Барак Обама – «людина року»

За традицією журналу «Тайм», людиною року називають того, хто значною мірою вплинув на світові події

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах популярний тижневик «Тайм» обрав людиною 2012 року президента США Барака Обаму. То не був якийсь неочікуваний або незвичайний вибір. Адже Обама з переконливою перевагою виграв президентські вибори у листопаді. Його переобрали попри численні прогнози скептиків, які вказували на досі не подоланий економічний спад і високий рівень безробіття. Тим не менше, більшість американців повірили, що Обама зі своєю командою зможе поліпшити становище країни.

За традицією журналу «Тайм», людиною року називають того, хто значною мірою вплинув на світові події.

Отже, Барак Обама – людина року. Президентові буде присвячено цілком передноворічний випуск тижневика з портретом президента на обкладинці.

Традиція нараховує вже 85 років, відколи людиною року обрали Чарльза Ліндберга, пілота, що уперше перелетів Атлантику і приземлився у Парижі.

Тричі людиною року обирали президента Франкліна Рузвельта, та й після нього відзначали кожного чинного президента США.

Людиною року журналу «Тайм», за рішенням редакції, може бути не лише особа, яка впливає на світові події позитивно. На обкладинку журналу потрапляли й тирани, диктатори, такі як іранський аятола Хомейні, Гітлер, Сталін.

Людиною року 1956-го був колективний образ «угорського борця за свободу», коли Угорщина повстала проти радянського панування.

Але вже наступного, 57-го року на обкладинку потрапив Микита Хрущов, який танками розчавив угорське повстання.

Але найбільший скандал вибухнув навколо відзначення Хомейні. Наприкінці 1979 року, коли у Тегерані аятола запроторив до в’язниці полонених американських дипломатів, «Тайм» назвав ненависного всім американцям Хомейні «людиною року».

Відтак «Тайм» відзначає здебільшого людей позитивних, великих філантропів, як ото Білл Гейтс та його дружина Мелінда, бізнесменів, таких як Тед Тернер, засновник телемережі цілодобових новин CNN, науковців.

1999 року було названо «людиною століття» великого фізика Альберта Ейнштейна.

Не можна сказати, щоб «Тайм» відмовився від своєї традиції виділяти не лише позитивних, а й суперечливих діячів. Наприклад «людиною року» 2007-го став Володимир Путін, а 2010-го – Марк Цукерберг, засновник Фейсбуку.