Регіонали не знають, як пояснити зрив домовленостей щодо розблокування?

Київ – Пропрезидентська більшість відмовилася від плану дій, узгодженого напередодні, щодо внесення змін у регламент Верховної Ради та її розблокування, заявляють в опозиції. Однак у фракції Партії регіонів запевняють, що не відмовлялися від своїх обіцянок, і, водночас, наводять кілька взаємовиключних пояснень причин зриву домовленостей. Відтак, опозиціонери припускають, що регіонали навмисно затягують час, сподіваючись внести розбрат у лави парламентської меншості.

Сесійна зала парламенту залишається заблокованою, оскільки більшість відмовилася від узгодженого напередодні плану дій щодо розблокування роботи Верховної Ради. Про це на спільному брифінгу заявили лідери трьох опозиційних фракцій.

За словами лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, у вівторок увечері депутати домовилися про таке: «Зранку ми, представники усіх 5 фракцій, підписуємо законопроект про зміни і доповнення до регламенту. Крім того, ми погоджуємо заяву по євроінтеграції. Сесія відкривається. Ми починаємо розгляд питання про зміни і доповнення до регламенту. Голосуємо ці питання руками. Аналогічно голосуємо за заяву по євроінтеграції і тоді переходимо працювати у комітети. Чекаємо на підпис Президента і публікації змін до регламенту».

Також, за словами Олега Тягнибока, провладні фракції відмовилися від попередньої домовленості про запровадження санкцій до порушників регламенту за рішенням 150 депутатів.

Взаємовиключні версії регіоналів

У Партії регіонів заявляють, що не відмовлялися від своїх обіцянок. Водночас, у цій фракції мають кілька варіантів пояснень причин зриву домовленостей. Так, за словами регіонала Владислава Лук’янова, опозиція наполягає на антиконституційних змінах до регламенту.

«Ті зміни, які пропонують внести до регламенту, не відповідають поточному стану законодавства. Вони прямо суперечать Конституції», – каже Лук’янов.

Які пропозиції щодо змін до регламенту Верховної Ради від опозиції не влаштовують фракцію Партії регіонів, у Владислава Лук’янова з’ясувати так і не вдалося.

Утім, голова регламентного комітету Верховної Ради, регіонал Володимир Макеєнко заявляє, що в ні у Партії регіонів, ні в очолюваному ним комітеті не бачили офіційно зареєстрованого з порядковим номером і підписом представників опозиції законопроекту про внесення змін до регламенту.

«Переговори не закінчилися тому, що немає офіційного проекту змін до регламенту. Немає!» – переконує Макеєнко.

Крім того, він зауважив, що для розгляду можливих змін спочатку потрібно відкрити сесію парламенту.

Яценюк каже, що Клюєв у парламенті «малює» схеми

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов до журналістів не вийшов. Натомість до Верховної Ради приходив секретар РНБО Андрій Клюєв. В опозиції не розуміють, в якій якості він бере участь у парламентських переговорах, відзначає голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.
Я хотів би звернутися до Януковича: хай займе своїх підлеглих іншою роботою
Арсеній Яценюк

«Я сьогодні зі здивуванням побачив і хотів би поставити Президенту запитання, що на перемовах у Верховній Раді, де присутній голова парламенту і керівники парламентських фракцій, робить посланець Президента Януковича, секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв? Я хотів би звернутися до Януковича: хай займе своїх підлеглих іншою роботою, ніж, щоб вони ходили по парламенту і тут «малювали» певні схеми», – наголошує Яценюк.

За словами лідера «Батьківщини», він запитав у Клюєва, що той робить у Верховній Раді, однак відповіді не почув. Крім того, Арсеній Яценюк висловив думку, що «більшість навмисно затягує час, намагаючись при цьому внести розбрат у лави опозиції».

Водночас, за словами голови фракції УДАР Віталія Кличка, опозиціонери були готові викреслити кілька пунктів із раніше узгодженого меморандуму, які не сподобалися Партії регіонів, «тому що ці пункти були не принципові, і хотілося розпочати роботу».

Опозиційні депутати з 5 лютого блокують трибуну і президію парламенту, вимагаючи забезпечити персональне голосування депутатів. 19 лютого Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Віталій Кличко повідомили, що керівники п’ятьох парламентських фракцій домовились про розробку змін до закону про Регламент Верховної Ради щодо особистого голосування депутатів, який має бути ухвалений депутатами шляхом підняття рук.