Барак Обама склав президентську присягу

Барак Обама складає президентську присягу перед головою Верховного суду США Джоном Робертсом, як 44-й президент Сполучених Штатів, Вашингтон, 20 січня 2009 р.

44-й президент США пообіцяв чесно і віддано служити на благо своїх співгромадян:

«Я, Барак Хусейн Обама, урочисто клянуся, що вірно служитиму на посаді президента Сполучених Штатів і зроблю все, що зможу, щоб зберегти і захистити Конституцію Сполучених Штатів, і хай допоможе мені Бог».

Церемонія інавгурації Барака Обами відбулася біля Капітолію.

Перед президентом склав присягу на посаді віце-президента Джозеф Байден.

У святкових заходах взяли участь сотні тисяч людей.
Прихильники Барака Обами під час церемонії інавгурації нового президента США


Після складення присяги Барак Обама виступив зі своєю першою програмною промовою як 44 президент Сполучених Штатів і висловив свої головні цілі як шеф Білого Дому.

Серед численних гостей були три колишні президенти США: Джиммі Картер, Джордж Буш-старший, Білл Клинтон,— а також 43-й президент Джордж-Буш-молодший. Серед гостей були і кенійські родичі нового президента Барака Обами. Дотеперішній віце-президент США Дік Чейні був присутній на інавгурації в інвалідному візку.

Після церемонії тепер уже колишній президент Джордж Буш разом із дружиною попрощалися з президентською парою і відлетіли на вертольоті до летовища.

За безпекою під час інавгурації стежили 20 тисяч працівників урядових служб і військові, дії яких координують спеціальні служби США.

Обама: Необхідно покласти край усім фальшивим обіцянкам

У своїй першій програмній промові, яка тривала 20 хвилин, президент США Барак Обама говорив про актуальні проблеми американців.

«Наша економіка сильно потерпіла. Це результат скупості та безвідповідальності декотрих людей. Але це і наша неспроможність зробити простий вибір і підготувати націю до нової епохи», – зазначив новий американський лідер.

Виступаючи одразу після входження на посаду президента, Барак Обама почав свою промову зі слів подяки Джорджу Бушу: «Ми прийшли сьогодні, щоб оголосити край дрібним образам, фальшивим обіцянкам та застарілим догмам, які надто довго придушували нашу політику».

За словами Обами, нині перед американцями стоять нові завдання. «Вони серйозні і їх чимало. Впоратися з ними не буде легко і швидко. Але ми з ними впораємося!», – пообіцяв президент Барак Обама під бурхливі оплески.

«Люди втратили свої домівки, працю, зазнав шкоди бізнес. Наша система охорони здоров’я є надто дорогооплачуваною; наші школи підводять багатьох; кожен день дає свідчення того, що те, як ми використовуємо енергоресурси, загрожує нашій планеті», – сказав Обама.

Виступаючи перед сотнями тисяч присутніх на своїй інавгурації, президент Барак Обама пообіцяв світові «нову Америку, яка буде слухати всі голоси». Звертаючись до ісламського світу, Обама сказав, що США будуть іти «новим шляхом, який базуватиметься на взаємних інтересах та взаємній повазі».

Світові лідери вітають президента США Барака Обаму

Реакції на інавгурацію Барака Обами – 44-го президента Сполучених Штатів – надходять з усіх кінців світу.

Президент України Віктор Ющенко запевнив Барака Обаму в готовності України брати активну участь у вирішенні проблем, які стоять перед США й усім світом, зокрема мова йде про всесвітню фінансову кризу й гарантування безпеки. Глава української держави запросив президента США відвідати Україну в будь-який зручний для нього час.

Крім того, Віктор Ющенко висловив сподівання, що Обама на своїй посаді підтримає вступ України до НАТО.

Президент Єврокомісії назвав обрання Барака Обами «поворотною точкою для Америки». У своїй офіційній заяві, присвяченій інавгурації 44-го президента Сполучених Штатів, Жозе Мануель Баррозу висловив думку, що «тепер це може стати поворотною точкою не тільки для Америки, а й для всієї решти світу».

Мірек Тополанек – прем’єр-міністр Чехії, яка головує в Євросоюзі, висловив сподівання, що Барак Обама «не побоїться боротися з проблемами так само рішуче, як і його попередники».

Прем’єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун привітав Барака Обаму як лідера, «який має призначення вирішувати світові проблеми».

Президент Франції Ніколя Саркозі побажав Бараку Обамі багато успіхів. «Франція налаштована спільно працювати з Америкою, своїм другом і союзником, щоб ми могли разом усунути всі недоліки, з якими зараз стикається наш світ», – мовиться у заяві Саркозі.

Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, чия країна головує у «Групі Восьми», запропонував «негайно» почати спільно працювати над вирішенням фінансової кризи, конфлікту на Близькому Сході та в Афганістані.

Іран, який дуже стримано відреагував на входження на посаду президента США Барака Обами, висловив в особі міністра закордонних справ Манучера Моттакі сподівання, що Обама «обере вірний шлях до Тегерана».