У чому секрет доброї піцци?

Рим – Італійське північне місто Сальсомаджоре Терме на три дні стало міжнародною столицею піцци. Там відбувся єдиний у світі чемпіонат піцци, де змагалися майстерністю піццайоли з п’яти континетів.
Це чи не найвідоміша італійська страва, яка в умовах глобалізації побила усі рекорди. Тож не дивно, що від Єгипту до Франції, від США до Японії – усі переконані, що вони неперевершені піццайоли, тобто майстри приготування піцци.

Щороку ці кухарі з’їжджаються у Сальсомаджоре Терме на професійний конкурс, що передбачає змагання у кількох секціях. В одних учасники проявляють здібність і швидкість під час приготування піцци, в інших журі-дегустатори зосереджують увагу на смакових якостях випічки. І тут, як завжди, постає вічне питання: у чому секрет доброї піцци? Багато майстрів переконані, що необхідно вкладати душу у це святе кулінарне дійство.

Один з учасників змагання особливістю своє піцци назвав її наповнення. «Я вибрав для своєї піцци такі інгредієнти: копчена підчеревина, гриби, цикорій, копчений сир скаморса разом з помідорами та сиром моццареллою», – сказав молодий піццайоло. Його літній конкурент з більшим кулінарним досвідом наполягає на іншому: «Той, хто каже, що має якісь таємні складники, то не є піццайоло. Справжній піццайоло має лише борошно, дріжджі, сир моццарелла і помідори гарної якості. В іншому випадку – нічого не вийде».

Італійці ледь витримують конкуренцію

Класичною в Італії вважається неаполітанська піцца «Маргарита». 120 років тому перепічку у трьох кольорах італійського прапора вперше приготували спеціально для королеви Маргарити Савойської. Античну піццу прикрашав зелений базилік, білий сир моццарелла і червоні помідори.

Окрім традиційних рецептів, на чемпіонаті у Сальсомаджоре Терме демонстрували й екзотичні варіанти піцци. Французи наповнюють свої перепічки бобовими, баклажанами і перцем, а японці готують тісто з рисового борошна, внаслідок чого піцца виходить хрумкішою. При такій шаленій конкуренції італійці все ще переважають на конкурсі і не втрачають слави кращих піццайол. Піцца спечена у печі на дровах чи в електродуховці, будь-яка може завоювати титул з п’яти зірок.

Кого менш за все цікавили рецепти і деталі приготування, так це відвідувачів чемпіонату. Для них діяло єдине правило: куштувати, куштувати, куштувати. А хто вже наповнив шлунок, мав можливість розважитися під час акробатичного піцца-шоу. Мистецтву жонглювання кругами з тіста в Італії вчаться змалечку, хоча останній чемпіонат підтвердив, що артистичнішими у цьому ремеслі нині японці.

(Рим–Київ–Прага)