Українські музиканти: Із Майклом Джексоном відійшла ціла епоха

Майкл Джексон під час виступу на концерті у Москві, 1996 р.

Київ – У віці 50 років помер відомий американський співак, легенда світової поп-музики Майкл Джексон. У нього зупинилося серце, всі зусилля лікарів реанімаційної бригади виявилися марними. Після звістки про його смерть світом прокотилася хвиля жалоби. Так, в болгарському місті Варна сотні людей провели ніч із четверга на п’ятницю просто неба, вшановуючи його пам’ять. Свою скорботу висловили і керівники низки держав. Яким залишився Майкл Джексон у пам’яті світу і України зокрема?
Братів Джексонів у родині було п’ятеро. Всі вони мали чудові вокальні дані, і ще будучи дітьми, створили власний музичний гурт. Щоправда, всі невеличкі кошти від концертів, котрі Майкл та його брати давали в рідному штаті Індіана, їхній батько завбачливо забирав до родинного бюджету.

Справжня слава прийшла до 12-річного Майкла, коли у 1970 році він записав свою першу сольну композицію, баладу «Got to Be There» – і вона одразу ж стала лідером у хіт-парадах США та Європи. За кілька років Майкл Джексон створює власний гурт, його альбоми продаються багатомільйонними накладами, один із них – «Трилер» – досі лишається абсолютним лідером продажу.

Розбите серце покоління

Втім, слава ніколи не ходить сама. Слідом за нею були звинувачення Майкла Джексона у звабленні неповнолітніх, скандали навколо невдалих пластичних операцій... Все це викликало суттєве зниження його популярності. Проте Майкл мав намір піти зі сцени переможцем. Цього літа він планував грандіозне всесвітнє турне.

«Я виконуватиму пісні, які хочуть почути мої шанувальники. Це вирішено. Я справді це маю на увазі. Це мій останній вихід на біс», – заявив Майкл Джексон.

Цими словами він наче передбачив власну смерть. Яка розбила серця цілому поколінню, говорить ровесниця Майкла Джексона, Максайн, жителька Гарлема, району Нью-Йорка.

«Я вкрай засмучена. В нашому товаристві усі засмучені. Я гадаю, Майкл ніколи не мав дитинства, і тому він перебував у такому стресі, тому він намагався оточити себе дітьми, аби і самому відчути, як це – бути дитиною. Наше покоління росло разом із Майклом Джексоном, і вражене його смертю!», – наголошує Максайн.

Слава – не на технологіях, а на майстерності

Українські митці кажуть, що з Майклом Джексоном відходить у минуле неповторна музична епоха.

Лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка зазначає: «Майкл Джексон належав до майстрів старого гарту. Тих, чия популярність тримається не на якихось технологіях – а виключно на таланті та майстерності. Ми, сучасні музиканти, виросли на його творчості. І якщо навіть рокери слухають Джексона – погодьтеся, це багато важить!»

А Олександр Пономарьов говорить, що творчість Майкла Джексона зіграла величезну роль у його музичному становленні. «Це великий музикант, великий ньюзмейкер, від якого чекали музику так, як більше ні від кого у світі. Можна лише Мадонну поруч поставити», – зауважив Пономарьов.

Скандали – не дають побачити генія

Погоджується з колегою і лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. І шкодує, що світ так і не зрозумів Майкла Джексона до кінця, бо частіше бачив у ньому не генія, а героя скандалів.

«Це черговий приклад того, як бездушні, цинічні дії мас-медіа, жовтої преси, формальних споживачів музики призводять до особистої трагедії людини, і ми отримуємо такий сумний результат», – зазначив Вакарчук.

Українські виконавці говорять про те, що пам’ять Майкла Джексона треба обов’язково вшанувати в Україні – концертами та іншими мистецькими заходами. Коли і як вони відбудуться, наразі невідомо.

(Київ – Прага)