На Волині створили довідник для засуджених

Рівне – Перший довідник для засуджених створений на Волині з ініціативи обласної Асоціації захисту прав молоді. Книга завершила проект покращення доступу правових знань осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі.
Сучасна українська держава не спроможна повною мірою здійснити покладену на неї місію виправлення осіб, які вчинили злочин, наголосив на презентації заступник начальника управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань у Волинській області з соціально-виховної і психологічної роботи та діяльності кримінально-виконавчої інспекції Андрій Скіць. Лише на Волині таких людей нині півтори тисячі.

Мета проекту – надання правових консультацій нинішнім в’язням

Тим часом вогнища непорозумінь між в’язнями й адміністрацією колоній та в’язниць, котрі час від часу спалахують в Україні, минулого року не оминули і колонії у волинських Маневичах. Як правило, без втручання правозахисних громадських організацій у таких ситуаціях не обійтися. Тож Асоціація захисту прав молоді Волині взялася реалізовувати проект, метою якого є як надання правових консультацій нинішнім в’язням для запобігання фактам жорстокого поводження із ними, а також зменшення рівня рецидивної злочинності через підвищення правових знань, розповідає керівник проекту Петро Верзун.

Для початку громадські активісти провели анонімне опитування в’язнів. Виходили з того, що особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, зустрічаються з цілим рядом правових питань, щодо яких можливі зловживання, і їх дуже складно вирішити, перебуваючи в місцях позбавлення волі. Це питання вступу у спадщину, майнових, сімейних та земельних відносин. Часто ці особи, будучи обмеженими у правах, не мають можливості адекватно зреагувати на неправові дії стосовно себе або ж укласти заяву чи договір. Тож лише після виходу на волю з’ясовують, що втратили нерухомість або землю, і поновити ці права надзвичайно складно: «От і виходить, що суспільство, замість того, щоб дати шанс на нове життя, розриває навіть ті ниточки, які з цим життям його пов’язували» – підсумовує Петро Верзун.

Доступ до правової інформації через довідник матиме кожен ув’язнений

З початку року правники на громадських засадах надавали консультації особам, які відбувають покарання у Ковельській виховній колонії, розповідає заступник завідувача кафедри права Волинського інституту імені В’ячеслава Липинського Роман Чайка. Під останньої зустрічі юристи Асоціації роз’яснювали питання правового регулювання помилування, спадкування, умов відбування покарання та пенсійного забезпечення осіб, які втратили годувальника, сприяли у складанні прохань про помилування, заяв на умовно-дострокове звільнення тощо.

Нині ж доступ до правової інформації через довідник матиме кожен ув’язнений. Вона міститься в довіднику, який побачив світ накладом поки що понад 1000 примірників. Проект реалізований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

(Рівне – Київ – Прага)