Львів запізнюється з підготовкою до Євро-2012

Проект львівського стадіону (Фото прес служби львівської міськради)

Львів – Директор турніру Євро-2012 УЄФА Мартін Каллен цими днями побував на Львівщині та Івано-Франківщині, де перевіряв підготовку регіону до європейської футбольної першості. Європейський ревізор коментарів не давав, а місцеві керівники самі визнали, що відстають з підготовкою до чемпіонату.
Директора турніру Євро-2012 цікавив аеропорт в Івано-Франківську, який так само, як і в Луцьку та Жешуві, має використовуватися як резервний. Мартін Каллен ознайомився і з готелями в Трускавці, в яких під час футбольного турніру буде мешкати частина гостей. Відстань від Трускавця до львівського стадіону – близько 100 кілометрів. У курортному містечку є один на область п’ятизірковий готель на 370 місць, 11 чотиризіркових і 11 тризіркових готелі. Тому, щоб гідно прийняти європейську футбольну першість, Львівщина сьогодні потребує передовсім готельних номерів високого класу.

Також директор турніру побував на будівельному майданчику стадіону у Львові і в міжнародному аеропорту «Львів», де відновлюють злітну смугу і починатимуть будівництво терміналу.

Львів і надалі не має інвестора для будівництва терміналу летовища

За повідомленням прес-служби голови Львівської ОДА, директор Євро-2012 «позитивно оцінив початок робіт із будівництва нового терміналу і наголосив на потребі прискорити темпи будівництва на всіх важливих об’єктах».

Однак сам представник УЄФА коментарів для ЗМІ не робив, не давав він і ніяких оцінок. Візит був офіційний з інспекційною метою.

Ситуація із будівництвом нового терміналу у Львові досі не зрозуміла. Міністерство транспорту і зв’язку продовжило інвестиційний конкурс до 4 листопада. Хоча львівські посадовці ще кілька тижнів тому запевняли, що є не один, а аж 5 потужних інвесторів.

Наразі за будівництво терміналу відповідає Львівська обласна адміністрація, яка ще не сформувала службу замовника, до якої мали б входити професіонали. Термінал, як запевнюють посадовці, побудують за два роки. Якщо ж інвестора не знайдуть, то об’єкт збудують за державні гроші, як у Донецьку й Борисполі. Для цього виділені 40 мільйонів гривень.

Порозуміння в питаннях Євро між областю і містом немає


Якщо у Львова виникнуть проблеми, то вони будуть не з летовищем, а зі стадіоном, заявляє голова обласної адміністрації Микола Кміть. Він пояснює це ризиком у відносинах між Львівською міськрадою та компанією-підрядником «Азовінтексом». Генпідрядник, за оцінкою УЄФА, не має належного досвіду реалізації подібних проектів. Це визнають і міські чиновники, але змінити генпідрядника місто не може. Тому важливо надолужити відставання на місяць у термінах будівництва стадіону, пояснив директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний. Але при цьому усі роботи мають бути виконані якісно.

Водночас Олег Засадний вірить, що проблем із грошима вже не буде. «Це дуже об’ємний і важкий об’єкт, – каже він. – Ризику фінансування на сьогодні вже немає, бо гроші пообіцяв уряд».

«На сьогодні немає ніяких сумнівів ані альтернативних варіантів, що Євро-2012 відбудеться в Україні та Польщі», – заявив президент УЄФА Мішель Платіні в інтерв'ю італійському виданню La Gazzetta dello Sport.

Однак, скільки міст України зможуть виправити недоліки у підготовці до грудня цього року, невідомо. Відтак до зими питання, які міста представлятимуть Україну на європейському чемпіонаті, залишається відкритим.

(Львів – Київ – Прага)