Більшість і опозиція у Верховній Раді об’єднаються? (європейська преса)

Прага – Оглядачі не виключають, що у Верховній Раді України провладна більшість та опозиція можуть разом проголосувати за заяву про дотримання курсу на євроінтеграцію, що стане своєрідною відповіддю на зростаючий політичний тиск Москви, яка наполягає на приєднанні України до Митного союзу. Європейські газети також інформують про те, що український фондовий ринок був одним із найгірших у світі за показниками 2012 року. Чимало видань у Європі співчувають українському Святому Миколаєві, якому доводиться працювати в Україні від 6 грудня старого року аж до кінця січня року нового.

Російська «Независимая газета» констатує, що «Київ стомився від тиску Москви» і саме тому Верховна Рада обговорювала цього тижня документ, яким хоче засвідчити єдиний інтеграційний курс до Європи. Не виключено, що опозиція також проголосує за цей документ, хоча його проект підготував представник більшості – Сергій Тігіпко. Перші дискусії більшості з опозицією у Раді з приводу цього, як інформує газета, поки що не додають оптимізму щодо об’єднання зусиль парламенту довкола відсічі російському тискові. Видання з Москви цитує тут експертів, котрі не виключають, що саме розмова Віктора Януковича з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу і стала головною причиною скасування візиту українського глави до Москви минулого вівторка. Не випадково, як вважають, до Києва приїхав саме у той час голова комітету Європарламенту із закордонних справ Ельмар Брок. Тодішня заява Брока про ймовірне підписання угоди про асоціацію між Брюсселем та Києвом уже в листопаді 2013 року викликала гостру реакцію з боку глави МЗС Росії Сергія Лаврова, який сказав, що від України «вимагають у ЄС не дружити з Митним союзом». Після цього, як ультиматум, пролунала заява посла Росії в Києві Михайла Зурабова про те, що рішення про співпрацю з Митним союзом Україні «необхідно ухвалити упродовж півроку». Хоча аналітики не вбачають потреби у новій заяві Верховної Ради, бо подібних заяв український парламент ухвалив чимало, а значних змін у євроінтеграційному поступі не сталося.

Словацька SМЕ не виключає, що почесне підвищення дотеперішнього міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка на посаду віце-прем’єра у новому уряді Миколи Азарова є нічим іншим, як реакцією Президента Януковича на невдалі спроби Грищенка підготувати підписання угоди про асоціацію з ЄС, коли «Брюссель заморозив відносини з Україною у відповідь на ув’язнення колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко». Газета цитує аналітиків, які вважають, що «персональні зміни в уряді є посиленням позицій Президента Віктора Януковича».

Лондонська Financial Times проаналізувала діяльність десяти найуспішніших і десяти найгірших фондових бірж у регіонах світу за 2012 рік. Видання публікує діаграму успішності цих бірж і відзначає, що до числа найбільш успішних у році, що минає, належать фондові біржі Венесуели, Стамбула (Туреччина). А до числа найгірших у 2012 році – фондові біржі України і Кіпру, де фондові індекси протягом року впали на 40–60 відсотків.

Польська Gazeta Wyborcza співчуває тяжкій долі українського Святого Миколая, якому доводиться працювати в Україні, починаючи від 6 грудня, коли святкують католицьке свято Миколая, і завершувати свою почесну функцію аж під кінець січня наступного року – 19 січня. А на вечір Нового року український Миколай мусить перевдягатися і в Діда Мороза. Потім він стає православним Святим Миколаєм під час Різдва 6–7 січня.