У середу вранці на шпилі однієї з семи московських висоток з’явився прапор України. Акція набуло широкого розголосу, викликавши весь спектр емоцій – від захоплення до осуду. Московська поліція вже почала кримінальне розслідування і інкримінує виконавцям статтю «вандалізм».
Український прапор з’явився в центрі Москви на будівлі на Котельницькій набережній рано-вранці 20 серпня. Невідомі вивісили полотнище розміром 3 на 6 метрів і пофарбували на шпилі верхню частину зірки в синій колір, в результаті зірка стала синьо-жовтою.
Згодом були викликані монтажники, для того, щоб зняти прапор. Верхолаз навіть сфотографував себе, стоячи на одному з променів зірки.
До речі саме фарбування зірки правоохоронні органи Москви розглядають як злочин та інкримінують його чотирьом затриманим, про що повідомив журналістам співробітник прес-служби ГУВС Аркадій Баширов.
«Порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною другою статті 214-ї кримінального кодексу Російської Федерації за фактом осквернення висотної будівлі будинку 1/15 на Котельницькій набережній міста Москви, а саме нанесення фарби на шпиль будівлі».
Знову політична справа – правозахисник
Керівник правозахисної організації «Агора» Павло Чиков упевнений, що справа політична, а статті хуліганство і вандалізм останнім часом саме в таких справах часто використовуються.
«Я переконаний, що справа це, безумовно, пов’язана з політикою. Бо класичне, традиційне розуміння вандалізму – це осквернення місць поховання, пам’ятників культури. Це те, як зазвичай застосовується і раніше застосовувалася ця стаття в російському кримінальному кодексі», – сказав Чіков в інтерв’ю Радіо Свобода.
Дотепна художня акція – Белковський
Російський політолог Станіслав Бєлковський угледів в акції з вивішуванням українського прапора цілком інший акцент.
Хотів би, щоб синьо-жовтий прапор був популярнішим у Росії. І політична система України – як приклад для російської політичної системиСтаніслав Бєлковський
«Я вважаю це дотепною художньою акцією, зовсім не оскверненням. Я в цілому не проти цього. Я хотів би, щоб синьо-жовтий прапор був популярнішим у Росії. І політична система України – як приклад для російської політичної системи. І прапор – як символ уособлення цієї політичної системи – мене скоріш приваблює, ніж навпаки», – зазначив Белковський.
Майже три години майорів український прапор на шпилі висотки на Котельницькій набережній, яка розташована до Кремля найближче із семи подібних будівель – на відстані менше ніж кілометр. За повідомленнями агентства «Інтерфакс», прапор був помічений на шпилі московської висотки о 7:15 ранку. Операція з його зняття завершилася о 10:05.
Your browser doesn’t support HTML5