Наукова спільнота проти концепції профосвіти від Табачника – Стріха

Your browser doesn’t support HTML5

Повне інтерв’ю з Максимом Стріхою

Більшість представників наукової спільноти України виступає проти того варіанту профільної освіти, який пропонує міністерство освіти на чолі з Дмитром Табачником – таку заяву зробив Радіо Свобода президент Українського фізичного товариства Максим Стріха.

«Мені не доводилося зустрічатися з жодною живою людиною, яка обстоювала б цю концепцію. Я як президент Українського фізичного товариства був присутній на круглому столі у Верховній Раді, який організував Комітет з питань науки і освіти. Там було дуже багато людей. Всі виступали проти», – сказав Стріха.

За його словами, «ніде у світі немає дворічної профільної освіти». «В європейських країнах профільна освіта триває від трьох до п’яти років. І це той час, за який справді чогось можна навчити. Ми намагаємося втиснути це у два роки. Це завідомо неможливо. Чому так? Бо, як Ви пам’ятаєте, ми 10 років готувалися до 12-річної освіти за сприяння того ж самого міністерства, а це раптом скасували три роки тому і за російським зразком перейшли до 11-річної. І фактично виявилося, що профільну можна реалізувати лишень в 1011 класі. А цього часу не досить для того, щоб глибоко чомусь навчити», – заявив фахівець.

Максим Стріха вважає, що якщо така концепція профільної освіти буде втілена в життя, Україна втратить перспективи «розвивати високі технології й бути науковою державою».

Міністерство освіти і науки затвердило проект Концепції профільного навчання в школі. Згідно з нею, у школах буде чотири типи спеціалізації для 10–11-х класів: природознавчі науки, математика, українська філологія й іноземні мови. Тобто школярі у 9-му класі повинні будуть обрати профіль подальшого навчання. Залежно від цього вибору, старшокласники більшість часу вивчатимуть профільні предмети, а непрофільних матимуть лише по кілька годин на тиждень.

Повністю інтерв’ю з Максимом Стріхою читайте і дивіться на сайті Радіо Свобода.