У Європі долучилися до протесту проти планів щодо ізраїльських поселень (ФОТО)

Будівництво нового житла в єврейському поселенні Алон на схід від Єрусалима, 3 грудня 2012 року

Велика Британія, Франція і Швеція виступили сьогодні з протестами проти оголошеного в Ізраїлі плану збудувати три тисячі нових помешкань для єврейських поселенців на Західному березі Йордану.

Як повідомив речник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Пауль Гіршзон, послів Ізраїлю в цих країнах викликали до їхніх МЗС, щоб оголосити протест.

Будівництво нового житла в єврейському поселенні Маале-Адумім біля Єрусалима, 2 грудня 2012 року

Учора з попередженням проти цих планів виступив Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун. За його словами, нове житлове будівництво в єврейських поселеннях стало б «майже смертельним ударом» по перспективах досягти миру на Близькому Сході.

В ООН звернули увагу, зокрема, що заплановане будівництво може повністю відрізати Східний Єрусалим від решти Західного берега Йордану.

Раніше ці ж плани вже критикували й у США.

Єврейське поселення Маале-Адумім на Західному березі неподалік Єрусалима, 2 грудня 2012 року

Ізраїль оголосив про свої плани збудувати нове житло для єврейських поселенців на палестинських теренах наприкінці минулого тижня після того, як Генеральна асамблея ООН проголосувала за підвищення статусу палестинського представництва до рівня «спостерігача, держави-не члена ООН». Це стало непрямим визнанням самопроголошеної ще 1988 року, але досі так і не реалізованої палестинської державності, яка мала б існувати в кордонах до 1967 року, тобто на всій території Західного берега Йордану, Смуги Гази, а також Східного Єрусалима.

Табір кочівників-бедуїнів на Західному березі між Єрусалимом і єврейським поселенням Маале-Адумім (на задньому плані), 3 грудня 2012 року

Ізраїль оголосив свого часу про анексію східної частини Єрусалима і вважає все місто своєю єдиною і неподільною столицею; світова спільнота не визнає цього кроку. Крім того, Ізраїль фактично перебрав собі деякі частини територій Західного берега і дає знати, що не збирається передавати їх майбутній палестинській державі.