Програма розвитку держави: уряд хоче за сто днів реанімувати економіку

Київ – Верховна Рада ухвалила в першому читанні представлену урядом Програму соціально-економічного розвитку на 2010 рік. Її ухвалення коаліція назвала передумовою для розгляду бюджету. Попри те, що програма містила напрацювання попереднього Кабміну, опозиція відмовилася підтримати цей документ. А засідання тіньового уряду, що відбулося цього ж дня, присвятили критиці соціальної політики Кабміну Миколи Азарова.
Згідно з ухваленою в першому читанні програми соціально-економічного розвитку на 2010 рік, Кабмін прогнозує зростання ВВП на 3,7 відсотка. В минулому році цей показник становив «мінус» 15 відсотків.

Виступаючи з парламентської трибуни, перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв зазначив, що запропоновані заходи Кабінет Міністрів розглядає як першочергові й антикризові. За його словами, «програма містить завдання перших ста днів: це максимум зусиль на виведення вітчизняної економіки з критичного стану».

Кабмін опрацював досвід попередників

Урядову програму соціально-економічного розвитку підтримали 242 депутати. Попри те, що уряд Азарова використав певні напрацювання уряду Тимошенко, фракція БЮТ відмовилася підтримати документ.

«Програма виходу з кризи уряду Тимошенко одразу мала перелік законодавчих актів в аграрному секторі, в будівельному і цілу низку інших, – каже прем’єр-міністр тіньового уряду депутат-бютівець Сергій Соболєв. – Тут гасла красиві: давайте боротися з кризою, не допускати зростання цін… Давайте, але яка реалізація? А реалізація така: розробити проект закону».

Не підтримали урядову програму і депутати-нашоукраїнці. Лідер депутатської групи «За Україну!» В’ячеслав Кириленко зазначає, що власне перспектив розвитку запропонована програма не містить.

«Є набір стандартних речей які написані бюрократами для всіх українських урядів, – каже він. – а потім кожен уряд змінює шапки і назви. І в результаті, виходить один і той самий документ, який представляють різні урядовці з різних політичних сил. Тому там немає нічого з того, що може змінити обличчя країни на краще».

Опозиція обіцяє альтернативний проект

Цього ж дня відбулося засідання опозиційного уряду, яке було присвячене здебільшого критиці соціальної політики Кабінету Міністрів Миколи Азарова. Тіньовий міністр соціальної політики депутат-бютівець Андрій Павловський зазначив, що з дня приходу до влади Партія регіонів не підтримала жодного соціального законопроекту.

«Урядом Азарова декларується, що в проекті держбюджету на 2010 рік на соціальні видатки буде закладено всього 25 мільярдів гривень, – каже він. – Хочу зазначити, що це на 2 мільярди менше, ніж на Євро-2012».

Натомість, за словами Андрія Павловського, виконання вже чинного закону про підвищення соціальних стандартів потребує близько 70 мільярдів гривень.

Опозиційний уряд ухвалив постанову, в якій програму соціально-економічного розвитку на 2010 рік назвав неадекватною і пообіцяв запропонувати найближчим часом альтернативний документ.