Син убитого Щербаня заговорив в унісон із заступником Генпрокурора (європейська преса)

Оглядачі також зауважують, що Кремль намагається загнати Україну до Митного союзу під егідою Росії

Прага – Європейські газети звернули увагу на виступи в Україні сина вбитого у 1996 році донецького бізнесмена Євгена Щербаня. Оглядачі звертають увагу, що Руслан Щербань виступив із новими звинуваченнями на адресу Юлії Тимошенко щодо нібито її причетності до загибелі його батька у той час, коли заступник Генпрокурора України Ренат Кузьмін заявив про це ж у Берліні. Експерти також наголошують у пресі, що так званий «сирний торговий наступ» на Україну триватиме і посилюватиметься чи «пивним», чи якимось іншим, бо Кремль намагається загнати Україну до Митного союзу під егідою Росії. У Європі бояться зниження постачання російської нафти і тому консультуються з Україною.

Польська Rzeczpospolita інформує про нові звинувачення «сина вбитого українського політика Євгена Щербаня» проти Юлії Тимошенко, котра, за твердженнями Руслана Щербаня, нібито була зацікавлена у ліквідації його батька як бізнес-перепони і заплатила вбивцям Євгена Щербаня за виконану у 1996 році роботу. Видання зауважує, що під час апеляції у 2003 році у справі про вбивство Щербаня-старшого молодий Руслан Щербань нічого про роль Юлії Тимошенко у загибелі батька не говорив. Газета з Варшави також звертає увагу на те, що звинувачення з боку молодого Щербаня з’явилися відразу після міжнародного розголосу про це з боку заступника Генпрокурора України Рената Кузьміна. Rzeczpospolita цитує представників української опозиції, які вважають, що нові необґрунтовані звинувачення влади проти Юлії Тимошенко мають на меті «зробити все можливе, щоб у суспільстві почали вірити у причетність лідера БЮТ до убивства Щербаня».

Московська «Независимая газета» не лише інформує про скандальний візит до Києва у вівторок глави «Роспотребнадзора» Геннадія Оніщенка, а й висвітлює деякі його суперечливі деталі. Багатьох спостерігачів дивує розмитість вимог російської сторони до українського сиру, який ввозиться до Росії, та всілякі затяжки з чіткими висновками «Роспотребнадзора» щодо якості українських сирів. Лють Геннадія Оніщенка на деяких українських парламентарів та його брутальні репліки на запитання журналістів у Києві змушують оглядачів та експертів давати песимістичні оцінки нинішньому стану торгівлі між Росією та Україною. Аналітики прогнозують, що претензії Москви до українських товарів наростатимуть і розширюватимуться на інші види товарів, наприклад, на українське пиво, бо Геннадій Оніщенко люто заявив у Києві на прес-конференції: «Пиво – це взагалі не продукт». Головна причина наростання торгового тиску з боку Кремля не в українських сирах, а в тому, що в Москві намагаються всіляко заштовхати Україну в Митний союз, де Кремль править балом.

Чеська Lidove noviny спростовує інформацію агентства Reuters про нібито очікуване вже у квітні в Чехії різке зменшення постачання російської нафти. «Ми перевіряли цю інформацію у Словаччині і в Україні, і там немає жодних проблем із об’ємами постачання російської нафти через нафтогін «Дружба» . До того ж постачальник російської нафти і користувач нафтогонами у Центральній Європі – «Транснафта» – виключив обмеження постачання російської нафти», поінформував Lidove noviny генеральний директор компанії «Mero» Ярослав Пантучек. Фірма «Mero» є одним із головних користувачів нафтогонів у Чехії.