Обама: карти Путіна погані, і нарощувати санкції зараз не треба

Обама каже, що карти Путіна погані

Президент США Барак Обама закликав сьогодні Конгрес не домагатися нових санкцій проти Росії, попередивши, що це може бути контрпродуктивним і стратегічно помилковим.

Виступаючи на зустрічі Експортної ради Білого дому, він заявив, що такі заклики можуть підірвати єдність США і Європи, для якої економічні наслідки цих санкцій значно більші, ніж для Вашингтона, і тим самим допомогти президентові Росії Володимирові Путіну, який прагне розколоти міжнародні зусилля з метою стримати його.

«Путін не має добрих карт і до того ж грає ними далеко не так добре, як то іноді, здається, пише західна преса. Путін досягне успіху, якщо створить розкол у трансатлантичних відносинах, якщо Європа і США будуть розділені. Це буде для нього стратегічною перемогою, і я маю намір відвернути це», – сказав Обама.

За його словами, думка про те, що дедалі більше нарощування санкцій якимсь чином змусить Путіна змінити позицію, помилкова. Обама наголосив, що вже чинні нині санкції дуже успішні саме через те, що США постійно домагалися не мати в них великих розбіжностей із європейцями. «Так має бути й надалі. Іноді виникає спокуса сказати, що ми можемо піти й далі, але це не піде на користь, якщо раптом європейці відпадуть», – додав президент США.

Тому, сказав Обама, до стратегічної зміни Путіна може змусити тільки те, що він визнає, що Європа і США залишаться разом: «Коли в Росії побачать, що розколин у коаліції немає, то з часом там почнуть говорити, що втрати їхньої економіки переважають отримані стратегічні переваги».

У Конгресі США є низка законодавців, які домагаються провести через Конгрес законодавчі акти, що змусили б адміністрацію запровадити проти Росії нові санкції через її невпинні дії проти України. Барак Обама заявляв, що у США прерогатива запроваджувати санкції належить виконавчій владі, і Конгрес не мав би втручатися в це.

Раніше США в координації з Європейським союзом запровадили проти Росії цілу низку санкцій – спершу через окупацію й анексію українського Криму, потім через втручання в частині сходу України. Схожі санкції також запровадили проти Росії й деякі інші країни.