Франція висловила готовність покарати призвідників хімічного удару в Сирії

Франсуа Олланд виступає з заявою про Сирію, Париж, 27 серпня 2013 року

Президент Франції Франсуа Олланд заявив у вівторок, що його країна «готова покарати» призвідників імовірного хімічного удару проти цивільного населення в Сирії.

Він оголосив, що Франція збільшує військову допомогу сирійській опозиції, й заявив, що громадянська війна в Сирії загрожує мирові в усьому світі.

Також у вівторок міністр оборони США Чак Гейґел заявляв, що збройні сили його країни готові до негайної дії у зв’язку з використанням у Сирії хімічної зброї, якщо президент Барак Обама віддасть такий наказ.

Уже цілком ясно, що в Сирії використали хімічну зброю проти людей, заявив Гейґел. На його думку, розвідка дійде висновку, що її використали не повстанці. «Що глибше ми розбираємося з цим, то мені стає ясніше й ясніше, що відповідальний за це уряд Сирії», – заявив американський міністр в інтерв’ю британській телерадіокомпанії «Бі-Бі-Сі».

В адміністрації президента США уточнили цього ж дня, що ніякого рішення щодо можливості наказу про воєнне втручання в Сирії не ухвалювали.

У Великій Британії у вівторок повідомили, що збройні сили країни складають плани підготовки до можливої воєнної акції в Сирії. При цьому речник прем’єр-міністра Дейвіда Камерона теж наголошував, що наразі ніякого рішення про використання сили не ухвалювали. Британський парламент має обговорити це питання в середу.

Тим часом міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муаллем заявив у вівторок в інтерв’ю «Бі-Бі-Сі», що його країна «рішуче і цілковито» відкидає звинувачення у використанні хімічної зброї.

Він також наголосив, що в разі зовнішнього воєнного вторгнення його країна захищатиме себе «всіма наявними засобами».

А в Росії, яка є фактичним союзником влади Сирії, знову заявили у вівторок, що можливе воєнне втручання в Сирії в обхід Ради безпеки ООН може призвести тільки до «нових страждань у Сирії і катастрофічних наслідків для інших країн Близького Сходу і Північної Африки».

У понеділок високопосадовці низки держав почали висловлюватися на користь можливості міжнародного втручання в Сирії, якщо повідомлення про ймовірне застосування хімічної зброї владою країни підтвердяться – в разі потреби і без схвалення Ради безпеки ООН, де практично всі кроки в цьому напрямку блокують Росія і Китай.