У Катарі безрезультатно завершуються переговори щодо змін клімату

На початку конференції щодо змін клімату, Доха, 26 листопада 2012 року

У столиці Катару Досі в п’ятницю завершуються переговори офіційних представників близько 200 країн, присвячені змінам клімату на планеті. Учасники заходу, що відбувається під егідою ООН, прагнули дійти згоди в питанні боротьби з наслідками глобального потепління.

Під час дискусій виникли суттєві розбіжності щодо того, хто фінансуватиме нові екологічні проекти. Лише кілька країн, серед яких Білорусь та Україна, взяли на себе нові зобов’язання щодо стримування викидів парникових газів.

Фахівці твердять, що в разі провалу намагань обмежити такі викиди в планетарному масштабі зростання температури на чотири градуси за Цельсієм стає майже невідворотним. Якби спільні заходи вдалося ухвалити і проконтролювати їхнє виконання, потепління було б удвічі меншим, вважають науковці.

Раніше, виступаючи перед учасниками дискусій у Катарі, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що екстремальні погодні умови є «новою нормою». Серед індикаторів кризи керівник ООН назвав рекордне танення арктичного льоду, надзвичайно сильні шторми і підвищення рівня світового океану. За словами Пан Ґі Муна, несприятливі зміни фіксують всюди: «від США до Індії, від України до Бразилії».

Дія Кіотського протоколу – попередніх домовленостей у цій царині – добігає кінця сьогодні.