Тетяна Ярмощук Росія погрожує Україні зброєю. Недвозначно і на найвищому рівні. У разі приєднання України до НАТО, заявив Володимир Путін, Москва буде вимушена націлити на Україну свої ядерні ракети. На спільній з Президентом Володимиром Путіним прес-конференції в Москві у вівторок Президент Віктор Ющенко наголосив, що співпраця України з НАТО не спрямована проти якоїсь третьої країни, в тому числі Росії. Ющенко також повідомив, що Україна і Росія домовилися проводити консультації щодо євроатлантичної інтеграції України.
Україна, звісно, може будувати свої зовнішні відносини, як їй заманеться, сказав Володимир Путін на зустрічі із Віктором Ющенком у вівторок. Але далі... Далі уява російського президента малює такий сценарій – Україна в НАТО, НАТО розміщує на українській території свої бази і елементи ПРО. І тоді у відповідь Москва націлить на Україну свої ядерні ракети.
«Не лише сказати, подумати страшно, що Росія у відповідь на можливе розміщення таких позиційних районів на українській території, а теоретично цього виключати не можна, націлить на Україну свої ударні ракетні системи. Ну уявіть собі це хоча б на секунду. Ось що нас турбує» – заявив Путін.
Коли я почала переказувати зміст заяви тим представникам українського політикуму, які за парламентськими баталіями не встигли її почути, багато хто відмовлявся навіть вірити в її автентичність.
Колишній міністр закордонних справ, нунсівець Борис Тарасюк в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив: «Це досить серйозна заявка, вона межує з погрозою. Звичайно, що Україна має достатній військово-промисловий потенціал і озброєння достатнє для того, щоб упоратися з цими погрозами. Але я думаю, що, можливо, президент Путін пожартував».
Страшилка чи підбадьорення «регіоналів» та комуністів?
Тим часом представник Партії регіонів Юрій Мірошниченко зауважив: треба було нас слухатися і не робити різких кроків.
«Дискусія довкола безпеки триває вже не перший день. Росіяни зараз на зовнішньополітичному напрямку проводять жорстку політику, і Україна повинна зважати на це. Думаю, що висновки будуть зроблені. Я вірю, що наш рух до Європи не буде предметом суперечок і протистоянь з Російською федерацією», – зауважив представник Партії регіонів.
Застереження, які висунув президент Путін, безпідставні, вважає директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександр Сушко: «Це одна із багатьох страшилок, які зараз гуляють інформаційним простором з метою підсилити аргументи проти зближення України та НАТО. Шкода, що лідер великої держави також прилучається до поширення подібних нісенітниць. Вступ України у НАТО жодним чином не тягнутиме за собою розміщення американських військових баз. Це заборонено Конституцією, і ніхто її заради цього не буде змінювати. Логіка такого застереження абсолютно відсутня».
Наскільки підбадьорить російський президент опозиціонерів-антинатівців, що блокували парламентську трибуну, протестуючи проти листа трьох, ми можемо побачити вже сьогодні.
На спільній з Президентом Володимиром Путіним прес-конференції в Москві у вівторок Президент Віктор Ющенко наголосив, що співпраця України з НАТО не спрямована проти якоїсь третьої країни, в тому числі Росії. Він нагадав, що українська Конституція не передбачає створення в країні військових баз іноземних держав і блоків. Віктор Ющенко також повідомив, що Україна і Росія домовилися проводити консультації щодо євроатлантичної інтеграції України.
Матеріали до теми:
Кондоліза Райс про погрози Росії Україні: «Гідна засудження риторика, яка йде з Москви, неприйнятна» Україна з газом і перспективою опинитися під прицілом російських ракет. (Огляд європейської преси) Співпраця України з НАТО не зашкодить українсько-російським відносинам, заявив у Москві Віктор Ющенко