Журналіста, який розслідував діяльність Азарова і Януковича, прослуховували (європейська преса)

Прага – Європейські видання коментують новий скандал з таємним прослуховуванням львівського журналіста і незаконний обшук правоохоронцями його помешкання. У Європарламенті хочуть чути про наслідки роботи спостерігачів ЄС, екс-президента Польщі Александра Квасневського і колишнього глави Європарламенту ірландця Пата Кокса щодо їхнього вивчення справи з ув’язненням Юлії Тимошенко та судочинства в Україні. В ЄС пояснюють Україні, чому неможливе членство у двох торгових союзах.

Австрійська Der Standard пише у вівторок про скандал із прослуховуванням в Україні журналіста, який розслідує діяльність Прем’єр-міністра Миколи Азарова і Президента Януковича. Видання повідомляє також, що львівський журналіст з місцевої газети «Експрес» Тарас Зозулинський, котрий готує низку резонансних матеріалів про нечисті оборудки з нерухомістю на самій верхівці української влади, виявив у себе в одязі пристрій для прослуховування розмов. Коли журналіст звернувся до правоохоронних органів, там вирішили вислати людей для обшуку в помешканні Зозулинського, але без санкції прокуратури і без свідків. Це, як пише газета з Відня, дало можливість правоохоронцям «знищити всі сліди прослуховування». Видання також наголошує, що Тарас Зозулинський опублікував матеріал про причетність Прем’єр-міністра України Миколи Азарова і Президента Віктора Януковича до заволодіння нерухомістю на кримському узбережжі.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що спеціальні посланці Європарламенту, колишній президент Польщі Александр Квасневський та колишній глава Європарламенту Пат Кокс, котрі ознайомилися з веденням судочинства в Україні, насамперед у справі ув’язнення Юлії Тимошенко, мають у середу зустрітися з нинішнім головою Європарламенту Мартіном Шульцем. На цій зустрічі не відбудеться офіційне оприлюднення звіту двох посланців у справі Юлії Тимошенко, як це анонсувалося раніше. Ця зустріч у середу має насамперед з’ясувати, чи місія Квасневського-Кокса має бути завершена чи продовжена. Сама доповідь буде оприлюднена лише після офіційного завершення місії Квасневського-Кокса. Члени місії можуть донести Мартіну Шульцеві у середу 9 січня свою точку зору в цій справі.

Брюссельське видання EurActiv.com інформує, що Україна хоче вести торгівлю і з ЄС, і з Росією, тобто підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС та тісно співпрацювати з Митним союзом під егідою Москви. Хоча в ЄС, як інформує видання, пояснюють, що Україна може вільно співпрацювати з будь-якими торговими партнерами в світі, але це має відповідати правовим засадам, бо у випадку вступу до Митного союзу Київ не може мати зони вільної торгівлі з ЄС, оскільки це не дає можливості Брюсселю узгоджувати правила зовнішньої торгівлі України згідно з інтересами усіх 27 країн-членів ЄС.