Президент Молдови: ми пережили такий сценарій Москви у 1992 році

Президент Молдови Ніколає Тімофті каже, що введення російських військ до українського Криму нагадує йому кризу в його країні 1992 року. В інтерв’ю Радіо Свобода він наголосив, що війська Росії перебувають на території Молдови проти її волі.

Росія має вивести свої війська з сепаратистського регіону Придністров’я, наголосив президент Молдови Ніколає Тімофті. Він також нагадав про міжнародні зобов’язання Росії, за якими вона мала вивести ці війська, але, сказав він, так цього й не зробила.

Як сказав президент в інтерв’ю Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, існують серйозні занепокоєння щодо поведінки Росії в усьому причорноморському регіоні – зокрема, це стосується й Молдови.

Він пригадав, що читав у російській пресі, що перед подіями у Криму у військових і стратегічних колах у Москві були дискусії щодо змін кордонів колишніх радянських республік.

Молдова шкодує, що не є членом НАТО

За словами Ніколає Тімофті, Молдова мала б вищий рівень безпеки, можливо, й повну безпеку, якби була членом союзу НАТО.

Президент додав, що зараз відносини Молдови і НАТО дуже добрі. Зокрема, війська з Молдови беруть участь у миротворчих місіях разом із військовими з країн НАТО. 8 березня, сказав він, молдовські військовослужбовці вирушили в миротворчу місію до Косова.

Росія досі тримає у Придністров’ї, сепаратистському регіоні Молдови, близько 1 тисячі 400 своїх військових після кризових подій 1992 року, коли регіон фактично вийшов із-під контролю Кишинева. Існують припущення, що президент Росії Володимир Путін може планувати окупацію всього Півдня України, щоб здобути сухопутний зв’язок із уже окупованим Кримом, а також із Придністров’ям, сепаратистська влада якого вже просилася до складу Росії.