ДЕЗА ДНЯ, 20 травня. ЗМІ Росії: попереджувальних страйків на Донбасі немає

Проукраїнська акція у Донецьку, 20 травня 2014 року

Російські державні телеканали «Росія-1», «Росія-24» заявляють, що нібито трудівники Донеччини не відгукнулися на заклик Ріната Ахметова вийти у вівторок на страйк протесту проти проросійських самозванців із так званої «Донецької народної республіки». Російські державні ЗМІ також агітують допомагати озброєним сепаратистам у Краматорську і Слов’янську та захищають затриманих журналістів із LifeNews, котрих влада в Києві звинувачує у сприянні терористам.

Ось як резюмує кореспондент телеканалу «Росія-24» наслідки заклику донецького олігарха Ріната Ахметова до трудівників підприємств Донеччини розпочати з вівторка страйки протесту проти проросійських сепаратистів в регіоні: «Рінат Ахметов розраховував, що в акції братимуть участь сотні тисяч працівників із підприємств всього Донбасу, які повинні з сьогоднішнього дня щодня на 3-4 години припиняти роботу. Правда, судячи з того, як всі зміни на вугледобувних шахтах і рудних копальнях Донбасу все-таки розпочалися вчасно – працівники підприємств надали перевагу неучасті у подібних заходах».

Хоча реальна інформація навіть з підприємств самого Ахметова, де працює понад 300 тисяч робітників, показує, що у перших попереджувальних страйках проти сепаратистів брали участь сотні тисяч робітників. Навіть відеокадри з вулиць Донецька показують, що сотні автомобілів пересічних громадян мільйонного міста підтримували своїми сиренами страйк проти самозваної «Донецької народної республіки», а за дзвони підтримки страйку в церквах Донецька сепаратисти погрожували настоятелям храмів навіть збройною розправою.

Your browser doesn’t support HTML5

Страйк проти сепаратизму в Донецьку: автомобільні клаксони і гудки підприємств

Your browser doesn’t support HTML5

Гудок миру у Донецьку


Російські телеканали пропагують збройних сепаратистів і заклики до збройної боротьби

Телеканали Кремля «Росія-1» і «Росія-24» продовжують імітувати нібито масовану світову кампанію за визволення з українського полону російських журналістів із LifeNews Олега Сидякіна та Марата Сайченка. Ось як каже про це кореспондент телеканалу «Росія-24», коментуючи заяву про цих російських журналістів члена РНБО в Києві Вікторії Сюмар: «Сюмар: «Але у них у багажнику був схований переносний зенітно-ракетний комплекс, який обстрілює, скажімо так, українських вояків, і все що потрібно обстріляти. Вони або ж допомагали його перевозити, або ж самі з нього стріляти. У цьому ще доведеться розбиратися». Кореспондент: «Головний доказ Києва не щось інше, як змонтований відеозапис».

Хоча за словами генсекретаря НАТО Андерса Фоґ Расмуссена, «безсумнівною є глибока участь Росії у дестабілізації ситуації на сході України».

Ще одними доказами цього є кадри з новин кремлівських телеканалів «Росія-1» і «Росія-24» від вівторка, де прямо пропагуються озброєні проросійські сепаратисти на сході України і оприлюднюються їхні заклики до збройної боротьби та вбивств. Так «Росія-1» надає слово командиру сепаратистів з-під Краматорська в балаклаві.

(Дивитися з 15 хвилини)
А телеканал «Росія-24» оприлюднив заяву російського громадянина, сепаратиста- кримінальника, якогось Олександра Можаєва, який закликає допомогти озброєним сепаратистам у Слов’янську та в інших містах на сході України: «Всі розуміють що це священна війна. Вони (бойовики) молоді, не досвідчені, і роблять дуже багато помилок. І через ці помилки деякі вмирають, деякі поранені».

Служба безпеки України оприлюднила також докази використання російськими телеканалами технології «25-го кадру» для інформаційно-психологічного впливу на глядачів. На брифінгу в СБУ у вівторок оприлюднили відеофрагмент випуску новин на телеканалі «Росія-24», у якому використовується маніпулятивна технологія «25-го кадру».

Зокрема, протягом усього випуску про події в Одесі 2 травня, у куті екрана з’являються малопомітні написи: «підпал правий сектор», «людей убивають бандерівці», «нацгвардія вбивці».

Крім того, СБУ встановила, що російські телеканали використовують й інші методи впливу на глядачів, зокрема, поширюють напівправду, посилаються на якісь «інформовані джерела», показують деталізовані сцени вбивств і насильства й намагаються емоційно впливати на глядача.