Тетяна Ярмощук Київ, 7 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Друге засідання після семитижневого блокування. Сьогодні народні депутати знову зберуться у сесійній залі парламенту. Проте чи вистачить у коаліції голосів ухвалити бодай якісь рішення? І чи має нинішня більшість фізичних 226 голосів?
Представниця «Нашої України – Народної самооборони» Лілія Григорович зауважила: «Знаковим було голосування по ратифікації Статуту ГУАМ, за це голосували виключно НУНС та БЮТ і було 226 голосів. На превеликий жаль, дехто із наших колег з’явився у залі під кінець голосування. Внесення законопроектів про недоторканність ішли першими, а ГУАМ – це було останнє питання порядку денного, тому люди просто фізично з’явилися у залі. Звичайно, ніхто з нас не може гарантувати, що не попаде в аварію, не отримає інсульту чи, борони Боже, ще чогось. Це тривожна більшість, але вона є, і вона працює».
«Важко говорити, що коаліція може існувати, як єдиний організм»
Окрім цього, парламентсько-урядова більшість не виглядає однорідною, тож консолідовані рішення всередині цієї більшості ухвалюються непросто. Експерти виділяють у ній кілька таборів.
Так, Кость Бондаренко зазначив: «Є табір Юлії Тимошенко. Є, як мінімум, три табори НУНС. Перший – це табір Балоги-Петьовки. Другий – це табір «Народної самооборони». І третій – це решта «Нашої України». Тому, я думаю, що у даній ситуації важко говорити, що коаліція може існувати, як єдиний організм. Скоріше за все, це коаліція БЮТ із політичною силою і з невизначеним статусом, і невизначеною платформою».
Що ж може зробити нинішню коаліцію дієвою? На думку політичного експерта Олександра Палія, це може бути чи то формальне, чи то неформальне приєднання до більшості Блоку Володимира Литвина.
«227 голосів – це не надто великий запас. Тож ці 20 депутатів якраз би і забезпечили по низці важливих для всієї країни питань результативні голосування», – наголошує Олександр Палій.
Учора, після семитижневої перерви, парламентська робота була розблокована. Компромісом стало ухвалення постанови, в якій мовиться, що рішення про вступ України в НАТО має ухвалюватися за результатами референдуму.
Матеріали до теми:
Верховна Рада відкрила засідання і вирішила, що рішення про вступ України до НАТО мають ухвалювати за результатами референдуму
«Народна самооборона» звинувачує Арсенія Яценюка у «підіграванні» Партії регіонів Олександр Лавринович: У нинішніх умовах найвірогіднішим сценарієм є розпуск парламенту Коаліція сьогодні спробує відкрити сесію Верховної Ради попри блокування трибуни – Іван Кириленко Партія регіонів вирішила проводити масові акції протесту проти «втягування України в НАТО» Куди заведе бездіяльність парламенту? Чи спроможна Верховна Рада розблокуватися? (аналіз)
Лідери фракцій у вівторок не дійшли згоди щодо розблокування роботи парламенту, Арсеній Яценюк пропонує до середи підготувати узгоджене рішення щодо НАТО Віктор Ющенко може розпочати консультації щодо розпуску парламенту, якщо він найближчими днями не відновить роботу – секретар РНБО Чи припинить сьогоднішній день шеститижневе блокування роботи парламенту? Демократична коаліція у Верховній Раді підтвердила свою готовність підписати «Протокол порозуміння», тоді як опозиція висуває нові вимоги Угода чи подальше блокування Верховної Ради? Арсеній Яценюк: Робоча група узгодила текст політичної угоди про розблокування роботи парламенту