Кількість загиблих у Парижі під час нападу на редакцію Charlie Hebdo зросла до 12

При нападі на сатиричний тижневик у Франції багато загиблих

Кількість загиблих у Парижі час нападу на редакцію сатиричної газети Charlie Hebdo зросла до 12 осіб. За повідомленням поліції, окрім цього ще 10 людей поранені.

Раніше це видання вже піддавалося нападу після публікації карикатур на мусульманських лідерів та пророка Мухаммеда.

Президент Франції Франсуа Олланд, який прибув на місце трагедії, заявив, що це був «акт тероризму».

«Це варварський акт, який був вчинений у Парижі проти журналу, публікації якого є втіленням свободи. Журналісти і поліцейські були боягузливо вбиті», – сказав Олланд.

Франція підвищила свій статус попередження до найвищого – «попередження атак». Олланд наголосив, що «упродовж останніх тижнів було упереджено кілька терористичних атак».

«Нам погрожують, бо ми країна свободи», – зазначив Олланд.

Атаку на редакцію журналу у Парижі засудив і прем’єр-міністр Британії Дейвід Камерон.

«Британський парламент і ця країна наразі разом з французами опонуємо тероризму і ми протистоїмо будь-яким проявам тероризму і підтримуємо свободу висловлювання та демократію. Нападникам ніколи не вдасться відібрати у нас ці цінності», – сказав Камерон під час засідання парламенту у Лондоні.

За повідомленням CNN, двоє озброєних чоловіків увірвалися до приміщення Charlie Hebdo і упродовж п’яти хвили вели стрілянину.

Очевидець подій Бенуа Бренже розповів місцевому телебаченню, що нападників було двоє.

«Двоє чоловіків у чорних капюшонах увійшли до будинку з автоматами «Калашникова». За кілька хвилин ми почули стрілянину», – розповідає очевидець і додає, що після цього нападники втекли з будівлі.

(Відео користувача YouTube FRANCE 24)

(Відео користувача YouTube Smart Yid)

Сатиричний щотижневик Charlie Hebdo отримав свою популярність у 2006 році, коли передрукував карикатури на пророка Мухаммеда, які вперше з’явилися у датській газеті Jyllands-Posten і викликали хвилю протестів у мусульманському світі.

Колишня редакція журналу була закидана запальними бомбами у листопаді 2011-го, коли видання опублікувало на головній сторінці карикатури на пророка Мухаммеда під заголовком «Charia Hebdo».

Попри виклики до суду через звинувачення у порушенні антирасистського законодавства, газета продовжувала публікувати карикатури мусульманського пророка.

У вересні 2012 року Charlie Hebdo опублікував карикатури оголеного Мухаммеда, коли у кількох країнах відбувалися протести через малобюджетний фільм «Невинність мусульман», який був знятий у США і ображав пророка.

В останньому твіті, вранці 7 січня, журнал Charlie Hebdo опублікував карикатуру лідера угруповання «Ісламська держава» Абу Бакра аль-Багдаді.