Пункти пропуску на кордонах будуть покращувати

Ужгород – Пункти пропуску на кордоні України та Європи вже сьогодні відповідають усім європейським вимогам і готові до Євро-2012. Проте за три роки їх ще удосконалюватимуть, у тому числі технічно. Про це вчора під час візиту до Закарпаття повідомив голова Держмитслужби України Анатолій Макаренко. Звичайні ж українці та європейці, які щодня перетинають кордон, говорять про недоліки.
Інфраструктура пунктів пропуску з українського боку до приймання футбольних уболівальників у 2012-му готова. Про це звітує керівництво Держмитслужби України. Його голова Анатолій Макаренко вчора зустрічався зі своїми угорськими колегами. Каже, обговорювали ті проблемні питання, які сьогодні виникають на митниці, але переважно радилися, як найкраще підготуватися до Євро-2012. Один одного запевнили: до посиленої роботи в умовах єврочемпіонату практично готові. Українська сторона й загалом переконує, що вже сьогодні працює за євростандартами, але за три роки ще може дещо технічно обновитися.

«Якщо говорити про відповідність наших пунктів пропуску сучасним вимогам, то ми їм відповідаємо. Якщо говорити про перспективу, то у нас є ресурс для того, щоб ми удосконалили пункти пропуску напередодні Євро-2012», – зазначив Анатолій Макаренко.

На кордонах треба пришвидшити процедуру перевірок

Українські митники розповідають: відкривати нові пункти пропуску до Євро-2012 немає потреби, якщо будуть кошти, удосконалюватимуть існуючі. У цьому їх підтримують і звичайні громадяни, які щодня перетинають кордон. І українці, і зокрема угорці кажуть, що краще б поліпшили та пришвидшили перевірку авто та громадян: «Я думаю, головне до Євро-2012– це оперативність роботи митників. Бо зараз на перетин кордону йде в середньому година-півтори, це щонайменше. А якщо буде наплив туристів, то я не знаю, як вони справляться, треба буде днями стояти на тій митниці».

«Треба б зробити щось, щоб простіше переходити кордони, щоб швидше перевіряли. Бо ще якщо їхати з Угорщини до України – то швидко можна перетнути кордон, але якщо їхати назад — то нерідко дуже багато часу займає ця процедура».

А ще митники кажуть, що врахувати, скільки вболівальників приїдуть до України, наразі нереально, усе залежатиме від того, які футбольні клуби вийдуть до фіналу. Проте вже сьогодні можна назвати ті пункти пропуску, на які ляже найбільше випробування: це «Ягодин» та «Шегин» на українсько-польському, «Тиса» – на українсько-угорському, «Ужгород» на українсько-словацькому та «Порубне» на українсько-румунському кордонах.

(Ужгород – Київ – Прага)