шарлі Ебдо», квіти, запалюють свічки, а також приносять ручки і олівці на знак того, що серед жертв терористичного нападу були кращі карикатуристи Франції.
Поліція і влада кажуть, що роблять все можливе
Представники влади регулярно виступають зі зверненнями до народу та розповідають останні новини про пошуки нападників, а також про заходи безпеки, запроваджені у країні.
Прем’єр-міністр Мануель Вальс зазначив: «Ми намагаємося негайно розшукати осіб, які вчинили вчорашній напад. У нас є план запровадження заходів безпеки, ми працюємо з нашими колегами в політичній сфері для національної єдності, і ви все це бачите. Ми розуміємо стурбованість громадськості, ми це обговорювали з урядом, ми будемо стежити за ситуацією дуже уважно».
До операції пошуку злочинців залучена французька армія та поліцейські гелікоптери.
Однак люди на вулицях Парижа кажуть, що їх не залякати терористичним нападом на журналістів, навіть навпаки – тепер французи ще більше оберігатимуть свободу слова і вільне висловлення своєї позиції у своїй країні.
Your browser doesn’t support HTML5
У п’ятницю в Парижі зберуться керівники правоохоронних органів країн Європи і США для обговорення спільних дій у протистоянні терористичним загрозам.
Your browser doesn’t support HTML5
На цю ж тему:
Теракт у Парижі: українці співчувають і звертають увагу на Росію «Доки у світі є державний тероризм, він підживлюватиме тероризм інших форм. Це тероризм, жертвами якого є українці, а тепер стали французи» – Чубаров далі |
Чорний день в історії французької журналістики В результаті нападу на редакцію видання «Шарлі Ебдо» у Парижі загинуло 12 людей, 20 поранені. Світ вшановує пам’ять загиблих далі Мусульманський світ по-різному реагує на розстріл у Парижі Але переважає засудження нападу як такого, що суперечить вченню ісламу далі Апологія карикатури. Соцмережі про Charlie Hebdo Дискусії в соцмережах щодо французької трагедії далі |