Один із його адвокатів Андрій Минаєв вказує на низку невідповідностей, яких припустилося обвинувачення. Зокрема, поранення потерпілих характерні для випадку, коли від них оборонялися, а не навпаки.
«Суд проаналізує свідчення і зробить відповідні висновки. Поки що все більше схоже на необхідну самооборону», – вважає юрист.
Раніше расизму в Луганську майже не було, та іноземців у місті буде все більше
До останнього часу Луганськ у справах про расизм та ксенофобію фактично не фігурував, зауважує у коментарі Радіо Свобода Максим Буткевич, співкоординатор проекту «Без кордонів».
«Минулого року був свого роду сплеск: за один місяць буквально – справа нігерійського студента, де ще багато нез’ясованого, ще був напад на кіоск із шаурмою із подальшим побиттям іноземців у студмістечку», – говорить він.
Обидва згадані випадки так чи інакше пов’язані зі студентським середовищем, де частка іноземців зростає з кожним роком. Таке зростання неминуче: минулого року вишам доводилось мало не боротися за кожного абітурієнта, на багатьох спеціальностях був недобір, зазначає Сергій Савченко, ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Окрім того, для іноземців навчання платне, тому вишам вигідно їх приймати.
Але тенденцію до зростання ксенофобії серед студентів ректор не визнає. Він каже, що такі випадки поодинокі, і адміністрація вишу дає з ними раду.
Цього року в Луганському університеті Шевченка – перший випуск курсу студентів-вихідців із Африки з англійською мовою навчання. Наступного року кількість студентів-іноземців буде ще більшою. І не тільки у цьому виші. Зокрема, у Східноукраїнському національному університеті планують збільшити їхню кількість майже удвічі порівняно із поточним роком – до двох тисяч осіб.
Матеріал підготовано за сприяння Центру інформації про права людини