Партія «Свобода» готується до революції (світова преса)

Прага – Світова преса далі аналізує шанси українських націоналістів з партії «Свобода» розпочати в Україні революцію. Деякі видання інформують про намагання України спільно з Росією визволити з полону в сирійських повстанців українську громадянку Анхар Кочнєву. А в Євросоюзі всерйоз обговорюють питання про відновлення шенгенських віз для Східних Балкан, а Україну розглядають у цій площині разом із Росією, хоча глава МЗС з Москви Сергій Лавров обурюється в Брюсселі з приводу візових переваг українських чиновників над російськими. Оглядачі також запитують, чи випаде сьогодні збірна України, після київського матчу з Чорногорією, з числа претендентів на вихід до фіналу Кубка світу в Бразилії у 2014 році.

Московська «Независимая газета» попереджає, що «українські націоналісти» з партії «Свобода» готуються до революції в разі незгоди з результатами парламентських виборів 28 жовтня. Хоча видання цитує експертів, які сумніваються в подоланні «Свободою» парламентського бар’єру в 5 відсотків. Аналітики зауважують, що марші прихильників «Свободи» минулої неділі в Києві, Львові та інших містах зі смолоскипами й нищенням символіки комуністів та регіоналів, мали на меті, насамперед, переконати тих виборців, що сумніваються, голосувати за цю партію. Тим часом, як інформує російське видання, за даними соціологів, до Верховної Ради 28 жовтня проходять Партія регіонів, УДАР, Об’єднана опозиція і Компартія. Експерти не виключають, що Партія регіонів і Компартія матимуть в парламенті конституційну більшість у 300 голосів, що дасть їм можливість змінити Конституцію з метою обрання Президента України в парламенті. До таких висновків спостерігачів спонукають чвари між опозиційними партіями, які сприятимуть перемозі влади. Лише певний збіг обставин, на думку експертів, може вивести людей на вулиці після 28 жовтня, але без об’єднання всіх опозиційних сил таке навряд чи можливе.

Лондонська The Telegraph цитує тренера національної збірної Англії з футболу Роя Ходжсона, який вважає, що саме у вівторок у Варшаві в матчі з польською збірною відбудеться «перший реальний тест» для Англії на шляху до Ріо – фіналу Кубка світу 2014 року. Англійців не дуже засмутила нічия зі збірною України в Лондоні, хоча деякі оглядачі кажуть, що в результаті саме цих очок і може не вистачити Англії у підсумку ігор в групі Н. Спортивні оглядачі також вважають, що реальність своїх претензій на путівку до Бразилії у вівторок у Києві має підтвердити чи не підтвердити збірна України в матчі з непоступливою Чорногорією. Газети нагадують, що після двох-трьох ігор у групі Н лідирує Англія з 7 очками, другі і треті – Чорногорія і Польща – по 4 очки, а Україна з 2-ма – лише четверта, 1 очко має Молдова, яка «вирвала» його в Кишиневі в України і безнадійний аутсайдер групи Сан-Маріно – 0 очок.

Американська The Washington Post пише, з посиланням на інформаційні агентства, про офіційні заяви українського МЗС щодо намагань Києва, спільно з російськими дипломатами, визволити з полону в сирійських повстанців на Заході Сирії громадянку України Анхар Кочнєву, яку тут називають «українською журналісткою». Хоча є повідомлення, що Кочнєва лише перекладач. Речник українського дипломатичного відомства Олександр Дикусаров сказав, з посиланням на російських журналістів, що Анхар Кочнєву захопили повстанці 9 жовтня з метою подальшого обміну чи отримання викупу.

Російська «Комерсант» повідомляє, що «Росія не пройшла паспортний контроль» у Брюсселі, бо «спрощення візового режиму між Росією та ЄС відкладається». Такі наслідки зустрічі 28 міністрів закордонних справ ЄС із російською делегацією на чолі з головним дипломатом Москви Сергієм Лавровим минулого понеділка в Люксембурзі. «Глава МЗС Росії більше ніж 4 години намагався отримати відповідь від учасників саміту, чому українські чиновники можуть їздити в Європу без віз, а російські – ні», інформує згадане видання. Газета з Москви наводить з цього приводу думку одного з німецьких депутатів Бундестагу, який зауважив, що у Європі бояться не лише російських мігрантів, а, насамперед, російських шпигунів, «тому спрощувати життя російським чиновникам ніхто в ЄС не хоче», наголосило джерело.

Брюссельське видання EUObserver інформує, що ЄС, навпаки, має наміри відновити шенгенські візи низці країн Східних Балкан, що вимагають Німеччина, Франція і ще чотири члени Євросоюзу у зв’язку зі зростанням напливу біженців до ЄС саме з цих країн – Албанії, Македонії, Сербії, Боснії і Герцеговини та Чорногорії. Тут також йдеться, що в ЄС при розгляді візових послаблень, наприклад, для Росії, України і Молдови надають перевагу саме Кишиневу, а Україну з Росією відкладають на довшу чергу. Проблеми лібералізації візового режиму для сусідів ЄС збираються знову обговорювати в Брюсселі 25 жовтня.