США закликають Північну Корею припинити провокації й погрози на адресу Сеула

Державний секретар США Гілларі Клінтон на прес-конференції у Сеулі, 26 травня 2010 року

Державний секретар США Гілларі Клінтон на прес-конференції у Сеулі, 26 травня 2010 року

Прага – Сполучені Штати Америки сьогодні поставили перед Північною Кореєю вимогу про припинення провокацій і погроз на адресу Південної Кореї. Держсекретар США Гілларі Клінтон, яка перебуває в Сеулі з візитом, закликала світ належним чином відреагувати на потоплення північнокорейськими військовими судна Південної Кореї. Американське керівництво занепокоєне наростання конфронтації між двома корейськими державами.
Держсекретар США висловила в Сеулі солідарність Вашингтона з південнокорейськими союзниками перед фактом воєнної акції Північної Кореї.

«Долі двох наших країн були пов’язані упродовж багатьох десятиріч. Ми разом стояли на сторожі миру й стабільності на корейському півострові та в регіоні упродовж 60 років. І для Сполучених Штатів безпека та суверенітет Південної Кореї не лише почесна відповідальність, а й твердий обов’язок», – заявила Клінтон під час спільної з главою МЗС Південної Кореї прес-конференції.

Гілларі Клінтон також наголосила, що факти про ворожі дії північнокорейського підводного човна, торпеда якого потопила південнокорейський військово-морський корвет 26 березня, неспростовні. Загинуло 46 осіб. Світ має дати тверду відповідь на цю «неприпустиму провокацію».

Пхеньян не лише заперечує, а й погрожує


Керівництво Північної Кореї заперечує затоплення «Чхонана» (так іменувався південнокорейський військовий корвет) і погрожує припиненням усіх контактів із Півднем на знак протесту. Окрім того, Пхеньян оприлюднив брутальну заяву з низкою прямих образ на керівництво Південної Кореї.

Міжнародні експерти кажуть, що примус Пхеньяна до відповідальності через ООН проблематичний із двох міркувань: Пхеньян уже неодноразово порушував рішення Ради Безпеки ООН, і Китай знову може бути причиною затягувань із конкретними кроками міжнародної спільноти щодо провокацій Північної Кореї.

Із цього приводу Гілларі Клінтон зауважила в Сеулі: «Я думаю, що китайці розуміють всю серйозність проблеми і бажають вислухати пропозиції Південної Кореї та США. Ми очікуємо співпраці з Китаєм, оскільки шукаємо відповіді на цю провокацію Північної Кореї».

Спостерігачі вважають, що ще передчасно говорити про повний розрив у стосунках двох корейських держав. Приміром, Кесонський індустріальний парк на території Північної Кореї, де до 40 тисяч північних корейців працюють за гроші Півдня, продовжує свою роботу, попри погрози Пхеньяна.