Вже декілька днів не стихає чергова хвиля фотожаб та мемів на неправдиве повідомлення російської журналістки телеканалу «Россия-24» Олени Кочкіної про те, що з потягів та автобусів чоловіків «знімають і відправляють у Нацгвардію».
Одразу під цим та усіма наступними повідомленнями журналістки у соціальній мережі почали з’являтись коментарі, жарти та меми. Назбиралось їх вже більше ніж 5,5 тисяч.
Радіо Свобода зробила добірку з найцікавіших:
Прокидається Оленка якось вранці, а біля ліжка стоять хлопці з Нацгвардії...
Професійний фотограф. Пропоную послуги зі зйомки портретів, весіль, домашніх улюбленців. За окрему плату також зніму в Нацгвардію. тел. 22-22
Продавщиця зняла піну з пива – забрали в Нацгвардію
Хотіла зняти накип з чайника – не вийшло... Віддала в Нацгвардію – нехай самі знімають
У бабусі в селі в курнику хтось уночі всіх курей із гнізд познімав. Все, не згадуйте лихом, йду шукати в Нацгвардії
«Дивом вдалося зняти Олену Кочкіну з цього, не побоїмося цього слова, поїзда смерті. Які ще підтвердження потрібні? В останній момент, вже під обстрілом фосфорними мінами, нашому фотокореспонденту вдалося зняти сам поїзд». (с) «Россия-24»
Втік до Туреччини, сиджу на пляжі і купаюся в морі одягненим. Боюся знімати що-небудь з себе, по інерції ...
Тихіше їдеш – далі Нацгвардія.
Ранок, будні, звичайна українська маршрутка: Один до Нацгвардії, передайте.
Знявши наліт, не забудь про Нацгвардію.
Увага! Увага! Двері зачиняються. Наступна станція... Ну ви зрозуміли.
Жартівливими постами вибухнула і мережа Твіттер.
Згодом з відповіддю не забарилась і сама Нацгвардія, підтримавши хвилю чергового «тролінгу» на російську пропаганду.
Сама ж Олена Кочкіна сприймає фотожаби та меми на свою адресу як безкоштовний піар та не гребує з образами на адресу українців. Втім, як зазначив журналіст та активіст Артем Стельмашов у свій сторінці у Фейсбук, скандальна журналістка не завжди працювала на російському телебаченні. В минулому вона була журналістом «5 каналу» та навіть балотувалась у Верховну Раду.
У Міністерстві оборони факт насильної мобілізації спростовують і називають неправдивими чутками. Мобілізація проходить згідно зі законом, наголошують урядовці, а повістки вручають вдома чи на роботі, після чого призовники самостійно мають йти у військкомат.