Президент України Петро Порошенко, тим часом, привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах президента в США і запросив його відвідати Україну.
Він також наголосив, що цінує підтримку України політичними силами американської держави і сподівається на продовження підтримки США в двох важливих сферах – у боротьбі проти російської агресії, відновлення суверенітету і територіальної цілісності, а також у сприянні у реалізації масштабних реформ в різних сферах, зокрема, у боротьбі з корупцією.
The Associated Press повідомляє, що мітинги проти обрання Дональда Трампа президентом, тривають також у Портленді, штат Орегон.
Це підтверджує також AJ+
А в Окленді палять шини
У Twitter з'являються пости противників новообраного президента Сполучених Штатів під тегом #calexit: ці користувачі мережі заявляють, що краще відокремити Каліфорнію від США, ніж жити під керівництвом Дональда Трампа.
USA today повідомляє, що такі пости з'являються і щодо Техасу. Тут застосовують тег #Texit
Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявляє, що обраний президентом США Дональд Трамп повинен виконувати зобов’язання своєї країни щодо ядерної угоди з Тегераном.
«Кожен американський президент має розуміти реалії сучасного світу», – сказав Заріф, якого 9 листопада цитує новинна агенція Tasnim.
Між тим, у ході передвиборної кампанії Трамп обіцяв «порвати» угоду щодо ядерної програми Ірану, назвавши її «однією з найгірших угод, які бачив у своєму житті».
Від планів щодо прикордонної стіни до дифірамбів на адресу Володимира Путіна – заяви кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа зробили американські президентські перегони 2016 року кампанією, яку не порівняти з жодною іншою.
Про те, чого можна очікувати від президентства Дональда Трампа, читайте тут ↓
«Флірт» Дональда Трампа щодо Путіна і щодо Росії ґрунтувався на самолюбстві Трампа, але рано казати, чим це завершиться, вважає експерт-міжнародник Альона Гетьманчук.
На її думку, американсько-російська політика виглядатиме, як «американські гірки».
Більше думок - в ефірі ↓
Що ж до українсько-американських відносин, то вони навряд чи зміняться, вважає політолог Віктор Небоженко. Він, однак, передбачає дві небезпеки для України.
По-перше, зазначає Небоженко, новій адміністрації Трампа потрібно буде приблизно півроку, аби вибудувати свою стратегію щодо України, оскільки, на відміну від Клінтон, він не знайомий настільки з «українським питанням» - і цим може скористатись Росія.
По-друге, за словами політолога, ця пауза може створити дочасно ілюзію всередині України, що США її кидає - що може зіграти на користь інтересів українських можновладців.
Президент США Барак Обама привітав переможця президентських виборів Дональда Трампа та запросив 10 листопада на зустріч, повідомляє Білий дім.
Окрім того, Обама зателефонував кандидату від Демократичної партії Гілларі Клінтон і висловив своє захоплення «потужною кампанією, яку вона проводила по всій країні».
Український сегмент Facebook жваво відреагував на обрання президентом США Дональда Трампа. Втім, він не припиняв це робити відучора.
Як це було - від Гройсмана до Ківи - тут ↓
Адміністрація Дональда Трампа, усупереч його подекуди різким заявам щодо України, також буде допомагати Україні боротись із корупцією. Таку упевненість у коментарі Радіо Свобода висловив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.
«Ми цю перемогу Трампа сприймемо як належне, це вибір американського народу. І я впевнений, незалежно від президента, позиція США як надійного партнера, і антикорупційних органів, і України в цілому не зміниться», – каже він.
Американські актори та зірки шоу-бізнесу висловились щодо результатів виборів у США.
Зокрема, Леді Гага, яка раніше заявляла про підтримку кандидатки Гілларі Клінтон, вийшла на одиночний пікет проти обрання Дональда Трампа.
Хочу жити в країні доброти, написала співачка у Twitter.
Ми ніколи не замовкнемо, написала ще одна артистка Кеті Перрі.
Це була ніч ганьби для Америки, зазначив актор Кріс Еванс.
Всі ці знаменитості-підлабузники реально працювали на Гілларі, тим часом заявив телеведучий Пірс Морган.
Якою буде політика Дональда Трампа щодо Донбасу та Криму – чи не найважливіший аспект майбутньої співпраці країн, упевнені в Києві. Трампова риторика як кандидата свідчила про те, що Україну він сприймає крізь призму Росії, сказала у коментарі Радіо Свобода віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. І якщо він дотримуватиметься цієї позиції і в ролі новообраного президента – це нашкодить як Києву, так і Вашингтону, вважає Сироїд.
«Українці мабуть уже зрозуміли за ці два роки війни, що перше, на що вони повинні сподіватись – на самих себе. Треба, передусім, розбудовувати власні Збройні сили, вчити власних солдат, і тоді ми будемо сильними. Тому що сподіватися на когось – це все-одно позиція слабкого. І якщо ми будемо сильними, то, я переконана, Сполучені Штати, незалежно від того, хто буде президентом, хотітимуть бути партнером України», – каже вона.
Всі соціологи і прогнозисти мають подати у відставку - вони не розуміють Америки, зазначила в ефірі Радіо Свобода Мирослава Ґонґадзе.
Вона зауважила, що вчора біля «вежі Трампа» були заворушення, але говорити про американський «Майдан» не варто.
Як повідомляє УНІАН, з посиланням на ВВС, за даними екзитполів, за Дональда Трампа частіше голосували чоловіки: 53% чоловіків проголосували за республіканця, в той час як 54% жінок підтримали Гілларі Клінтон. Також, за тими ж даними, Трамп був більш популярним серед літнього населення.
Кандидатка від демократів на президентських виборах у США Гілларі Клінтон виступила перед публікою.
Минулої ночі я привітала Дональда Трампа з перемогою і я сподіваюсь, він буде хорошим президентом, сказала вона.
Водночас Клінтон закликала американців «не втрачати серця» і продовжувати відстоювати свої права, оскільки «американська мрія», за її словами, має бути однаковою для всіх: для жінок і чоловіків, для іммігрантів, для представників ЛГБТ і людей з інвалідністю.
Радіо Свобода поцікавилося у киян, яких змін вони очікують від нового американського президента.
Що очікувати від Дональда Трампа, спитали і в росіян. Ось що вони з цього приводу думають ↓
Система балансів і противаг, яка існує в США, не дасть змінити курс на підтримку України і протидію російській агресії. Саме тому США збережуть і розвинуть статус стратегічного партнера України, вважає екс-керівник СБУ Валентин Наливайченко.
За його словами, зіпсувати відносини може тільки брехня і корупція українських можновладців.
Не секрет, що між обраним президентом і мною є велика різниця, але раніше - між мною і президентом Бушем - також була велика різниця, заявив Барак Обама.
Ми не демократи, ми не республіканці - ми американці, по-перше, ми - патріоти, зазначив він, висловивши сподівання, що Дональд Трамп збереже цей дух під час свого президентства.
Провладні російські політики радіють. Перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США вони сприймають як благу звістку про швидке скасування санкцій.
Водночас, російський економіст Сергій Алексашенко впевнений, що відносини між двома країнами будуть залежати не тільки від того, хто в Америці президент.
«В американців є чітко продекларовані цілі і принципи, поняття зовнішньої політики, і для них агресія Росії в Україні – це неприйнятно, для них захоплення чужої території – це неприйнятно. Сирія – прикордонна ситуація, де можна домовлятися, розмінюватися, намагатися будувати альянси в боротьбі проти тероризму. Тому давайте говорити чесно: як будуть будуватися російсько-американські відносини, 70 на 30, що це буде залежати від того, що і як буде робити Росія», – вважає експерт.