День Святого Валентина в часи рецесії

Це чи не найбільш суперечливе свято в будь-якій країні. Із року в рік постає дилема: святкувати чи ні?

Рим – День Святого Валентина – чи не найбільш суперечливе свято в будь-якій країні. Із року в рік постає дилема: святкувати чи ні? І чи лише закоханим? Але, якщо ти закоханий, то хіба демонструєш свої почуття лише цього дня? Як би там не було, а таки більшість закоханих пар його святкують, попри часи стагнації й суворої бюджетної економії. Як це відбувається в Італії на батьківщині Святого Валентина, в країні Ромео і Джульєтти?

Аномальні морози і снігопади нинішньої зими не охолодили любовного запалу італійців. Хтось вирушив у подорож до романтичного місця, комусь видався до вподоби галасливий вечір на дискотеці, а інші обрали класичний варіант романтичної вечері при свічках.

Бари й ресторани пропонують стале меню для закоханих. Цього року через дорожнечу кухарі замінили вишукані трюфелі, лангусти й ікру на прості страви з місцевих продуктів. На святковому столику артишоки, бобові, риба і, звісно, келихи з шампанським.

Що тобі подарувати?

Романтична вечеря закоханих сердець лише доповнює святкування. Його ж головною родзинкою, окрім поцілунків та чарівних слів, часто буває подарунок. Тому і пошук чогось особливого, а краще несподіваного для солодкої половинки також традиційний момент святкування.

«Будь-що, хай якусь дрібничку, але я таки подарую своїй коханій. Головне, щоб дарунок був зроблений від щирого серця. Це буде щось недороге, але глибоке, з почуттями», – говорить молодий чоловік.

Жінки – романтичні натури, тож кидають око на зовнішній антураж, як ось ця італійка. «Для мене головне, як презентують подарунок, – каже дівчина. – Я звертаю увагу не на якість власне дарунку, а на спосіб, атмосферу, в якій його подарували».

«Ex in the city»

Оригінальний варіант подарункової теми пропонують у Мілані. Третій рік поспіль напередодні Дня закоханих там відкривається базар «Ex in the city». На продаж виставляють подарунки колишніх партнерів або просто речі, які нагадують про невдалу love story.

«Я приніс мобільний телефон, на який отримав sms від моєї дівчини з повідомленням, що вона мене покинула. Не знаю, чи цей мобільний функціонує, бо тієї ж хвилини я жбурнув його далеко-далеко. Але хто зможе увімкнути цей телефон, матиме перед собою мою сумну амурну історію», – розповів італієць, розчарований коханням.

Цього року на базарі подарунків від екс-наречених відбувся благодійний аукціон на користь Італійської асоціації хворих, котрі мають серцеві недуги. Серед проданих речей були коштовні дарунки відомих італійських акторів і дизайнерів. Ідея організаторів проста: предмети, які комусь, так би мовити, «розбили серце», стали в пригоді для лікування людей із патологією серця.

Трохи філософії до свята

У Римі до відзначення Дня Валентина підійшли по-філософськи. Під час фестивалю «RomanticaMente» (що дослівно є поєднанням слів «романтика» і «думка») письменники і філософи проводили літературні вечори на тему любові, еротики й сучасного психоаналізу. Це нагода для тих, хто прагнув відзначити День закоханих з емоціями в серці і з користю для голови.

Також у фойє фестивалю працювала Пошта для закоханих. У конверті з оригінальною маркою відправляли любовні листи-«валентинки» зацікавленій особі. За легендою, так радив робити заступник закоханих, католицький єпископ Валентин з італійського міста Терні – головний «винуватець» цього свята.