Прем’єр Ізраїлю заявив, що його країна не дасть Іранові здобути ядерну зброю

Біньямін Нетаньягу виступає на сесії Генеральної асамблеї ООН, 1 жовтня 2013 року

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив сьогодні, що його країна не дасть Іранові здобути ядерну зброю, навіть якщо залишиться сама в цьому протистоянні.

Виступаючи на сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, він наполягав, що Іран прагне створити ядерну зброю, і відвернути цю загрозу може тільки поєднання суворих санкцій і серйозної воєнної погрози.

За словами ізраїльського прем’єра, він не вірить «риториці» нового президента Ірану Хасана Роугані. Нетаньягу назвав Роугані «вірним слугою режиму», який панує в Ірані, і «вовком в овечій шкурі».

Заступник представника Ірану в ООН Ходадад Сейфі після цього назвав виступ ізраїльського керівника «підбурливим».

Ходадад Сейфі критикує виступ прем’єра Ізраїлю на сесії Генасамблеї ООН, 1 жовтня 2013 року

Учора ізраїльський прем’єр зустрівся у Вашингтоні з президентом США Бараком Обамою й закликав його не послаблювати тиску на Іран через суперечливу ядерну програму Тегерана. Обама заявив, що Іран має виявити щирість своїх намірів на переговорах і усунути занепокоєння світу щодо цієї програми, а також пообіцяв Нетаньягу, що США не знімуть із Ірану своїх санкцій передчасно.

Барак Обама (п) і Біньямін Нетаньягу (л) на зустрічі в Білому домі, 30 вересня 2013 року

Ця зустріч відбулася через три дні по тому, як президент США розмовляв телефоном із президентом Ірану Хасаном Роугані; це стало найвищим американсько-іранським контактом більш як за три десятиліття.

Барак Обама розмовляє телефоном із Хасаном Роугані, 27 вересня 2013 року, фото Білого дому

Роугані, який обійняв посаду на початку минулого місяця, вже пішов на низку кроків задля зближення з Заходом, зокрема, виступив із примирливою промовою на сесії Генасамблеї ООН минулого тижня і проголосив готовність до нових переговорів щодо суперечливої ядерної програми Ірану.

Хасан Роугані виступає на сесії Генасамблеї ООН, 24 вересня 2013 року

Ця програма викликає стурбованість світової спільноти, яка побоюється, що Тегеран може під її прикриттям створювати ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів мирного характеру цієї програми, про який заявляє Тегеран, не надає.