Янукович і Путін обговорили взаємодію в інтеграційних об’єднаннях

(архівне фото)

Президент України Віктор Янукович прибув у неділю до російського міста Сочі на запрошення президента Росії Володимира Путіна, і вони обговорили «питання двосторонньої співпраці і взаємодії в інтеграційних об’єднаннях», повідомила прес-служба Кремля.

За повідомленням, Путін подякував Януковичеві, що той знайшов час у вихідний день і прийняв запрошення.

За його словами, в обох керівників «традиційно дуже великий обсяг відносин: політичні контакти, економічні, гуманітарні зв’язки», і їм «є про що поговорити».

Український керівник погодився з цим і, зі свого боку, висловив сподівання, що «наш традиційний порядок денний буде сьогодні пройдений, і ми будемо потихеньку рухатися вперед», мовиться в повідомленні.

Конкретно про зміст зустрічі Кремль не повідомив. На цей час не має інформації про зустріч і прес-служба президента України.

У неділю вранці прес-служба Януковича коротко повідомляла, що голови держав «обговорять стан двосторонніх україно-російських відносин, а також питання багатосторонньої співпраці, зокрема, в рамках підготовки до засідання Вищої євразійської економічної ради, яке відбудеться 28–29 травня 2013 року в Астані (Казахстан)».

Раніше повідомляли, що Янукович планує взяти участь і в засіданні в Астані. Як вважають, головною темою участі українського президента мало б бути бажання України стати спостерігачем у Митному союзі Росії, Казахстану і Білорусі – трьох країн-членів Євразійського економічного співтовариства, яким керує Вища євразійська економічна рада.

У середу уряд України на своєму засіданні схвалив проект меморандуму з країнами Митного союзу про надання Україні статусу спостерігача в цьому об’єднанні. Як заявив тоді прем’єр-міністр Микола Азаров, Україна далі зацікавлена у співпраці з Митним союзом у форматі «3+1».

23 квітня Азаров заявляв, що Україні вдалося досягти принципової домовленості про отримання статусу спостерігача в Митному союзі, який може бути офіційно закріплено на зустрічі з керівниками країн цього об’єднання наприкінці травня в Астані. Водночас заступник міністра економічного розвитку Росії Олексій Лихачов заявляв тоді у відповідь, що це питання ще не вирішене.

Росія хотіла б натомість, щоб Україна стала повноправним членом Митного союзу.