«Тиждень без світла та опалення. Маємо бути готові»: мер Миколаєва прогнозує нові російські атаки
Миколаїв на півдні як і вся Україна третій рік живе в умовах великої війни. Місто зазнає регулярних обстрілів з боку армії РФ, руйнуються будинки та інфраструктура. Постійні атаки на енергетику залишають жителів міста без світла й тепла. Так, у грудні через блекаут миколаївці протягом двох діб залишалися без опалення.
- Як Миколаїв зустрів зиму 2024 року в умовах російських атак на енергетику?
- Що робить влада міста, щоб не допустити нових блекаутів?
- Коли миколаївцям поновлять централізоване постачання питної води?
- Як влада готується обороняти Миколаїв у разі можливого нового наступу армії РФ на півдні?
Відповіді на ці запитання від міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича читайте в інтервʼю для проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» за лінком
У російському Татарстані завод значно збільшив виробництво дронів – СNN
У Росії завод в особливій економічній зоні «Алабуга» на півдні Татарстану значно збільшив виробництво ударних і розвідувальних безпілотників іранської розробки, повідомляє СNN.
Це відбулося з використанням низки китайських компонентів і найму дуже молодої, низькокваліфікованої робочої сили серед російських підлітків і африканських жінок, згідно з аналізом CNN відповідних акаунтів у соціальних мережах і оцінками українських джерел з військової розвідки.
Джерела, які говорили з CNN анонімно через побоювання за свою безпеку, повідомили, що завод також виробляє тисячі дронів-приманок, призначених для виснаження української оборони. Супутникові знімки, проаналізовані CNN та експертами, показують, що на території заводу було збудовано дві додаткові будівлі, а також посилено охорону.
З березня по вересень дві нові будівлі з’явилися поруч із тими, що спочатку були визначені США, збільшивши площу виробничого майданчика на 55%, згідно з аналізом супутникових зображень.
Хоча незрозуміло, для чого саме потрібні нові будівлі, вони розташовані в межах кордону безпеки навколо двох оригінальних споруд, що може свідчити про те, що вони є частиною одного процесу, зазначає CNN з посиланням на Девіда Олбрайта, засновника Вашингтонського Інституту науки та міжнародної безпеки, який стежить за «Алабугою» з 2022 року, і вважає, що 6000 безпілотників були виготовлені приблизно на рік раніше запланованого терміну.
Ані Міністерство оборони Росії, ані представники економічної зони «Алабуга» не відповіли на запити CNN прокоментувати виробництво безпілотників на заводі.
Завод в Татарстані розташований за понад 1000 кілометрів від кордону України.
Минулого тижня російська влада заявляла про атаку дронів на місто Казань у Татарстані. Російська сторона повідомляла про вісім «прильотів» БПЛА, серед них один був у промислове підприємство, шість у житловий район.
23 грудня Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що у російському Татарстані знищений склад із деталями до ударних дронів типу Shahed на 16 мільйонів доларів. Згідно з повідомленням, склад знищено на території економічної зони «Алабуга», у приміщенні були 65 фюзеляжів ударних дронів, а також двигуни, навігаційні системи, тепловізійні відеокамери для виготовлення 400 одиниць Shahed-136.
До цього дрони п’ять разів прилітали до Татарстану. На початку квітня БПЛА вперше від початку війни Росії в Україні атакували територію Татарстану. Дрони тоді прилетіли на територію підприємств Єлабуги та Нижньокамська.
За даними розвідки Британії, у листопаді Росія запустила по Україні близько 2300 БПЛА різних типів, що вкотре перевищило загальну кількість за попередній місяць. Зазначається, що щомісячна кількість ударних дронів постійно зростала протягом усього 2024 року, а значне збільшення – понад 200 одиниць у порівнянні з попереднім місяцем – спостерігалося з липня цього року.
ЗМІ: Вашингтон планує оголосити про надання Україні військової допомоги на 1,25 мільярда доларів
Сполучені Штати, як очікується, оголосять про надання Україні військової допомоги на суму 1,25 мільярда доларів, повідомляє АР з посиланням на американських офіційних осіб.
За даними агенції, пакет допомоги включає значну кількість боєприпасів, у тому числі для зенітно-ракетних комплексів NASAMS і системи протиповітряної оборони HAWK. За словами офіційних осіб, також будуть надані ракети Stinger і артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм.
Чиновники, які говорили на умовах анонімності, сказали, що очікують, що оголошення буде зроблено в понеділок.
Раніше 27 грудня координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі без деталей повідомив, що Вашингтон оголосить про новий пакет військової допомоги Україні.
CNN із посиланням на високопоставленого представника Білого дому 13 грудня повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена працює над збільшенням постачання зброї в Україну, щоб встигнути передати їх упродовж останніх тижнів своїх повноважень.
За словами посадовця, від сьогодні (13 грудня) США доставлять Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критично важливі засоби».
12 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив, що Білий дім виділяє черговий пакет «терміново необхідної зброї та обладнання» Україні на суму 500 мільйонів доларів. До нього увійшли боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS, боєприпаси для відбиття атак безпілотників, артилерійські снаряди калібрів 105 і 155 мм.
Від початку грудня 2024 року це був вже третій пакет допомоги Києву від адміністрації Джо Байдена. 3 грудня США виділили Україні допомогу у розмірі 725 мільйонів доларів, а 7 грудня – ще на 988 мільйонів доларів.
Інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня 2025 року. Раніше повідомлялося, що представники адміністрації Байдена побоюються, що за правління Трампа постачання зброї Україні суттєво скоротиться або припиниться, щоб підштовхнути Київ до переговорів.
93-тя ОМБр заявила про масштабний за останній час російський штурм біля Кліщіївки – його відбили
93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» заявила про один із найбільш масштабних російських штурмів за останній час на Бахмутському напрямку, його відбили.
«Півтора десятки важкої техніки і до трьох взводів штурмовиків – саме таким складом російські окупанти йшли на позиції бригади в районі села Кліщіївка. Силами холодноярців у взаємодії з побратимами з суміжних підрозділів вдалося розбити ворога та утримати позиції», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наступ відбувався одразу на двох напрямах, противник застосував БМП-2 і танки Т-72.
У бригаді повідомляють, внаслідок бою, що тривав близько чотирьох годин, було знищено шість танків Т-72 та шість БМП-2, ще один танк пошкоджено. Втрати противника у живій силі уточнюються.
«Останнім часом окупанти не шкодують ні живої сили, ні техніки, аби прорвати лінію фронту бодай на якомусь напрямку. Однак наразі всі їхні зусилля не призводять до бажаного результату завдяки злагодженій роботі Сил оборони», – додають у 93-й ОМБр.
На карті проєкту DeepState Кліщіївка позначена окупованою. У Генштабі ЗСУ у листопаді ще повідомляли про боєзіткнення біля цього населеного пункту.
За спостереженням Інституту дослідження війни (ISW), із дій російських військових на лінії фронту залишається незрозумілим їхній пріоритет, оскільки президент Росії Володимир Путін міг поставити армії РФ завдання забезпечити територіальні надбання, а не захопити великі населені пункти.
Аналітики ISW на підставі вивчення геолокаційних даних станом на 24 грудня пишуть, що російські військові перебувають на відстані близько 10 кілометрів від кордону Донецької та Дніпропетровської областей.
Зеленський і Сибіга провели переговори з президентом і головою МЗС Аргентини
Президент Володимир Зеленський провів «теплу й змістовну» розмову з президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм – про це Зеленський повідомив 27 грудня.
Він розповів, що під час розмови відзначив прогрес Аргентини в економічних реформах і подякував за підтримку України.
«Обговорили вектори нашої співпраці, між Україною та Аргентиною: економічну, безпекову співпрацю, а також партнерство в межах МЕРКОСУР (об’єднання країн у Південній Америці – ред.). Обговорили й нашу взаємодію з ключовими партнерами. Для нас важливо мати такого друга, на якого ми завжди можемо розраховувати», – заявив Зеленський.
Як додає Офіс президента, під час розмови голова держави закликав до збереження Контактної групи з питань оборони, а також «спільних кроків Аргентини, США та союзників, щоб послабити російського диктатора та завершити війну справедливим і тривалим миром».
Аварія танкерів у Керченській протоці: МНС Росії заявило про масляну пляму в районі озера Тобечицьке
У районі озера Тобечицьке в окупованому Криму виявлено масляну пляму – про це повідомило російське Міністерство надзвичайних ситуацій Криму, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
Інших деталей російське відомство не повідомляє. Також у російському МНС Криму заявили, що з початку робіт з ліквідації наслідків катастрофи танкерів у Керченській протоці зібрано близько 37 тисяч тонн нафтопродуктів.
«На Азово-Чорноморський флот доставили установку, призначену для відкачування нафтопродуктів із затонулих танкерів», – заявили в російському відомстві.
Два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці 15 грудня, за основною версією, це сталося через шторм.
Якщо Росія почне більш цілеспрямовано витісняти українські війська з Курської області РФ, можливо, вже наступного місяця, українські сили зможуть утримувати цю територію лише до весни, після чого вони будуть змушені відступити або ризикують опинитися в оточенні. Про це пише Bloomberg з посиланням на американських посадовців, які говорили на умовах анонімності.
Видання пише, що цей час є важливим, оскільки українські офіційні особи заявили, що сподіваються використати захоплену в Курську територію як розмінну монету в будь-яких переговорах. Хоча новообраний президент Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, заявив, що хоче якнайшвидше завершити війну, на досягнення домовленості про припинення вогню можуть піти місяці, зважаючи на складність вимог як української, так і російської сторін.
Офіс президента України не відповів на запит про коментарі.
Оскільки Росія наразі має перевагу на полі бою, у неї може бути стимул затягнути переговори, оскільки вона прагне відвоювати якомога більше території в України до початку переговорів і можливого перемир'я, яке заморозить лінію фронту.
Муженко пояснив, чому зараз «неможливо» вивести війська ЗСУ із Курської області
Якщо зараз Київ виведе війська з території Курської області, то російські військові просунуться за ними на територію України. Відтак виведення ЗСУ з Курщини «неможливе» – про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода заявив колишній начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України (2014−2019 роки) генерал Віктор Муженко. Нині він – провідний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту ЗСУ.
За його словами, командування не може перекинути війська з території Курщини на інші ділянки, тому що «це буде проблематично».
Читайте також: З боку РФ роблять все, щоб солдатів з КНДР неможливо було взяти у полон на Курщині – Зеленський
«Якщо ми послабимо те угруповання, то противник буде мати шанси ще швидше просуватися. Це по-перше. По-друге, там створене певне угруповання, яке на сьогодні, мабуть, достатнє для того, щоб проводити такі активні дії, при нашому відступі тим більше. Наступне. Якщо ми зараз ведемо бої на території Курської області Російської Федерації, то при нашому відході ми переносимо ці дії вже на територію України Сумської області. І тут виникає питання, що, грубо кажучи, палають хати не тільки в тих російських селах, а й вже в українських селах. І тому це і з військової точки зору чисто», – пояснив Віктор Муженко.
Поруч з тим, Курську операцію він називає успішною, вказавши на відмінно реалізований принцип «раптовості».
«А от в плані політичному, в плані іміджевому операція спрацювала достатньо потужно. Але виникає питання (я про це вже теж говорив) до формату цієї операції і термінів, коли вона проводилася. Я рахував би, рахую, що, мабуть, більший результат ми могли б отримати, проводячи рейдові дії на цьому напрямку. Що стосується взагалі всієї операції, то тут важко сказати. Тому що вона, по-перше, ще не завершена. І друге – це те, що ми не знаємо, яку мету ця операція переслідувала, які цілі ставилися там. Тому що там був такий діапазон цих цілей. І кожна з цих цілей має право на життя», – додає генерал.
Білий дім: є ознаки того, що азербайджанський літак уразила російська ППО
Сполучені Штати мають дані про те, що катастрофу літака Azerbaijan Airlines могла спричинити російська протиповітряна оборона – про це сказав журналістам радник із комунікацій з питань національної безпеки Білого дому Джон Кірбі 27 грудня.
«Ми… бачили деякі ранні ознаки, які точно вказують на ймовірність того, що літак був збити російськими системами протиповітряної оборони», – заявив Кірбі.
Він не став вдаватися в подальші деталі, вказавши на те, що триває розслідування.
Кірбі додав, що Білий дім запропонував свою допомогу в розслідуванні, якщо вона знадобиться.
З боку РФ роблять все, щоб солдатів з КНДР неможливо було взяти у полон на Курщині – Зеленський
Військові РФ і наглядачі з КНДР роблять все, щоб північнокорейських солдатів неможливо було взяти у полон на Курщині, заявив український президент Володимир Зеленський.
«У них (північнокорейських військових) багато втрат. Дуже. І ми бачимо, що російські військові та північнокорейські наглядачі взагалі не зацікавлені у виживанні цих корейців. Все у них робиться так, щоб для нас було неможливо захопити корейців у полон – їх свої ж добивають, є такі факти. І в штурми росіяни їх посилають так, щоб у них було мінімум захисту», – розповів він в своєму відеозверненні.
За його словами, українським військовим вдалося взяти в полон кількох солдатів із Північної Кореї – але вони були дуже важко поранені, і їх не вдалося реанімувати.
«Це один із проявів того божевілля, на яке здатні диктатури. Корейський народ не має втрачати своїх людей у боях в Європі. І на це можуть вплинути, зокрема, й сусіди Кореї, зокрема Китай. Якщо Китай щирий у своїх заявах, що війна не повинна розширюватись, потрібен відповідний вплив на Пхеньян», – додав Зеленський.
NYT: Україна зменшила кількість ударів ракетами ATACMS по Росії
Україна сповільнює обстріли Росії американськими ракетами великої дальності ATACMS через те, що їх запаси вичерпуються, а також ймовірну зміну політики новообраного президента США Дональда Трампа щодо дозволу на удари вглиб Росії – про це йдеться в статті The New York Times.
Видання зазначає, цитуючи американських посадовців,, що навесні, коли Сполучені Штати ухвалили рішення надати Україні ATACMS, зі складів Пентагону Києву передали близько 500 таких ракет.
Хоча тоді Україна не могла використовувати їх для ударів по Росії, ними били по цілях на окупованих територіях, зокрема, в Криму.
Тож після того, як в середині листопада адміністрація президента США Джо Байдена надала Україні дозвіл на використання американських ATACMS углиб Росії, в України залишилися лише «десятки» таких ракет, ймовірно, близько 50-ти.
Серед солдатів КНДР в армії Росії «великі втрати», деякі наклали на себе руки – Білий дім
Наступ Росії в Курській області призводить до «великих втрат» для північнокорейських сил, повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі, якого цитує журналіст Келлі Мейєр у соцмережі Х.
Кірбі розповів, що, «за наявними США даними, північнокорейські війська ведуть наступ на українські позиції в Курській області, що призводить до великих втрат».
«Очевидно, що військові керівники Росії та КНДР ставляться до цих солдатів як до витратного матеріалу», – заявив він.
Водночас координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США зауважив, що «тільки за останній тиждень КНДР втратила 1000 солдатів».
Загроза оточення Великої Новосілки є – речник 110-ї ОМБр Сєкач
Останніми тижнями ледь не в кожному повідомленні проєкту DeepState про оновлення карти фігурує звістка – агресор просунувся в районі Великої Новосілки, це Времівській напрямок. Російські війська концентрують дедалі більше піхоти і бронетехніки, щоб захопити цей логістичний хаб і важливий опорний пункт Сил оборони на півдні Донецької області. За даними DeepState, російські військові навіть почали будувати фортифікаційні споруди на схід від Великої Новосілки. Український Генштаб у зведеннях постійно повідомляє про атаки в районі селища.
Загалом основні удари противник вже класично концентрує на флангах: південніше біля Нескучного і північніше біля Нового Комара. Саме тут, в районі останнього, кількома тижнями раніше ЗСУ вдалося вибити російську піхоту, проте штурми агресора не припинились. Він і надалі намагається захопити село, яке йому потрібно для оточення Великої Новосілки.
Один з таких штурмів за участі бронетехніки поблизу Нового Комара відбила 110-та окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка.
Як за допомогою FVP-дронів ЗСУ відбиває російські атаки? Чи загрожує найближчим часом Великій Новосілці оточення? Про це Радіо Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) спитав у Івана Сєкача, начальника служби зв’язків з громадськістю 110-ї бригади.
Катастрофа рейсу Баку – Грозний: Зеленський висловив співчуття Азербайджану і нагадав про MH17
Президент Володимир Зеленський 27 грудня прокоментував катастрофу рейсу Azerbaijan Airlines, висловивши співчуття президенту країни Ільгаму Алієву та азербайджанському народу.
«Кожне людське життя є цінним, і кожна втрата життя заслуговує на ретельне розслідування заради встановлення істини», – написав він у соцмережі X (раніше Twitter).
Посилаючись на фото та відео з місця катастрофи, Зеленський висловив переконання, що Росія несе відповідальність за авіатрощу.
Читайте також: «Не можна дозволити Росії брехати»: Сибіга закликав до «справедливого розслідування» катастрофи літака в Казахстані
«Якщо Росія продовжить поширювати брехню, так само як зробила це у випадку збиття нею MH17, необхідно буде консолідувати весь міжнародний тиск на Москву, щоб правда була встановлена, а винні притягнуті до відповідальності», – додав він.
Окремі представники парламенту та уряду Азербайджану раніше висловили думку, що літак міг зазнати зовнішнього впливу, який призвів до аварії.
Літак авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який прямував зі столиці Азербайджану Баку до російського Грозного, розбився поблизу міста Актау в Казахстані вранці 25 грудня. Літак упав після того, як його відмовилися прийняти аеропорти у Росії. На борту перебували 67 людей, зокрема, п’ятеро членів екіпажу. Внаслідок авіакатастрофи загинули 38 людей, 29 вижили.
Сибіга повідомив про розмову з Блінкеном: «координували подальшу підтримку, в тому числі щодо ППО»
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів розмову з державним секретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном – про це він повідомив 27 грудня.
Він заявив, що подякував Блінкену за його зусилля для надання Україні раніше погодженої допомоги в найближчі тижні.
«Ми скоординували подальшу підтримку, в тому числі щодо протиповітряної оборони та тиску на Росію. Я ціную рішуче лідерство США та держсекретаря Блінкена», – повідомив він.
Читайте також: Путін хоче позбутися тиску, але не збирається відмовлятися від імперських амбіцій – Блінкен
Ентоні Блінкен наразі не коментував розмову публічно.
19 грудня державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, що адміністрація президента США Джо Байдена намагається зробити усе можливе, щоб Україна мала ресурси продовжувати боротися у 2025 році.
Раніше американські медіа повідомляли, що адміністрація президента США Джо Байдена працює над збільшенням постачання зброї в Україну, щоб встигнути передати їх упродовж останніх п’яти тижнів своїх повноважень. За даними джерел, Україні можуть передати сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критично важливі засоби.
Англійська мова стане обов’язковою для частини співробітників ГУР, СБУ і офіцерів
Володіння англійською мовою буде обов’язковим для деяких співробітників Головного управління розвідки, Служби безпеки України, а також частини військових, повідомив постійний представник Кабміну в Раді Тарас Мельничук.
За словами Мельничука, «Кабмін визначив посади офіцерського, сержантського і старшинського складу, кандидати на зайняття яких з-поміж військових за контрактом зобов’язані знати англійську мову».
Рішення уряду, за даними посадовця, стосується вищезазначених посад у:
- Міністерстві оборони, розвідувальному органі Міністерства оборони (ГУР) та Збройних силах;
- Державній спеціальній службі транспорту;
- Управлінні держохорони;
- Службі безпеки України;
- Службі зовнішньої розвідки.
- Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації;
- Державній прикордонній службі;
- Національній гвардії.
Відповідна постанова набуде чинності через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
До Львова перевезли з Покровська і перепоховали останки воїна УПА, громадського діяча Данила Шумука
У Львові на Полі почесних поховань Личаківського цвинтаря 27 грудня перепоховали останки воїна Української Повстанської армії (УПА), громадського діяча, учасника Української Гельсінської Групи Данила Шумука. Він помер у Покровську у 2004 році і був похований на місцевому цвинтарі.
«У Покровську все горить і вибухає. Данило Шумук – гідний такого поховання і ніде немає такого Пантеону, як у Львові. Я всі організаційні речі погоджувала з ініціаторами перепоховання, українськими істориками, які захищають зараз Україну. Для мене це важливий день, наче б мала відчувати сум, а я духовно втішена, що він буде тут і його могилу не зруйнують окупанти», – каже онучка Данила Шумука Ніна Калач.
Львівська міська рада погодила перепоховання українського воїна УПА, який понад 40 років провів у польській і радянській тюрмах та в нацистському концтаборі.
Із січня переселенці почнуть отримувати субсидію на оренду житла – Шмигаль
У січні 2025 року переселенці зможуть отримати субсидію на оренду житла, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, у межах ініціативи «Зимова підтримка» уряд запроваджує субсидію на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Ця програма запрацює вже в січні 2025 року.
«Ми розуміємо труднощі, з якими стикнулися люди, що покинули власні домівки. Вимушені переселенці, які витрачають понад 20% своїх доходів на оренду житла, зможуть податися на субсидію, і держава частково компенсує їм ці витрати», – зазначив Шмигаль.
За словами посадовця, уряд також компенсує орендодавцям частину податків на дохід за умови здачі квартири або будинку внутрішньо переміщеним особам офіційно за договором.
«Субсидія на оренду житла для ВПО тепер буде діяти в усіх регіонах. Сьогодні ухвалили відповідні зміни», – додав прем’єр.
Раніше у Мінсоцполітики запевнили, що розмір субсидії збільшиться через зростання тарифу на електроенергію.
Кабмін надав бронь від мобілізації ще одній категорії українців
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, йдеться у відповідній постанові Кабміну від 26 грудня 2024 року № 1498.
Згідно з документом, можуть бути заброньовані «священнослужителі за переліком посад, затвердженим ДЕСС» (Державною службою України з етнополітики та свободи совісті).
Уряд визначив, заброньовано може бути до 50% священнослужителів релігійних організацій.
«Водночас на них не розповсюджується вимога щодо зарплати, яка зараз становить 20 тисяч для критично важливих підприємств, співробітників яких можуть забронювати», – кажуть у документі.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.
Армія РФ захопила Курахове? Чи ні? Що відомо на зараз
Армія Росії, ймовірно, після двох місяців боїв повністю захопила місто Курахове Донецької області, йдеться у звіті за 26 грудня американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначили, що росіяни могли просунутися на захід до адмінмежі міста і взяти також поля на південь від нього, а також на північ від селища Дального на південний схід.
Водночас в Інституті не продемонстрували доказів, а лиш послалися на повідомлення російських воєнблогерів, які теж виявилися суперечливими.
Ні український Генштаб, ні проєкт DeepState, не коментували ці повідомлення.
Військове відомство повідомило про 23 атаки на Курахівському напрямку – зокрема, і в районі самого міста, а також про 24 атаки на Времівському напрямку. За даними DeepState, РФ мала лише обмежені успіхи в Кураховому та біля Дальнього.
Аналітики ISW вважають, що у разі взяття Курахового армія РФ може спробувати піти далі на захід трасою – на Запоріжжя.