Заступник голови Секретаріату наголосив, що тривалість роботи такого формату коаліції залежить від багатьох причин, зокрема, від бажання її учасників іти на компроміси.
«Президент України чітко розставив пріоритети: усі зусилля мають бути сконцентровані на подоланні кризових явищ в економіці. Виключно у такій логіці слід розглядати рішення про відтермінування виборів. На жаль, за час із 20 жовтня парламентські сили не змогли ухвалити комплекс антикризових економічних законопроектів: два тижні бездіяльності і лише 1 день результативної роботи. Політики ніяк не можуть зрозуміти, що вихваляння на тему «це ми зупинили вибори» безглузде у ситуації, коли виборчий процес уже призупинений главою держави», – сказав Кислинський.
Минулого місяця Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала парламентські сили створити коаліцію захисту від світової фінансової кризи.
За створення більшості з усіх фракцій виступив і депутат-регіонал Юрій Бойко.
Натомість Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає це нереальним.
Яценюк: Президент, уряд і парламент мають підписати угоду про співпрацю
Голова Верховної Ради виступає за підписання угоди про тимчасову взаємодію між Президентом Віктором Ющенком, Кабінетом Міністрів і фракціями Верховної Ради.
Як заявив Арсеній Яценюк на засіданні погоджувальної ради парламенту, підписання такої угоди необхідне у зв’язку з нерозв’язаністю питання про існування коаліції і невизначеністю з проведенням позачергових парламентських виборів.
Тому він пропонує політикам об’єднатися для вирішення державних проблем в умовах політичної кризи.
Президент Віктор Ющенко розпустив парламент і призначив позачергові вибори Ради на 7 грудня, а згодом зупинив чинність свого указу про розпуск парламенту.