Цікавинки звідусіль: Найменша жінка планети вразила Нью-Йорк; Родина шукачів скарбів знайшла золота на 300 тисяч доларів

Your browser doesn’t support HTML5

У вашингтонському музеї виставили «Кодекс про політ птахів» Да Вінчі

У вашингтонському музеї виставили «Кодекс про політ птахів» Да Вінчі

«Кодекс про політ птахів» Леонардо Да Вінчі, один із найвідоміших у світі записників, із 13 вересня виставлений у Смітсонівському Національному музеї авіації та космонавтики у столиці США Вашингтоні. Показ триватиме 40 днів.

18 сторінок рукопису з нотаток і ескізів показує, як уявляв Леонардо Да Вінчі принципи механічного польоту, спостерігаючи за поведінкою птахів.

Да Вінчі створив цей блокнот між 1505 і 1506 роками, в той час він також працював над «Моною Лізою».

Цей кодекс, документ розміром 21 на 15 сантиметрів, надала для виставки Королівська бібліотека в Турині (Італія). У Смітсонівському музеї історичний документ виставляють у захищеній від коливань клімату вітрині під охороною.

Виставка у Вашингтоні є частиною культурної програми «2013: Рік італійської культури у Сполучених Штатах», яка передбачає понад 300 культурних заходів у більш ніж 50 містах США.

У Нідерландах представили нову картину Ван Гога

Your browser doesn’t support HTML5

У Нідерландах представили нову картину Ван Гога


Музей Ван Гога в Амстердамі оголосив 9 вересня, що відкрив раніше невідому картину Вінсента Ван Гога. «Захід сонця в Монмажурі» 1888 року – перша велика картина художника, виявлена від 1928 року. У містечку Монмажурі у французькому Провансі Ван Гог бував багато разів.

За словами директора музею Акселя Рюгера, таке відкриття вдається зробити «раз у житті». «Захід сонця в Монмажурі» виставлять у музеї Ван Гога в Амстердамі 24 вересня.

1991 року цей же музей уже досліджував цю ж картину, коли до нього звернулися її власники, але тоді вирішив, що це не робота Ван Гога. Цю думку змінили нові дослідження, зокрема, аналіз фарби, а також лист художника, в якому він описав цю картину своєму братові й додав, що був нею невдоволений.

Найменша жінка планети вразила Нью-Йорк

Your browser doesn’t support HTML5

Найменша жінка планети вразила Нью-Йорк


Джйоті Амґе, зріст якої менший від 63 сантиметрів, – нині найменша у світі жінка. 12 вересня вона відвідала найвище доступне громадськості місце Нью-Йорка, оглядовий майданчик на 86-му поверсі «Емпайр Стейт Білдінґ», рекламуючи Книгу рекордів Гіннеса за 2014 рік.

Амґе, якій 19 років, важить лише 5 кілограмів. Вона народилася в Індії з ахондроплазією – захворюванням, що перетворює людину на карлика.

За її словами, те, що вона потрапила до Книги рекордів Гіннеса, відкриває їй світ, і вона сподівається відвідати ще багато місць і країн.

Крім того, Джйоті Амґе, яка вже знялася у двох індійських кінофільмах, хоче спробувати себе і в Голівуді.

У Гонконгу виставили на продаж ранні твори Воргола

Your browser doesn’t support HTML5

У Гонконгу виставили на продаж ранні твори Воргола


У Гонконгу 11 вересня відкрилася виставка-продаж ранніх творів Енді Воргола. Цю колекцію, названу «Від Воргола з любов’ю», художник створив у 1950-і роки. 46 творів, як вважають, будуть оцінені в суми від 10 тисяч доларів до 1 мільйона – стільки може коштувати головний твір виставки, «Десять однодоларових банкнот».

Американський художник відвідав Гонконг та інші частини Азії в 1956 році, коли йому було менш як 30. І, як кажуть фахівці, вплив цієї подорожі відчутний у творах із нинішньої виставки.

У Гонконгу добре знають творчість Енді Воргола. Зокрема, цього року там виставляли близько 400 творів художника. Їх побачили понад 250 тисяч осіб.

Родина шукачів скарбів у США знайшла золота на 300 тисяч доларів

Your browser doesn’t support HTML5

Родина шукачів скарбів у США знайшла золота на 300 тисяч доларів


У штаті Флорида у США родина мисливців за скарбами розбагатіла за пару днів, діставши зі старовинного затонулого корабля в Атлантичному океані золота на суму приблизно у 300 тисяч доларів.

Рік Шмітт із дружиною і двома дітьми, які вже роками полюють за скарбами, витягли золоті ланцюжки й монети з суден, що затонули біля берегів Флориди під час урагану 1715 року з вантажем золота, який везли з Куби до Іспанії.

За даними суднових документів, ці 11 суден везли золота на суму у близько 400 мільйонів доларів США за нинішніми цінами; частину його, на 175 мільйонів, уже дістали, кажуть у компанії, яка має права на ці скарби і дозволяє й іншим пошукати щастя за субконтрактами.

За законами США і Флориди, штат має право на частку до 20 відсотків від скарбу, щоб виставити знахідку в музеї; решту поділять порівну родина Шміттів і компанія-власник прав на скарб.

Огляд за матеріалами Reuters