Київ – Україна вшановує пам’ять загиблих у Бабиному Яру. У п’ятницю вранці до монументу жертв Бабиного Яру в Києві офіційна делегація на чолі з Президентом Віктором Януковичем поклала квіти. Пізніше, коли зняли міліцейське оточення, стали підходити школярі і «діти війни».
Цього року відзначають 71-ші роковини трагедії в Бабиному Яру. Вшанувати пам’ять жертв нацизму до монумента у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» у Києві приїхав Президент Віктор Янукович. Окрім нього, до церемонії покладання квітів долучились чиновники КМДА, депутати, а також представники дипломатичного корпусу та духовенства.
Пам’ять жертв нацизму вшанували хвилиною мовчання.
Пізніше, коли поїхали охоронці, які оточували пам’ятник і не пропускали туди нікого, окрім чиновників та акредитованих журналістів, до нього змогли підійти школярі і студенти.
До заповідника приїхали і представники Української спілки в’язнів – жертв нацизму. Голова Шевченківського осередку київського відділення цієї організації Наталія Богатиренко розповіла, що приходить сюди щороку тому, що самій довелося побувати у концтаборі.
«Я разом із мамою і братом була у концтаборі Флосенбург. Повернулись, коли нас звільнили радянські війська», – говорить жінка.
Після війни дітей розлучили, певний час вони провели в інтернатах, аж поки батьки знайшли обох, згадує Наталія Богатиренко. Таке дуже складно забути, якщо ти через це пройшов, зауважує вона.
Бабин Яр – трагедія для всіх людей, незалежно від національності, вважає Надія Чумаковська, яка також прийшла до монумента. За її словами, вона народилася у німецькому концтаборі.
«Я у Мюнхені народилась, так мені мама розповідала, – каже вона. – Потім, після того, як Німеччина капітулювала, дали свободу виїжджати додому. Їхали в товарняку, проїхали Польщу, а далі рейки були розбиті. Люди повиходили, знайшли вказівник, що починається СРСР. Люди умивались тією землею, цілували той вказівник».
Багато людей було і біля інших пам’ятників – їх у Бабиному Яру та поблизу нього аж 25. Зокрема, школярі покладали квіти до пам’ятника розстріляним євреям у вигляді менори. Їм розповідали про трагедію, яка там трапилась.
Під час німецької окупації урочище Бабин Яр у Києві стало місцем масових розстрілів мирного населення. В основному, винищення зазнали євреї і роми, а також військовополонені та члени ОУН. Є різні дані щодо кількості загиблих у Бабиному Яру – від 70 до 200 тисяч осіб.
У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв нацизму
Your browser doesn’t support HTML5