Як повідомив Радіо Свобода директор цього музею Олександр Кучерук, ліквідація музею Української революції пов’язана із закриттям Інституту національної пам’яті.
«Музей не був окремою юридичною особою, – зазначив Олександ Кучерук. – Він – складова частина Інституту національної пам’яті і діяв у рамках відділу виставкової та музейної діяльності. Тому закрили Інститут – відповідно закрили і його відділ».
Сьогодні у музеї працює ліквідаційна комісія. Вона завершить свою роботу до 15 лютого.
Однак не може не турбувати питання про те, що ж після закриття музею станеться із експонатами музею. Адже тут знаходяться реліквії часів УНР, серед яких оригінальні фотографії Голови Директорії УНР Симона Петлюри, трьох прем'єр-міністрів уряду УНР, особисті речі генерала Армії УНР Миколи Капустянського, оригінал роздруку IV Універсалу Центральної Ради та інші безцінні для національної історії предмети.
За словами Олександра Кучерука, усі експонати, документи з музею будуть передані для тимчасового використання Фундації імені Ольжича.
«Вони там не пропадуть, – запевняє директор музею. – Але зникне такий цікавий об’єкт як музей Української Народної Республіки. Для того, щоб він існував, треба сплачувати оренду, зарплату співробітникам, телефонні рахунки».
До слова, у музеї досі працювало четверо осіб. Усі витрати на його утримання (з телефонами і прибиральницями) не перевищували суму в розмірі 20 тисяч гривень. Саме стільки зекономить нова влада, зачинивши єдиний в Україні музей, експозиції якого розповідали про часи Української Народної Республіки.
На закритті музею зекономлять 20 тисяч гривень
Директор музею розповів, що після оприлюднення указу Президента України про адмінреформу, а відтак і ліквідацію Інституту національної пам’яті, він звернувся із проханням до київської влади, щоб та взяла музей на свій баланс. Однак в управлінні культури КМДА лише розвели руками. Бюджет на 2011 рік вже встигли розписати. І коштів на утримання музею там не передбачено.
«Щоб музей УНР діяв і надалі – потрібне політичне рішення,» – переконаний Олександр Кучерук.
Очевидно, що політичне рішення потрібне не лише щодо музею Української революції. Адже у підпорядкуванні Інституту національної пам’яті перебувають ще три музейні установи – Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні», Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
Про позицію керівництва вже ліквідованого Інституту національної пам’яті щодо подальшої долі зазначених установ – читайте у наступних матеріалах Радіо Свобода.
Київ – В Україні почали закривати музейні установи, завданням яких було розповідати про національну історію та зберігати безцінні експонати часів визвольних змагань. У перші дні нового року стало відомо про те, що розпочалася ліквідація київського музею Української революції 1917-1921 років, відомого ще як музей УНР.