Скандал у Нацраді з питань телерадіомовлення – кримінал чи політика?

Київ – Звинувачення у хабарництві члена Національної ради з питань телебачення і радіо може бути наслідком політичних «розборок», кажуть у Громадській раді при цьому державному органі. Рішення судді Родіона Кірєєва щодо звільнення звинуваченого Євгена Баранова під «особисте зобов’язання» є цілком логічним, бо він не становить загрози суспільству, зауважують там. Водночас у прокуратурі заперечують наявність політичних мотивів кримінального переслідування члена Нацради і припускають можливість оскарження рішення щодо його звільнення з-під варти.

Затримання члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Євгена Баранова та звинувачення на його адресу в отриманні хабара може мати політичні причини, припустила у коментарі Радіо Свобода член громадської ради при цьому державному органі Тетяна Котюжинська.
Може бути, що все не так. Може бути, що це якісь політичні «розборки», тому що члени Нацради у нас призначаються політичними партіями
Тетяна Котюжинська

«Поки що нічого не підтверджується. Може бути, що все не так. Може бути, що це якісь політичні «розбірки», тому що члени Нацради у нас призначаються політичними партіями. Коли буде щось конкретніше відомо від правоохоронців, нехай суд встановить вину, буде вирок суду, тоді буде рішення про те, що ця людина повинна перебувати за ґратами», – зауважила Котюжинська.

Разом із Євгеном Барановим до суду потрапив член Громадської ради Андрій Соломаха, якого правоохоронці вважають посередником у процесі передачі хабара. За версією слідства, чиновники вимагали хабар за надання ліцензії на супутникове мовлення рекламному телеканалу РТПС. Їх затримали 6 червня цього року співробітники СБУ і доправили до ізолятора тимчасового утримання.

Утім, Євген Баранов заявив журналістам видання «Слідство.Інфо», що не визнає звинувачень. Він також каже, що на місці злочину була інша людина, а він сам дізнався про розмір хабара від слідчих.

«Мене затримали о 22 годині, коли я їхав з гостей від свого друга додому. Я навідував свого друга, у нього зламана нога. Я їздив за місто, і мене затримали. Вчора нам повідомили, що сума хабара 45 тисяч доларів», – Баранов.

Давати свідчення правоохоронцям відмовилися…

Баранов і Соломаха давати свідчення правоохоронцям відмовилися. Але до прокуратури викликали всіх членів Національної ради з питань телерадіомовлення, повідомив глава цього органу Володимир Манжосов. Він також заявив, що ніяких офіційних повідомлень про відкриття кримінальних справ до Нацради не надходило.

Тим часом відбулося засідання Печерського райсуду Києва щодо обрання підозрюваним міри запобіжного заходу. Обвинувачення вимагало їхнього утримання під вартою, а адвокати підозрюваних просили «особисте зобов’язання», як за новим Кримінальним процесуальним кодексом називається «підписка про невиїзд». Після двогодинної перерви суддя Родіон Кірєєв вирішив дослухатися до адвокатів відпустити Євгена Баранова та Андрія Соломаху до наступного судового засідання. Обвинувачення очікує на повний пакет документів суду, щоб вирішити, чи оскаржувати звільнення підозрюваних під «особисте зобов’язання», повідомила речник прокуратури Києва Яна Соболевська.

«Прокурор у суді щодо обрання запобіжного заходу наполягав на іншому запобіжному заході. Але суд обрав «особисте зобов’язання». Після того, як ми отримаємо документи з суду, де ми побачимо мотивацію суду, те, чим користувався суддя, виносячи таке рішення, ми будемо ухвалювати рішення, чи оскаржувати. Зараз триває слідство, воно тільки на початковій стадії, тому більше подробиць поки що не можу розповісти», – Соболевська.

За словами Яни Соболевської, заяви про політичні підстави обвинувачення Євгена Баранова надумані.

Верховна Рада у червні 2010 року призначила Євгена Баранова членом Національної ради з питань телебаченні і радіомовлення за квотою Партії регіонів.