Розгляд оскарження ухвали про зупинення указу про розпуск знову перенесли

Апеляційний адміністративний суд Києва переніс розгляд скарги Секретаріату Президента на рішення судді Київського окружного адміністративного суду, яке мало на меті зупинити чинність указу про розпуск і дострокові вибори парламенту, на вівторок, на 10-ту годину ранку.

Агентства, які повідомляють про це в понеділок увечері, посилаються на слова представника в суді Блоку Юлії Тимошенко Валерія Писаренка.

Також повідомляють, що суд відхилив подання БЮТ про відвід судді.

Сторони процесу – Секретаріат Президента і БЮТ – у понеділок далі обмінювалися звинуваченнями у вчиненні тиску на суд.

За версією Секретаріату, такий тиск чинять депутати від БЮТ.

Зокрема, керівник Служби з представництва в судах України інтересів Президента Руслан Кирилюк заявив, що БЮТ «застосовує практику психологічного тиску на суд для гальмування виборчого процесу в будь-який спосіб», щоб затягти судовий процес у цій справі.

«Представники БЮТ просто бояться розгляду справи щодо указу про розпуск парламенту» – заявив Кирилюк. За його словами, опоненти «розуміють неминучість скасування незаконної ухвали» Окружного адміністративного суду Києва.

Натомість представники БЮТ заявляють, що такий тиск на суд чинять озброєні представники Служби безпеки України, щоб домогтися вигідного для Секретаріату Президента рішення.

В СБУ раніше заявляли, що приставили до суддів охорону, щоб уберегти їх від тиску й можливих загроз.

Минулого тижня в п’ятницю, коли набув чинності указ Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів, суддя Окружного адміністративного суду Києва Володимир Келеберда постановив зупинити його чинність за позовом БЮТ.

Це рішення заборонило чинити дії, спрямовані на розпуск парламенту і підготовку до дострокових виборів. Через нього Центрвиборчком не зміг почати цю підготовку.

Тепер це рішення Секретаріат Президента оскаржує в Київському апеляційному адміністративному суді.

І в Секретаріаті, і в Міністерстві юстиції це рішення вважають неправочинним і кажуть, що такі укази вповноважений розглядати тільки Конституційний Суд, а не суд загальної юрисдикції.

Окремо це рішення судді Київського окружного адмінсуду оскаржила в Київському апеляційному адмінсуді й Генеральна прокуратура.

Відтак іще в п’ятницю Президент своїм указом скасував призначення Володимира Келеберди на посаду судді Окружного адміністративного суду Києва.

А в понеділок іншим указом Віктор Ющенко взагалі ліквідував цей суд, замість якого від вівторка мають створити два нові.