Українська скрипалька зачарувала тенора Андреа Бочеллі

17-річна скрипалька Анастасія Петришак

Рим – Італійське місто Болонья принесло колись славу видатному українському композиторові і скрипалю Максимові Березовському, котрий там жив і навчався у XVIII столітті. Нині у тих краях впевнено торує шлях до успіху 17-річна скрипалька Анастасія Петришак з Івано-Франківська. За свою коротку музичну кар’єру вона вже виграла низку престижних конкурсів, виступає перед численною публікою в Італії і навіть акомпанує світовим знаменитостям.
Анастасія ніжно обнімає улюблену скрипку, і вже на перших нотах хвилювання перед аудиторією минає. Струнка і вродлива дівчина з русявим довгим волоссям так легко і вправно володіє смичком, ніби позаду в неї великий досвід концертної діяльності. Досвід, звичайно, є, але ще не такий багатий, про який мріє молода скрипалька.

Хоча, як для юного таланту, Анастасії Петришак є чим пишатися. Навчання в консерваторіях і музичних академіях Болоньї, Парми, Кремони та Імоли, приватні уроки з іменитими маестро. Переможниця шістьох професійних конкурсів в Україні та Італії, а головне – активна концертна діяльність як скрипальки-солістки разом з італійськими оркестрами.

На сцені поруч із Бочеллі

Усі виступи для неї відповідальні і хвилюючі, розповідає дівчина, та найбільше емоцій вона отримала у вересні минулого року на концерті в Міланському соборі. Перед публікою майже 5 тисяч осіб Анастасія акомпанувала знаменитому італійському тенору Андреа Бочеллі.

«Дуже цікаво було виступати з Андреа Бочеллі, – каже скрипалька. – Він співав, я грала як солістка з оркестром і диригував італійський відомий диригент Марчелло Рота. Було дуже багато глядачів, це все відбувалося в церковній атмосфері, дуже мені запам’ятався той концерт».

Анастасія дуже тепло згадує Івано-Франківську музичну школу № 2, де у восьмирічному віці почала навчання по класу скрипки у педагога Марти Калинчук. Майже 7 років дівчина живе з батьками у Болоньї, і своїм успіхам вона великою мірою завдячує першій вчительці в Україні.

«Думаю, в Україні рівень музичної підготовки кращий, бо влаштовують багато виступів, екзаменів, академ-концертів, багато свят, де можна грати. В Італії таких можливостей менше. А з приводу вчителів, то такого фахівця, як Марта Іванівна з Франківська, я досі тут не знайшла», – говорить Анастасія.

Стараннями батьків

У її сім’ї немає професійних музикантів, а хист перейняла від свого батька, котрий без нотної грамоти здатний відтворити будь-яку мелодію на будь-якому інструменті. Вирісши в селі, де не було можливості навчатися музиці, батько разом із матір’ю тепер за кордоном докладають великих зусиль, щоб підтримувати музичну кар’єру дочки. Як розповіла мама Анастасії, вони в Італії на таких же заробітках, як більшість їхніх земляків.

Для становлення молодого таланту і в Україні, і за кордоном потрібні чималі кошти. Лише одна година приватного заняття зі знаним професором консерваторії коштує 100 євро, і таких уроків необхідно мати принаймні двічі на тиждень.

«Зараз дитина вчиться у двох музичних академіях, в одній – безкоштовно, в іншій навчання коштує 2 тисячі євро на рік. А скрипка – ще 15 тисяч євро, а смичок – 5 тисяч, і костюми сценічні треба, а ці всі поїздки на виступи теж коштують... Дуже важко, звісно, але оскільки дочка цим живе, вона дихає тією музикою, то ми змушені на це йти», – розповіла мама юної скрипальки пані Галина.

Минулої неділі Анастасія Петришак вперше виступила перед українською громадою Італії на концерті в Римі з нагоди 20-річчя Незалежності України. Після виступу вона поспішала на репетицію до міста Парми, що за 500 кілометрів від столиці. Як говорить Анастасія, щільний графік занять, репетицій і концертів її вже не лякає, бо ж вона серйозно налаштована на кар’єру скрипальки-солістки.