Україна відмовляється від позаблоковості. НАТО вже активно допомагає Києву

Your browser doesn’t support HTML5

Посол при НАТО Долгов завив, наскільки важливий альянс для України

Брюссель П’ять натовських фондів, мета яких модернізувати українські Збройні сили та допомагати пораненим військовим, нині запрацювали офіційно. За результатами засідань у штаб-квартирі альянсу на рівні голів дипломатичних відомств було також ухвалене рішення, яким держави-союзниці закликали Росію поважати свої зобов’язання у рамках Мінських домовленостей та відмовитися від незаконної анексії Криму.

Північноатлантичний альянс і Україна засуджують нарощування Росією своєї військової присутності в анексованому нею Криму та у Чорному морі. Про це заявили міністри закордонних справ 28 країн НАТО і України після зустрічі у брюссельському офісі альянсу.

Учасники засідання також рішуче засудили «подальшу навмисну дестабілізацію на сході України», яку здійснює Росія, та порушення нею міжнародних норм, зокрема, надання танків, систем протиповітряної оборони й іншого важкого озброєння сепаратистам Донбасу.

У вівторок уряд України також повідомив НАТО, що припинить позаблоковий статус держави, на що в альянсі відповіли: якщо Україна подасть заявку на вступ – її розглянуть.

Тим часом, попри політичну підтримку зусиль українців владнати конфлікт на сході держави, Північноатлантичний альянс також заявив про практичні кроки допомоги. Йдеться про трастові фонди, які наповнюють держави-союзниці та які сьогодні офіційно запрацювали.

Голова Місії України при НАТО Ігор Долгов каже, що не лише навколо фондів зосереджена допомога альянсу.

Посилиться також практична експертна допомога з боку військових радників із різних держав
Ігор Долгов

«Ми зосередили наше співробітництво навколо нових трастових фондів задля реформування Збройних сил України. Але також ми домовилися удосконалювати нашу стратегічну комунікацію і обмін інформацією, адже нинішня ситуація вимагає більшого обміну інформацією. Посилиться також практична експертна допомога з боку військових радників із різних держав», – сказав посол, пояснюючи, що до Києва прибули і продовжують прибувати досвідчені фахівці з різних галузей: від медичної реабілітації поранених – і до кібернетичної оборони.

Генерал Філіп Брідлав під час свого офіційного візиту до Києва. 26 листопада 2014 року

Трастові фонди НАТО запрацювали – Столтенберґ

Єнс Столтенберґ

Трастові фонди, які вже налічують кілька мільйонів євро, фінансуватимуть реформування та модернізацію української армії та зроблять її більш ефективною, прозорою та допоможуть постраждалим у конфлікті, каже голова НАТО Єнс Столтенберґ.

Чотири трастових фонди для України вже запрацювали
Єнс Столтенберґ

«Ми домовилися заснувати чотири трастових фонди для України, і нині вони вже запрацювали, – пояснив голова альянсу. – Вони стосуються різних сфер – логістики, командного контролю, кібербезпеки і перепідготовки колишніх військових. Ми також нещодавно заснували 5-й фонд, щоб допомогти реабілітації поранених військових».

Єнс Столтенберґ також привітав українців зі створенням нового уряду та успішними жовтневими виборами парламенту.

На тлі продовження дестабілізації України з боку Росії, НАТО продовжуватиме демонструвати підтримку незалежності та територіальної цілісності України
Єнс Столтенберґ

«На тлі продовження дестабілізації України з боку Росії, НАТО продовжуватиме демонструвати тверду політичну підтримку незалежності та територіальної цілісності України», – додав голова НАТО.

Міністри держав-союзниць альянсу на зустрічі в штаб-квартирі НАТО обговорили й питання щодо створення корпусу швидкого реагування НАТО, а також щодо розширення присутності союзних військ на територіях, прилеглих до кордонів східноєвропейських сусідів, що не є членами союзу НАТО.