Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На фронті відбувся 171 бій – Генштаб ЗСУ

Упродовж доби 26 грудня на фронті зафіксовано 171 бойове зіткнення, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«За вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах два ракетних удари із застосуванням двох ракет, а також 42 авіаудари, зокрема, скинув 55 КАБ. Крім цього, здійснив понад 5700 обстрілів, з них 289 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для уражень близько 2400 дронів-камікадзе… Вчора авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та озброєння і військової техніки противника, знищено один пункт управління, одну ворожу артилерійську систему та один інший важливий об’єкт противника», – йдеться в ранковому зведенні.

За даними Генштабу, найбільше боїв відбулося на чотирьох напрямках – Лиманському, Покровському, Курахівському та Времівському.

«За підтримки авіації на Лиманському напрямку ворог атакував 25 разів. Намагався просунутись уперед неподалік населених пунктів Копанки, Чернещина, Новосергіївка, Платонівка, Зелений Гай, Дружелюбівка, Макіївка, Терни, Зарічне та Торське.

На Покровському напрямку наші захисники зупинили 42 штурмові та наступальні дії агресора у бік Воздвиженки, Миролюбівки, Променя, Лисівки, Зеленого, Даченського, Нового Труда, Піщаного, Покровська, Новооленівки, Вовкового, Шевченка та Новотроїцького.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 23 ворожі штурми. Основні наступальні зусилля ворог зосереджував у районах населених пунктів Петропавлівка, Слов’янка, Андріївка та Курахове.

На Времівському напрямку противник здійснив 24 штурми наших позицій неподалік населених пунктів Янтарне, Времівка, Костянтинопіль, Новий Комар та Костянтинопольське», – вказано в повідомленні.

Бойові дії також тривали на Харківському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Гуляйпільському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

«На Курському напрямку минулої доби наші оборонці відбили 20 атак противника, ворог завдав 424 артилерійські обстріли, зокрема 30 – із реактивних систем залпового вогню, зідйснив 24 авіаційних удари, скинувши 34 КАБ», – інформують українські військові.

Генштаб ЗСУ: Росія за добу втратила 1650 військових

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 782 510 своїх військових, зокрема 1650 – за останню добу – такі дані станом на ранок 27 грудня навів український Генштаб.

За повідомленням, серед інших втрат РФ такі:

  • танки ‒ 9644 (+14 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 19951 (+18)
  • артилерійські системи – 21379 (+22)
  • РСЗВ – 1256
  • засоби ППО ‒ 1032 (+1)
  • літаки – 369
  • гелікоптери – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 20999 (+28)
  • крилаті ракети ‒ 3003
  • кораблі /катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 32262 (+82)
  • спеціальна техніка ‒ 3668 (+1).

ЗСУ взяли в полон пораненого солдата КНДР – розвідка Південної Кореї

Розвідка Південної Кореї 27 грудня підтвердила, що українські військові взяли в полон пораненого північнокорейського солдата, який воював на боці Росії. Про це агенція Yonhap повідомляє з посиланням на Національну розвідувальну службу Південної Кореї.

«Завдяки обміну інформацією в режимі реального часу з розвідувальною службою дружньої країни ми підтвердили захоплення пораненого північнокорейського солдата і плануємо ретельно вивчити подальший розвиток подій», – ідеться в коментарі розвідки.

Агенція Yonhap нагадує, що 26 грудня про взяття північнокорейця в полон у Курській області РФ повідомив український сайт «Мілітарний».

Фото захопленого в полон північнокорейського солдата, який, імовірно, зазнав поранень, було перед тим поширене в телеграмі. Подробиці про стан і статус солдата поки невідомі.

Путін «прямо відкинув» пропозиції команди Трампа щодо припинення війни проти України – ISW

Президент Росії Володимир Путін «прямо відкинув» пропозицію для припинення війни проти України, яку, за повідомленнями, команда обраного президента США Дональда Трампа розглядала на початку листопада 2024 року, пишуть експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Вони нагадують, що ця пропозиція передбачала відтермінування членства України в НАТО щонайменше на 10 років як умову припинення бойових дій.

26 грудня Путін заявив, що неважливо, чи вступить Україна в НАТО «сьогодні, завтра чи через 10 років».

«Заява Путіна від 26 грудня є частиною серії коментарів, які він нещодавно зробив, повторюючи свою відмову розглядати компроміси щодо своїх вимог наприкінці 2021 року та на початку 2022 року. Ці вимоги включають примушення України стати постійно нейтральною державою, яка ніколи не приєднається до НАТО, накладення суворих обмежень на чисельність української армії та усунення українського уряду», – вказують аналітики ISW.

Президент Росії Володимир Путін називає основною для будь-яких мирних переговорів так звані «стамбульські домовленості» – текст, який, за твердженнями російської сторони, був результатом переговорів представників України та РФ у березні 2022 року – в перші тижні повномасштабного вторгнення Москви.

Стратком ЗСУ повідомив нові дані про наслідки удару по Льгову Курської області

Головне управління комунікацій ЗСУ заявило про успішний удар по пункту управління 810-ї окремої бригади морської піхоти РФ у Курській області.

Як уточнили 26 грудня в Страткомі, внаслідок удару, «ймовірно, загинув заступник командира бригади та ще 17 військовослужбовці, більшість з яких – офіцери штабу».

Українське військове командування заявило, що будівля, де розміщувався командний пункт російської 810-ї бригади, частково знищена.

Редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці дані.

Як пише проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії, внаслідок удару українських Сил оборони, ймовірно, було вбито Саліма Паштова, заступника командира 810-ї бригади морської піхоти.

Спочатку про це стало відомо з повідомлення сестри загиблого заступника командира у соцмережі «ВКонтакте». 26 грудня цю інформацію підтвердили в ЗСУ.

У «Дії» відновили сервіс бронювання працівників

На єдиному порталі державних послуг «Дія» відновили функцію бронювання від мобілізації. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Відновили послугу на порталі, тож ви вже можете бронювати співробітників. Все технологічно і швидко. Дія сама підтягує працівників, яких можна забронювати, і перевіряє відповідність вимогам. Подаєте заяву і чекаєте 72 години, далі відповідь приходить окремо по кожному в особистий кабінет заявника», – написав він у телеграмі.

У Мінекономіки уточнили, що керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони, можуть знову забронювати співробітників через портал «Дія», але бронювання для філій компаній та для кінцевих бенефіціарів поки що недоступне.

Віцепрем’єрка з євроінтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що 19 грудня відбулася наймасштабніша за останній час зовнішня кібератака на державні реєстри України. За її словами, через це тимчасово призупинено роботу державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України. Час першочергового відновлення складатиме орієнтовно до двох тижнів.

19 грудня міністерка юстиції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу за останній час зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Внаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу державних реєстрів.

Стефанішина заявила, що злам реєстрів Міністерства юстиції не вплинув на інші державні інформаційні системи, хоча застосунок «Дія» «не діяв у частині, яка формується з даних» із реєстрів Мін’юсту. Також, за її словами, загрози втрати даних або втрати функціонування реєстрів немає.

Після цього у застосунку «Дія» не працювала частина сервісів.

Армія РФ вдарила по Часовому Яру, двоє цивільних загинули – прокуратура

Російські війська атакували багатоповерховий будинок у Часовому Яру за допомогою FPV-дрона, повідомила Донецька обласна прокуратура 26 грудня.

«В зоні ураження опинилась житлова забудова. Внаслідок атаки отримали тілесні ушкодження, несумісні з життям, двоє чоловіків 60 і 64 років», – йдеться в повідомленні.

Крім того, двоє містян 27 і 55 років зазнали поранень, у них діагностували поранення кінцівок. Одного з поранених госпіталізували, повідомляє прокуратура.

«Пошкоджено багатоповерховий будинок. Прокурори вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил РФ», – додає відомство.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею за фактом вчинення воєнного злочину.

Влада Донеччини регулярно закликає жителів області евакуюватися до безпечніших регіонів.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Вистачає чи ні? Що насправді відбувається з постачанням дронів у ЗСУ

Зараз Україна стабільно виробляє різні найменування дронів, яких на початок 2022 року не мала зовсім. Однак, все одно можна почути про їхній дефіцит.

Понад 1 млн 200 тисяч БПЛА різних типів Міністерство оборони України, як воно звітує, передало Силам оборони в 2024 році. Донбас Реалії проаналізували ці цифри разом з військовими, що використовують ці дрони безпосередньо на полі бою, технічними фахівцями та волонтерами.

Ми з'ясували:

  • Яку частину потреби українського війська у БПЛА закриває держава
  • Чому на найгарячіших ділянках фронту говорять про їхню критичну нестачу
  • Навіщо у підрозділах доробляють отримані дрони
  • Наскільки актуальними залишаються волонтерські збори на БПЛА
  • Чому, попри нестачу фронтового сегмента БПЛА, Україні важливо вражати цілі на території Росії дорогими апаратами власного виробництва

Держава виконала обіцянку президента закупити за бюджетний кошт мільйон дронів та поставити їх на фронт. Проте давайте дивитися, наскільки це суттєво на полі бою.

Голова Харківщини повідомив про загиблого через удар армії Росії по Золочеву

Російські війська атакували місто Золочів, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов увечері 26 грудня.

За його словами, керована авіаційна бомба влучила в приватне домоволодіння.

«Загинув один цивільний чоловік. Ще одна місцева отримала поранення. На місці працюють правоохоронці та фіксують злочини армії РФ», – заявив Синєгубов.

Раніше голова області повідомляв про пораненого чоловіка внаслідок удару по Золочеву. Тоді ж загинув житель Слатиного, ще двоє постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Путін зробив нову заяву про війну проти України

Російський президент Володимир Путін заявив, що «прагне завершення конфлікту в Україні», але зазначив, що Росія «продовжить досягати цілей СВО (так Москва називає війну проти України) у 2025 році». Про це він заявив перед журналістами після неформального саміту глав країн СНД біля Санкт-Петербургу.

За його твердженнями, президент США Джо Байден у 2021 році пропонував йому відкласти прийняття України в НАТО «на 10-15 років» в обмін на заморозку війни.

«Ще в 2021 році чинний президент (Джо) Байден мені запропонував саме це: відстрочити ухвалення України в НАТО на 10-15 років, тому що вона зараз не готова», – заявив Путін.

Він також розповів про візит прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Москви минулого тижня. За словами Путіна, Словаччина запропонувала свою територію для переговорів з Україною про припинення війни та Росія підтримує цю пропозицію.

У червні 2021 року напередодні зустрічі з Путіним Байден робив заяву про перспективи вступу України до НАТО. Тоді він, серед іншого, заперечив, що окупація Росією частин України може виключити її вступ. Через кілька днів, 16 червня 2021 року, Джо Байден і Володимир Путін провели зустріч у Женеві.

Після того, у лютому 2022 року, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, яке називає СВО (спеціальна військова операція). Спочатку метою «спецоперації» Москва декларувала «демілітаризацію і денацифікацію України».

Спікери російської пропаганди постійно повторювали, що якби Росія не почала так звану «спецоперацію», НАТО б напав першим.

Зеленський: всі удари України по Росії спрямовані виключно на військові цілі

Президент Володимир Зеленський заслухав сьогодні доповідь головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського та міністра оборони Умєрова – про це він повідомив 26 грудня.

«Фронт. Забезпечення. Дуже важливо те, що зараз Сполучені Штати збільшують постачання. Це потрібно, щоб вирівняти ситуацію. Я вдячний нашим партнерам. І темп постачання має стати таким, щоб збити темп російських штурмів. Нам потрібна більша сила зброї. І сильні позиції для дипломатії», – сказав президент.

Зеленський відзначив, зокрема, 95-ту, 80-ту, 82-гу окремі десантно-штурмові бригади, 68-му окрему єгерську бригаду та 225-й і 425-й окремі штурмові батальйони.

«Також хочу відзначити зараз усіх наших воїнів, які завдають далекобійних ударів по території Росії. І в нас є правильні, потрібні результати у знищенні саме військової інфраструктури ворога, і тільки такої: Україна захищається від агресії, і наші удари спрямовані виключно на військові цілі», – заявив він.

Президент подякував Збройним силам, Службі безпеки України, Головному управлінню розвідки та зовнішній розвідці «за влучність».

За деякими версіями, авіакатастрофу літака Embraer 190, який летів із Баку до Грозного, спричинила робота російської протиповітряної оборони під час атаки дронів на столицю Чечні 25 грудня. Офіційно влада Росії, Азербайджану та Казахстану не повідомляла про причини падіння літака.

Управління стратегічних комунікацій Генштабу повідомило 26 грудня, що Повітряні сили ЗСУ днями завдали удару по підприємству, що виробляє паливо для балістичних ракет у місті Кам’янськ-Шахтинський Ростовської області Росії.

Російське ППО, a не птaх? З'являється все більше докaзів, що aзербaйджaнський літaк збили

Експерти припускaють, що літак «Азербайджанських авіаліній» міг бути вражений ракетою «земля–повітря» над російським регіоном Чечні, перш ніж перетнув Каспійське море та розбився поблизу Актау, (Казахстан), зaбрaвши життя 38 із 67 пасажирів і членів екіпажу. Про це свідчaть численні неофіційні дaні.

Caucasus.Realities

Коли вранці 25 грудня пасажирський літак із 67 людьми на борту впав на землю на казахстанському узбережжі Каспійського моря, російська влада та державні ЗМІ поспішили назвати можливі причини. Cеред них – сильний туман, зіткнення з птахами та після того, як з'явилися кадри, на яких показано пошкодження літака перед катастрофою – вибух кисневого балона в кабіні.

Але все більше доказів свідчить про те, що літак «Азербайджанських авіаліній», який прямував з Баку до Грозного, столиці Чечні, міг бути вражений ракетою протиповітряної оборони, яка захищала регіон від передбачуваної атаки українських безпілотників. Caме це, як припускaють і стaло причиною пaдіння літaкa поблизу Актау і смерті 38-ми пасажирів і членів екіпажу.

Докази, значна частина яких не була підтверджена владою Азербайджану, Казахстану чи Росії, включають кадри зсередини літака до катастрофи, зображення хвостової частини літака з отворaми після катастрофи, коментарі тих, хто вижив, і свідчення, які вказують, що ймовірна атака безпілотника була приблизно в той час, коли літак намагався приземлитися в Грозному.

Якщо буде підтверджено причину удару «земля-повітря», це буде другий випадок, коли російська ракета збиває пасажирський літак з моменту зa десять років війни Москви проти України. 17 липня 2014 року російська ракета «Бук», якa з підконтрольної Москві території Донецької області, збила рейс MH17 Malaysia Airlines, зaбрaвши життя всіх 298 пасажирів і членів екіпажу.

Генштаб ЗСУ: від початку доби на фронті відбулося 114 бойових зіткнень

Російські війська продовжують атакувати на кількох напрямках, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні на 16 годину. На цей момент від початку доби 26 листопада загальна кількість бойових зіткнень вздовж лінії фронту зросла до 114.

Два боєзіткнення відбулося на Харківщині, біля Вовчанська та Стариці. На Куп’янському напрямку тривають дві сутички.

Штаб зафіксував 18 зіткнень на Лиманському напрямку, з них чотири тривають. На Сіверському напрямку ЗСУ відбили три атаки поблизу Білогорівки, два з 10 зіткнень тривають на Торецькому напрямку.

«На Покровському напрямку в районах Воздвиженки, Миролюбівки, Променя, Лисівки, Зеленого, Даченського, Нового Труда, Піщаного, Покровська, Новооленівки, Шевченка та Новотроїцького – точаться запеклі бої. Наразі ворог здійснив 26 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій, 21 атаку нашими захисниками вже відбито», – йдеться в зведенні.

Читайте також:Майстерня дронів: як ремонтники телефонів лагодять БПЛА на фронті

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 11 російських штурмів, 17 боєзіткнень поблизу Петропавлівки, Слов’янки та Курахового тривають. Штаб повідомляє про відбиття 12 атак армії РФ на Времівському напрямку, шість боїв тривають.

На Оріхівському напрямку армія РФ марно намагалася відтіснити українські сили із позицій біля населеного пункту Новоандріївка, ще одну атаку ЗСУ відбили на Придніпровському напрямку.

Також Генштаб повідомив про 10 боєзіткнень на Курському напрямку.

За спостереженням Інституту дослідження війни (ISW), із дій російських військових на лінії фронту залишається незрозумілим їхній пріоритет, оскільки президент Росії Володимир Путін міг поставити армії РФ завдання забезпечити територіальні надбання, а не захопити великі населені пункти.

Аналітики ISW на підставі вивчення геолокаційних даних станом на 24 грудня пишуть, що російські військові перебувають на відстані близько 10 кілометрів від кордону Донецької та Дніпропетровської областей.

«Крики, стогони, агонія у камерах»: як вижити в російському полоні? Інтерв'ю зі священником УГКЦ

«Місцеве населення стало ворогом. Відповідно, вони свої жорстокі методи застосовували для того, щоби все і всіх пригнічувати»

«Прихильники «руського миру» розчарувалися, тому що вони пройшли жорстоку фільтрацію»

«Камера там, де катували людей, була поряд. І ці всі голоси, ці всі крики, ці всі стогони, можливо навіть агонія, було постійно чути»

«У Горлівці був і фізичний, і психологічний тиск, по-різному було. Там в нас вже не було ні бороди, ні волосся. Ми були такі самі, як всі – з номерами».

Так згадує російську окупацію та полон священник Української греко-католицької церкви Богдан Гелета. Окупанти затримали його у листопаді 2022 року безпосередньо у храмі у Бердянську. Після цього священнослужитель провів 19 місяців у полоні. Чоловіка повернули в Україну під час чергового російсько-українського обміну у червні 2024 року.

Що бачив Богдан Галета під час окупації Бердянська та у полоні – читайте в інтервʼю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Переслідування релігійних служителів і вірян на півдні почалося відразу після окупації територій Херсонської і Запорізької областей.

Богдан Галета перебував у Бердянську з 2019 року. Курортне місто на узбережжі Азовського моря називає «красивим» та «спокійним». За словами священника, діяльність його церкви не обмежувалась тільки службою у храмі. Однією з місій було надання допомоги дитячим будинкам та інтернатам.

Майстерня дронів: як ремонтники телефонів лагодять БПЛА на фронті

Це місце надійно замасковане, але його мешканці з усіма інструментами все одно змушені час від часу переїжджати – російські військові буквально полюють на них. Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) побували у майстерні дронів 154-ї ОМБр ЗСУ на Харківському напрямку. Тут готують і за потреби лагодять БПЛА бійці, які в цивільному житті не мали стосунку ні до війська, ні до літальних апаратів – проте саме у цій майстерні знадобилися їхні професійні навички. Донбас Реалії розповідають історії цих військовослужбовців.

Харківський напрямок. Глупа ніч, мжичка і сильний степовий вітер. Мобільного зв’язку немає. Дивом у цьому мороці знаходимо кінцевий пункт поїздки. Так і не скажеш, що в темряві є будівля, де розташували майстерню дронів.

Мрочко повідомив про пораненого на Херсонщині через російський обстріл

Російська армія обстріляла селище Комишани в Херсонському районі, повідомив голова міської військової адміністрації Роман Мрочко 26 грудня.

«Внаслідок ворожого обстрілу Комишан близько 14.20 контузію, вибухову та закриту черепно-мозкову травми отримав 42-річний чоловік», – заявив він.

За словами Мрочка, чоловік був у приміщенні на момент атаки. Йому надали допомогу на місці.

Раніше голова МВА повідомив, що літнє подружжя в Херсоні звернулося по допомогу після атаки з російського безпілотника, яка сталася близько 13:30:

«В обох постраждалих – мінно-вибухова травма та контузія. 75-річна жінка далі лікуватиметься амбулаторно. Чоловік 76 років отримав ще й уламкове поранення голови. Наразі він дообстежується».

Армія РФ націлилась на Велику Новосілку: тисне з двох сторін

Російські війська зводять фортифікаційні споруди, які насичують піхотою на схід від Великої Новосілки на Времівському напрямку, повідомив проєкт DeepState увечері 25 грудня.

За словами аналітиків, агресор також активно застосовує піхоту, щоб закріпитись у селі Новий Комар, що на півночі від Великої Новосілки. Аналітики зазначили, що ЗСУ вдається вражати піхоту супротивника.

«Але ресурс ворога нескінченний, що ускладнює ситуацію», – додали в DeepState.

На думку аналітиків, друга гаряча точка на цьому напрямку – село Нескучне, на південь від Великої Новосілки. Після окупації сусідніх сіл Сторожове та Благодатне російські війська підтягують свої ресурси також і у цьому районі.

В оперативно-тактичному угрупованні військ «Хортиця» повідомили вранці 26 грудня, що численні атаки в районі Сторожового «захлинулися», а на його околицях тривають важкі бої.

За минулу добу на Времівському напрямку Генеральний штаб ЗСУ нарахував 35 штурмів. Загалом на всій лінії фронту відомство відбулось 216 бойових зіткнень, повідомило відомство.

Координаційний штаб: табір для полонених з РФ регулярно відвідують представники Червоного Хреста

Російських військовополонених утримують згідно з вимогами Женевської конвенції – про це сказав представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко, який провів екскурсію табором для військовополонених для проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Всього в Україні п’ять таборів для військовополонених. Один із них розташований на Заході країни – він один з перших і працює з 2022 року. Щодня сюди привозять нових полонених. Кількість полонених не розголошують, кажуть лише, що табір переповнений.

Час від часу табір показують групам журналістів, багато представників іноземних ЗМІ були разом з Крим.Реалії в одній із таких поїздок.

«Вони мають зв’язок з зовнішнім світом, згідно з Третьою Женевською Конвенцією про поводження з військовополоненими, вони мають право надсилати листи, отримувати посилки, вибирати своїх представників для того, щоб вони зв’язувалися з адміністрацією», – сказав Яценко.

Він вказав на те, що в таборі є скриньки для зв’язку з українських омбудсменом, куди вони можуть покласти свої скарги.

«І є так само зустрічі з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, які тут регулярно, представники бувають, і ці зустрічі відбуваються без участі адміністрації», – розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

У липні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста відвідують переважно російських полонених в Україні.

Коментуючи цитату голови делегації МКЧХ в Росії, за якою співробітники МКЧХ нібито відвідали «3 100 полонених у Росії та Україні», Лубінець заявив, більішість звільнених українських полонених розповіла, що за час полону «не бачила та не спілкувалася із представниками МКЧХ».

Україна отримала 1,2 мільярда доларів від Японії. Шмигаль розповів, куди спрямують кошти

Україна отримала близько 1,2 мільярда доларів від Японії через проєкти Світового банку, повідомив 26 грудня премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, кошти надійшли у листопаді-грудні й спрямовані на проєкти у соціальній, медичній, освітній сферах, відновлення та підтримку бізнесу.

Голова уряду зазначив, що фінансування надано на такі напрямки:

  • 602 мільйонів доларів надано в межах проєкту INSPIRE на забезпечення соцзахисту малозабезпечених та вразливих верств населення;
  • 400 мільйонів доларів за програмою SURGE на фінансування відновлення та стійкості України;
  • 250 мільйонів доларів за проєктом RISE на розвиток приватного сектору;
  • 220 мільйонів доларів у межах проєкту THRIVE задля підвищення ефективності державних витрат на охорону здоров’я;
  • 200 мільйонів доларів – проєкт LEARN для розбудови безпечного й комфортного освітнього середовищ.

24 грудня Міністерство фінансів України повідомляло, що до держбюджету України надійшов транш обсягом 1 мільярд доларів від Японії та Великої Британії в межах програми Світового банку на підтримку реформ. З них 567 мільйонів доларів надано під гарантії уряду Японії

18 грудня виконавча рада Світового банку схвалила фінансування для України на понад 2 мільярди доларів. Пакет включає 1,05 мільярда доларів від Світового банку, які доповнюються кредитними гарантіями за підтримки Японії та Великої Британії. Також фінансовий пакет включає грант у розмірі 1 мільярда доларів із заморожених активів РФ.

Армія РФ ударила КАБами по Харківщині, є загиблий і поранені – Синєгубов

Російські війська ударили керованими авіабомбами по селищу Слатине Харківського району. Унаслідок удару загинула людина, ще двоє – постраждали, повідомив 26 грудня голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Близько 14:15 внаслідок ворожих ударів двох КАБів у с. Слатине було пошкоджено приміщення фермерського господарства. Один цивільний чоловік загинув, це працівник господарства. Ще двоє поранених», – вказано у дописі.

Також за даними місцевої влади, о 14:30 війська РФ вдарили по місту Золочів Богодухівського району. Постраждав 41-річний чоловік, який був госпіталізований до медичної установи.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG