Північноатлантичний союз, як і раніше, не має спільної думки, чи надавати Україні і Грузії План дій для членства на саміті 2–4 квітня в Бухаресті. Постійний представник США в Північноатлантичному союзі у середу офіційно поінформувала колег, що президент США ухвалив рішення на користь України і Грузії. Водночас Німеччина і Франція далі твердо проти такої можливості.
Тим часом Північноатлантичний союз, як і раніше, не має спільної думки, чи надавати Україні і Грузії План дій для членства на саміті 2–4 квітня в Бухаресті.
Як повідомив Радіо Свобода один із урядовців НАТО, постійний представник США в Північноатлантичному союзі Вікторія Нуланд у середу офіційно поінформувала колег, що президент США Джордж Буш ухвалив рішення на користь України і Грузії.
Раніше за надання цим країнам Плану дій для членства висловилися 10 країн НАТО – 9 нових членів зі Східної Європи, крім Угорщини, та Канада.
Водночас Німеччина і Франція далі твердо проти такої можливості.
Але в середу посли обох держав, говорячи про Грузію, заявили, що загалом підтримують її євроатлантичні прагнення.
Цього дня засідання Північноатлантичної ради – найвищого політичного органу НАТО, який засідав на рівні постійних представників, – відвідала делегація Грузії, яка переконувала, що відмова їхній країні в Плані дій стала б потуранням Росії і ще розпалила б сепаратистські конфлікти на грузинській території.
Матеріали до теми:
Україна і Грузія можуть отримати на бухарестському саміті НАТО План дій, але не «для членства»
Грузія застерігає НАТО, що можлива відмова в Плані дій для членства матиме серйозні наслідки
Де Європа проведе межу? Що очікує Україну і Грузію на саміті НАТО в Бухаресті? Майбутній президент Росії застерігає НАТО не запрошувати Україну й Грузію Президент США Джордж Буш має відвідати Україну наприкінці березня, напередодні саміту НАТО в Бухаресті Яап де Гооп Схеффер: НАТО має на бухарестському саміті дати Україні і Грузії чіткий сигнал, що двері для них відчинені Конфлікт безпеки: протистояння, а не єдність Кому потрібен План дій щодо членства в НАТО? Історична правда – найпереконливіший аргумент на шляху вступу країни до НАТО, вважають чеські