Ми можемо втратити навіть ту журналістику, яку маємо – Рахманін

Журналіст Сергій Рахманін вважає, що легковажне ставлення більшої частини суспільства до того, що відбувається з українською журналістикою, може призвести до її зникнення. Про це він сказав на засіданні ініціативної групи «Першого грудня».

«Журналістика, кажуть, вимагає нових підходів. Але я не знаю, який такий новий підхід вимагає від священика бути блазнем або від політика бути рабом. Журналістика не виконує великої кількості функцій, зокрема й просвітницьку. Те, що сьогодні відбувається з журналістикою, – це не просто соромно і страшно, це небезпечно з точки зору держави», – сказав він.

«Багато людей – людей, до думки яких змушені прислухатися ті, хто сидять нагорі, – дуже легковажно ставляться до того, що відбувається з українською журналістикою. Саме вони повинні привертати увагу громадян і держави до того, що відбувається», – зазначив Сергій Рахманін.

На його думку, «без адекватних медіа вільної держави ми тут не побудуємо ніколи».

«Ті, хто вважають, що замінником може бути інтернет, – мені здається, навпаки. Можна говорити, що інтернет є позацензурним простором. Але інтернет сьогодні ще й серйозно шкодить журналістиці, бо дуже сильно послаблює планку тих, хто намагається бути журналістом», – вважає він.

Як заявив Рахманін, «у нас велика кількість читачів перетворилися на письменників». «Бо навіщо читати, коли можна писати. Ми не можемо чекати, коли кожен громадянин створить власний сайт, буде його єдиним журналістом і читачем, – мабуть, тоді журналістика почне розвиватися нормальним шляхом. Але поки чекатимемо, можемо втратити журналістику, яка все ще є – радше у формі винятків», – каже він.

За словами Рахманіна, сучасна журналістика має бути «рупором самоорганізації». «Без преси не буде самоорганізації. Не буде усвідомлення власних сил. Вільну людину важко купити і важко примусити. Вільна людина відчуває власні сили», – наголосив він.