Статистика про надзвичайну кількість розлучень в Україні вразила учасників папського Синоду з питань сім’ї, що проходить у Ватикані. Про це в суботу розповів журналістам у Римі глава УГКЦ Святослав Шевчук.
За його словами, в Україні більшість укладених шлюбів розпадається протягом перших п’яти років співжиття.
«На сьогодні від 60 до 90 відсотків подружніх пар у деяких регіонах розпадаються протягом перших п’яти років. Близько 70 відсотків дітей ростуть без сім’ї. Завтра ці діти будуть нездатними укласти повноцінну сім’ю. Ми потрапляємо у замкнуте коло людської слабкості, втрати фундаментів у суспільстві», – зауважив Блаженніший Святослав.
Він наголосив, що нагальним питанням для української церкви є те, як допомогти українцям зберегти сім’ю, як зарадити розлученим і дітям-сиротам. На думку Блаженнішого Святослава, дуже важливо, що сьогодні Синод готовий і хоче слухати українських католиків.
Проблематика сучасної родини – в центрі уваги третьої надзвичайної асамблеї Синоду католицьких єпископів, що триває у Ватикані з 5 до 19 жовтня. Обговорюють найбільш суперечливі питання для католицької церкви: контрацепція, аборти, шлюби між геями, розлучення.
Від України із доповідями виступили глава УГКЦ Святослав Шевчук та очільник Римо-католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький.
Нинішній синод має статус консультативного, і за його підсумками єпископи ухвалять синодальний документ для Святішого отця. Наступний, вирішальний етап синоду, присвячений питанням антропології, відбудеться 2015 року. Після того папа Римський може ухвалити конкретні рішення щодо канонічних змін у католицької церкві.