«Гогольфест-2012»: мистецтво як супротив (ФОТО і ВІДЕО)

Київ – У Києві стартує фестиваль сучасного мистецтва «Гогольфест». Він відбудеться у покинутих цехах промзони на Видубичах. «Гогольфест-2012» побачив світ виключно завдяки зусиллям активістів. Організатори зауважуютьсь, що на цьому фестивалі головне – глядачі, а не контент. Тим не менш, цього року «Гогольфест» має, чим вразити відвідувачів, зазначають організатори.

«Обурюйтесь! Давайте обурюватися!» – саме так звучать найголовніші слова маніфесту фестивалю. «Гогольфест-2012» й справді несе у собі дух протесту: проти влади, якій байдуже до свого народу, і проти народу, який боїться творити своє майбутнє. Минулорічний фестиваль не відбувся через нестачу коштів. Гроші не з’явились і цього року, тому робили все, як каже засновник і організатор Владислав Троїцький, «своїми руками».

«Я не вірив у все це. Я не вірив у те, що це можливо. Але як тільки ми попросили про допомогу, близько місяця тому, то несподівано отримали дуже великий резонанс, відгук від людей, які прагнуть щось робити», – каже він.

Саме тому в центрі уваги п’ятого «Гогольфесту» – люди, які на нього прийдуть.

Your browser doesn’t support HTML5

«Гогольфест-2012» роблять «своїми руками»

Довженка озвучать українські музиканти

Програма фестивалю традиційно складається з п’яти частин: театр, музика, візуальне мистецтво, кіно та майстер-класи. У перший день відбудеться показ кінофільму «Земля» у музичному супроводі етно-гурту «Дахабраха». Це спільний проект із центром Олександра Довженка, розповідає учасник гурту Марко Галаневич.

Центр озвучує старе німе українське кіно, видає його, реставрує і пропонує сучасним українським музикантам зробити до нього музику. І, власне, нам запропонували це, і це було для нас надзвичайно почесно
Марко Галаневич
«Центр озвучує старе німе українське кіно, видає його, реставрує і пропонує сучасним українським музикантам зробити до нього музику. І, власне, нам запропонували це, і це було для нас надзвичайно почесно, тому що, на жаль чи на щастя, найкращий фільм, що знімали на нашій землі наші режисери, це фільм, зроблений у тридцятому році», – зауважує музикант.

Музична програма присвячена американському композитору-авангардисту Джону Кейджу – засновнику електронної музики. Усього фестиваль відвідають одинадцятеро виконавців із різних країн.

«Якщо у влади немає блазня, то королівство хворіє на чуму»

Театральну частину готує Центр сучасного мистецтва «Дах». На другий та третій день фестивалю відбуватиметься унікальне дійство – прем’єра вистави «Школа нетеатрального мистецтва». Цю виставу гратимуть лише двічі і більше – ніколи.

Це роздуми про країну, театр, про те, чим є театр у нашому житті. Що це не розвага, а щось на кшталт зрізу суспільства. Це наче блазень перед королем, що має казати правду
Влад Троїцький
«Це роздуми про країну, театр, про те, чим є театр у нашому житті. Що це не розвага, а щось на кшталт зрізу суспільства. Це наче блазень перед королем, що має казати правду. Якщо у влади немає блазня, то королівство хворіє на чуму», – вважає режисер Владислав Троїцький.

На виставці візуального мистецтва будуть представлені роботи близько тридцяти сучасних українських художників. Це твори у стилі «неофолк» – погляд на сучасне мистецтво через призму українського фольклору.

«Гогольфест-2012» роблять «своїми руками»


Одним із найголовніших експонатів стане інсталяція українського художника-абстракціоніста Тіберія Сівальші, що складатиметься з двох полотен та об’єктів поза ними. «Проект називається «Перший жест», – каже художник. – По суті, це якась метафора, пов’язана з першим дотиком, дотиком дитини, з тим першим дотиком, коли в селі хату мажуть».

В рамках «Гогольфесту» свої музичну та візуальну програми представить також культурний центр «Лабкомбінат».

Фестиваль триватиме з 21 до 29 вересня.