Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Від Перемоги до миру: на яких умовах влада України готова закінчувати війну?

Український президент Володимир Зеленський останнім часом все частіше вказує на готовність до переговорів щодо припинення війни, і це серйозне зрушення для нього, який обіцяв битися за кожен клаптик землі своєї країни. Так пише The Washington Post. Крім того, Зеленський заявив, що українські дипломати та влада повинні зробити все, щоб 2025 рік став для України роком справедливого миру. То до чого готують українське суспільство? І чого очікувати у 2025-му: миру чи Перемоги?

Путін, можливо, дав вказівку російському військовому командуванню відкласти захоплення Покровська на користь просування до адміністративних кордонів Донецької та Дніпропетровської областей. Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни. Сам Покровськ постійно обстрілюється російською армією, там залишаються близько 11 тисяч цивільних. І попри наступ російської армії, яка вже за кілька кілометрів, люди усе ще сподіваються на диво. У цей день, точніше сказати, – різдвяне диво. Як у Покровську зустрічають Різдво – репортаж з міста.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» за лінком

У Литві пропонують ще на рік продовжити санкції, які застосовані до громадян Росії та Білорусі

Уряд Литви запропонував Сейму ще на рік продовжити національні санкції, які застосовані до громадян Росії та Білорусі. Про це повідомляють місцеві медіа.

Внесений Міністерством закордонних справ Литви (МЗС) законопроєкт пропонує продовжити обмежувальні заходи, які діють вже два роки, ще на рік – до 2 травня 2026 року. Наразі закон передбачає, що ці санкції застосовуються до 2 травня 2025 року. У відомстві зауважили, що війна, розпочата Росією проти України 24 лютого 2022 року, все ще триває, тому причини, через які були ухвалені обмеження, не зникли.

«Продовження дії закону забезпечить Литві можливість застосовувати обмежувальні заходи на національному рівні проти держав-агресорів як зовнішньополітичний інструмент на додаток до міжнародних санкцій, запроваджених Євросоюзом, через війну, розв’язаною РФ проти України», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Куришко: за 10 років окупації Криму влада Росії замістила понад третину населення півострова

Протягом десяти років окупації Криму російська влада замінила понад 35% мешканців півострова – про це розповіла в інтерв’ю виданню Тиждень.ua виконувачка обов’язків Постійного представника президента України в Автономній республіці АР Крим Ольга Куришко, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Вона зазначила, що, за результатами соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології з когнітивної деокупації Криму, яке проводили на замовлення Представництва, етнічна структура населення Криму суттєво змінилася після російської анексії.

Влада РФ організувала масштабне переселення жителів Росії на півострів, а після 2022 року – примусове переміщення з нещодавно окупованих регіонів України, зазначила Курішко.

«Кількість новоприбулих оцінюють у приблизно мільйон. І це в той час, коли тисячі громадян України були змушені залишити домівки через регулярні переслідування та репресії з боку окупантів, мілітаризації, неприйняття окупації та небажання жити під нею. Для регіону з населенням близько 2,5 мільйона людей це означає, що за десятиліття окупації замістили, за найскромнішими підрахунками, понад 35% мешканців», – сказала Куришко.

Раніше перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял заявляв, що Росія змінила демографію регіону після анексії Криму, переселивши на півострів від 800 тисяч до 1 мільйона своїх громадян.

Командири зможуть купувати дрони та засоби РЕБ без узгоджень з Генштабом – Умєров

Уряд спростив закупівлі безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби, повідомив міністр оборони Рустем Умєров 24 грудня.

Він повідомив, що Кабінет міністрів затвердив постанову, яка виводить закупівлі безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби українського виробництва на постійну основу. За словами міністра, рішення означає «стабільність, системність і передбачуваність для всіх учасників процесу».

Зокрема, уточнив Умєров, постанова передбачає:

  • спрощення процедур: командири військових частин можуть закуповувати безпілотники та РЕБ тактичного рівня без зайвих бюрократичних узгоджень із Генштабом та іншими органами військового управління
  • розширення доступу до рамкових угод: військові частини можуть приєднуватися до угод, укладених закупівельними агенціями Міноборони та Держспецзв’язку, що дозволить отримувати техніку швидше та за конкурентними цінами

«Це рішення забезпечує не лише оперативність у постачанні необхідних технологій на фронт, а й підтримує українських виробників, надаючи їм можливість стабільного розвитку та вдосконалення продукції», – заявив міністр.

Він очікує, що завдяки цьому рішенню військові зможуть ефективніше планувати потреби, а виробники – зосередитися на технологічному розвитку та масштабуванні виробництва.

Представник уряду в парламенті 21 грудня повідомив, що Кабінет міністрів урегулював порядок закупівлі безпілотних систем та РЕБ вітчизняного виробництва, що діє протягом воєнного стану.

Прокуратура: СБУ розслідує дані про самогубство українського підлітка, вивезеного до Росії

Правоохоронці відкрили провадження за інформацією про самогубство підлітка з Херсонщини в Росії – про це повідомив Офіс генерального прокурора 24 грудня.

Відомство посилається на дані, які сьогодні з’явилися в медіа щодо вихованця будинку сімейного типу села Токарівка, якого незаконно вивезли до Росії.

«У звʼязку із цим розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людини (ч. 2 ст. 438 КК України). Досудове розслідування за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюватиме Головне слідче управління Служби безпеки України», – повідомляє прокуратура.

Російське видання «Важные истории» повідомило 24 грудня, що в січні 2024 року вивезений з Херсонської області до Росії підліток Олександр Якущенко наклав на себе руки у прийомній сім’ї в Краснодарському краї.

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Якущенко жив у дитячому будинку сімейного типу у селі Токарівка під Херсоном, ним керувала Лідія Шарварли. Після окупації села Шарварли, за даними видання, стала співпрацювати з російською владою, а коли ЗСУ звільнили Херсон, вона разом із дітьми поїхала до Краснодарського краю РФ. Зрештою Шарварли відмовилася від опіки над дітьми.

Олександр Якущенко потрапив до родини Наталії та Олександра Лукашенків зі станиці Ахтанізівська. Якущенку на момент загибелі було 18 років і сім місяців. Причиною смерті, повідомляє видання, був суїцид: підліток повісився за кілька кілометрів від будинку.

Рідна сестра Олександра Якущенка, як довідалися журналісти, перебуває під опікою іншої прийомної родини в Темрюкському районі Краснодарського краю. Її опікунка відмовилася говорити з журналістами. В Україні Олександр та Христина Якущенко офіційно вважаються зниклими безвісти. За інформацією видання, решта дітей, вивезених Шарварли, також залишаються в Росії.

Удар по Кривому Рогу: Лисак повідомляє про одного загиблого і 11 поранених

Один із людей, яких дістали з-під завалів будинку в Кривому Розі, помер, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак 24 грудня.

«З-під завалів криворізького будинку, потрощеного росіянами, дістали ще одного чоловіка. Лікарі зробили все можливе, аби реанімувати його. Втім, на жаль, врятувати не вдалося», – заявив він.

Лисак додав, що під руїнами можуть перебувати ще люди.

Перед цим голова області повідомив, що троє з поранених у місті – у важкому стані.

«Загалом на цю хвилину відомо про 11 постраждалих. Серед них – 16-річна дівчинка. Госпіталізовані семеро людей», – уточнив Лисак.

Російські війська завдали удару по житловому будинку в Кривому Розі 24 грудня. Спершу було відомо про шістьох поранених.

Шмигаль: Україна вже отримала 1 млрд доларів від США в рамках ініціативи G7

Україна отримала 1 мільярд доларів від Сполучених Штатів, забезпечний доходами від заморожених російських активів – про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 24 грудня.

«Це перший транш із запланованих 20 млрд доларів, які Сполучені Штати готові виділити за рахунок використання знерухомлених російських активів у межах ініціативи G7», – заявив він.

Шмигаль подякував США та Світовому банку за «важливий крок на шляху до справедливості». Він висловив сподівання, що всі суверенні активи Росії будуть конфісковані й спрямовані на відновлення України.

10 грудня Міністерство фінансів США повідомило, що Сполучені Штати виділять Україні 20 мільярдів доларів кредитних коштів у межах ініціативи «Групи семи» Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans, яка загалом передбачає виділення 50 мільярдів доларів.

23 жовтня Рада Євросоюзу погодила, якими будуть внески від країн «Групи семи» для кредиту Україні у 50 мільярдів доларів за рахунок прибутків від російських заморожених активів.

ЗСУ б'ються за єдину дорогу у Великій Новосілці: скоро можливий відхід?

Армія Росії захопила ділянку на південь від селища Велика Новосілка в районі села Макарівка (раніше військовим ЗСУ тут загрожувало оточення), повідомив 24 грудня проєкт DeepState.

За даними аналітиків, українських військових у селі більше немає. Судячи з карти, агресор підійшов до південних околиць Великої Новосілки.

Єдина траса, що залишилася на сході, через яку проходить постачання ЗСУ в селищі, перебуває в «сірій зоні». Ще дві дороги, які ведуть у Велику Новосілку з півночі в районі села Новий Комар, зважаючи на карту, де-факто перерізані російською армією.

ОСГВ «Хортиця» нещодавно опублікувала відео механізованого штурму в цьому районі, який, за даними відомства, був відбитий. Більше про це тут

Генштаб ЗСУ повідомляє про майже 180 боєзіткнень від початку доби

Російські війська продовжують атакувати позиції Збройних сил України, кількість боєзіткнень від початку доби зросла до 179, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 16 годину 2024 року.

На Харківщині російська армія атакувала українські позиції чотири рази біля Вовчанська та Високої Яруги, на Куп’янському напрямку – 19 разів біля Петропавлівки, Колісниківки, Загризового та Лозової. Вісім боєзіткнень тривають.

Тривають сім із 18 атак на Лиманському напрямку, також армія РФ один раз намагалася прорватися біля Білогорівки на Сіверському напрямку. Сили оборони відбили п’ять атак на Краматорському напрямку, поблизу Часового Яру, також російські загарбники 11 разів намагалися просунутися вперед на Торецькому напрямку, триває бій.

«На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 45 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій в районах Воздвиженки, Миролюбівки, Променя, Лисівки, Нового Труда, Даченського, Шевченка, Вовкового та Нововасилівки. Сили оборони стримують натиск та відбили 32 атаки противника, 13 боєзіткнень ще тривають», – йдеться в зведенні.

Також на Курахівському напрямку російська армія атакувала 25 разів у бік населених пунктів Петропавлівка, Шевченко та біля Курахового, 15 її спроб просунутися вперед українські війська відбили.

За даними штабу, на Времівському напрямку тривають дев’ять російських атак, від початку доби ЗСУ відбили 11 штурмових дій біля Успенівки, Янтарного, Костянтинопольського, Костянтинополя, Розливу, Роздольного, Нового Комара, Новосілки, Великої Новосілки та Сторожевого. Російська армія один раз безрезультатно штурмувала позиції українських підрозділів на Придніпровському напрямку.

У Курській області Росії, за зведенням, українські війська відбили 12 атак російських військ, 10 боєзіткнень тривають.

У зведеннях Генерального штабу ЗСУ упродовж останніх місяців постійно згадуються Покровський і Курахівський напрямки як місця найактивніших атак сил РФ. Ці напрямки розташовані на заході Донецької області поблизу її кордону з Дніпропетровською областю.

За спостереженням Інституту дослідження війни, із дій російських військових на лінії фронту залишається незрозумілим їхній пріоритет, оскільки президент Росії Володимир Путін міг поставити армії РФ завдання забезпечити територіальні надбання, а не захопити великі населені пункти.

Лисак: російська армія вдарила по Кривому Рогу, 6 людей поранені

Російські війська завдали удару по Кривому Рогу, повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак 24 грудня.

«Пошкоджений житловий будинок. Інформація уточнюється. З’ясовуємо також, чи постраждали люди», – заявив він.

Згодом голова області повідомив, що, за попередніми даними, внаслідок удару поранені п’ятеро людей:

«Двох з них дістали з-під завалів. Їм надають необхідну меддопомогу».

Незабаром голова області уточнив, що кількість поранених зросла до шести, половина з них – у лікарні.

«Жінки 69 та 72 років і 78-річний чоловік. Всі в стані середньої тяжкості. Решті поранених допомогу надали на місці», – повідомив Лисак.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Влада РФ викрала з Херсона 48 дітей віком до трьох років – Зеленський

Відступаючи з Херсона два роки тому російська окупаційна влада викрала 48 дітей віком до трьох років, написав президент України Володимир Зеленський у телеграмі 24 грудня.

За його словами, більшість цих дітей примусово перемістили вглиб окупованої території – до Криму, а решту депортували в Росію.

«Українські діти не іграшки, хоча схоже, що для російських багатіїв і чиновників це саме так. За кожною цією дитиною – життя, яке не має бути втраченим. Доля, яка не має бути загубленою. Ми повинні зробити все, щоб українські діти повернулися додому», – йдеться у дописі.

За офіційними даними України, за час війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що всього Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей. Уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук називає цифру в «кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч».

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Наразі вдалося повернути 508 дітей, з них 115 – це діти-сироти.

Бої за Херсон почалися після повномасштабного вторгнення РФ до України в лютому 2022 року, і завершилися деокупацією міста у листопаді того ж року.

Уряд пропонує виключити російську та білоруську з переліку мов, що підлягають захисту в Україні

24 грудня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону, яким пропонується оновити перелік мов, до яких застосовуватиметься режим підтримки та особливого захисту, передбачений Європейською хартією, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Це передбачено законопроєктом «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов».

Законопроєктом пропонується слова «Європейська хартія регіональних мов або мов меншин» замінити словами «Європейська хартія регіональних або міноритарних мов». Також пропонується оновити перелік мов, до яких застосовуватиметься відповідний режим підтримки та особливого захисту, передбачений хартією.

Зараз положення хартії, яка була ратифікована у 2003 році, застосовуються до таких мов: білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська. Таким, чином, переліку виключені білоруська та російська мови.

Для ухвалення рішення, проєкт закону має розглянути Верховна Рада.

Європейська хартія регіональних мов та мов меншин – це один із двох законодавчих актів Ради Європи, що спрямовані на захист прав національних та етнічних меншин.

Нічна атака БПЛА: на Київщині пошкоджено приватні будинки – Кравченко

Унаслідок нічної атаки ударними БПЛА на Київщині пошкоджено пʼять приватних будинків, повідомив 24 грудня голова обласної державної адміністрації Руслан Кравченко.

«Вночі повітряна тривога оголошувалася двічі. В області працювали сили ППО. Є збиті ворожі цілі», – йдеться у дописі.

Кравченко зазначив, що влучань в об’єкти критичної та житлової інфраструктури не допущено. Постраждалих серед населення немає.

Внаслідок падіння уламків збитих ворожих цілей в одному з районів пошкоджено пʼять приватних будинків дачного кооперативу. У помешканнях вибиті вікна, розповіли в КОВА

За даними Повітряних сил, вночі війська РФ атакували Україну 60 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками інших типів. Підтверджено збиття 36 дронів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Запорізькій, Дніпропетровській та Хмельницькій областях. 23 ворожі безпілотники-імітатори локаційно втрачені.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Україна отримала мільярд доларів від Японії та Великої Британії на підтримку реформ – Мінфін

До держбюджету України надійшов транш обсягом 1 мільярд доларів США від Японії та Великої Британії в межах програми Світового банку на підтримку реформ, повідомило 24 грудня Міністерство фінансів України.

Фінансування складається з 567 мільйонів доларів під гарантії уряду Японії в рамках Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine) та 483 мільйонів доларів США під гарантії уряду Великої Британії.

«Залучені кошти буде спрямовано на збільшення потенціалу економічного розвитку та фінансування першочергових соціальних і гуманітарних видатків держбюджету України», – розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

Зазначається, що транш наданий для забезпечення сталого зростання у сферах митної та податкової політики, боротьби з корупцією, підтримки державних підприємств, розвитку приватного сектору та логістичної інфраструктури.

18 грудня виконавча рада Світового банку схвалила фінансування для України на понад 2 мільярди доларів. Пакет включає 1,05 мільярда доларів від Світового банку, які доповнюються кредитними гарантіями за підтримки Японії та Великої Британії. Також фінансовий пакет включає грант у розмірі 1 мільярда доларів із заморожених активів РФ.

Вивезений до РФ український підліток вчинив самогубство у прийомній сім’ї – «Важные истории»

Вивезений з Херсонської області до Росії Олександр Якущенко в січні 2024 року наклав на себе руки у прийомній сім’ї в Краснодарському краї, повідомляє видання «Важные истории».

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Якущенко жив у дитячому будинку сімейного типу у селі Токарівка під Херсоном, ним керувала Лідія Шарварли. Після окупації села Шарварли, за даними видання, стала співпрацювати з російською владою, а коли ЗСУ звільнили Херсон, вона разом із дітьми поїхала до Краснодарського краю.

У Росії прийомні діти Шарварли потрапили до пункту тимчасового розміщення в селищі Кучугури, де вона відмовилася від опіки над ними. Олександр Якущенко потрапив до родини Наталії та Олександра Лукашенків зі станиці Ахтанізівська.

Олександр Лукашенко заявив, що формально під їхньою опікою підліток жив лише місяць, після чого йому виповнилося 18 років, тому вони відповідальності за нього не несли. «Він просто у нас жив. Їсти ми йому давали, не виженеш же хлопця. Йому йти нікуди було», – сказав він.

Якущенку на момент загибелі було 18 років і сім місяців. Причиною смерті, повідомляє видання, був суїцид: підліток повісився за кілька кілометрів від будинку. Судмедексперт розповів прийомним батькам, що в останній момент підліток, певно, передумав і намагався вилізти з зашморгу.

Незадовго до смерті він надіслав своїм друзям голосове повідомлення. «Я там нікому нах.. не потрібний. Мені дали це зрозуміти. Я всім життя псую. Я не зможу, я повішуся<...> Якби мене не було, зараз би ні в кого, нах.., проблем не було, якби я тільки сюди б не приїхав. Не можу<...> Мені дуже боляче. Я не знаю, що робити», – цитує видання повідомлення Якущенка, яке є в розпорядженні редакції.

Рідна сестра Олександра Якущенка, як довідалися журналісти, перебуває під опікою іншої прийомної родини в Темрюкському районі Краснодарського краю. Її опікунка відмовилася говорити з журналістами. В Україні Олександр та Христина Якущенко офіційно вважаються зниклими безвісти. За інформацією видання, решта дітей, вивезених Шарварли, також залишаються в Росії.

У Бердянську підірвали авто, в якій міг бути очільник окупаційної ради – Андрющенко

В окупованому Бердянську підірвали автівку голови російської окупаційної ради міста Василя Нечета, написав 24 грудня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«Сьогодні зранку в Бердянську у по вулиці Європейська во дворі будинку вибухнула та згоріла вщент автівка. Постраждалого від вибуху забрала швидка допомога. Попередньо на автівці пересувався голова окупаційної ради Василь Нечет», – вказано у дописі.

Виконувач обов’язків начальника Бердянської МВА Микола Матвієнко заявив «Суспільному», що Нечет зазнав поранення. Його повезли до лікарні, інформація щодо його стану наразі відсутня.

Російська окупаційна влада наразі нічого не повідомляла про вибух автомобіля.

Як зазначає Андрющенко, до окупації міста Василь Нечет завідував будинком культури «Нафтохімік». Після окупації перейшов на бік Росії, брав активну участь у становленні окупаційної влади. Вступив до лав «Єдиної Росії» та був призначений головою окупаційної ради.

Бердянськ був окупований на початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року

«Мир через силу – це зараз головне». Ексклюзивне інтерв'ю із послом України у Польщі

Як просувається польсько-український історичний діалог? Чи успішною виявилися ідея створення за кордоном Українського легіону? Що з міжнародною миротворчою місією та чому окремі польські політики гостро реагують на українську символіку?

Про ці та інші теми Радіо Свобода розпитала у посла України у Польщі Василя Боднара. Дипломат лише місяць на цій посаді. До того кілька років він виконував дипломатичну місію у Тереччині.

Орбана «б'ють методами Орбана»? Чого зумів досягти прем'єр Угорщини і що йому може загрожувати

Разом із закінченням 2024 року закінчиться й головування Угорщини в Європейському Союзі. Це символічна, але вагома для кожної європейської країни роль. Що вона принесла Будапешту? Як трансформувалося ставлення до Угорщини в ЄС через заяви і дії прем'єр-міністра Віктора Орбана?

Із одного боку, 2024 рік може здатися успішним для Віктора Орбана та його команди. Тут і головування Угорщини в ЄС, і виграшна ставка на перемогу Дональда Трампа, і цитованість у світі завдяки «мирним ініціативам». Але з іншого боку, цей рік можна вважати роком втрачених можливостей, які цілком можуть перерости в системну кризу, що приведе Орбана до втрати влади вже на початку 2026 року.

Адже головування Угорщини в ЄС не дало жодних конкретних результатів, навіть саміт Європейської політичної спільноти в Будапешті не приніс нових вагомих змін чи рішень.

Вибори до Європейського парламенту, а потім і розподіл ключових посад та сфер впливу в ЄС також чітко продемонстрували слабкість Орбана.

РФ скинули вибухівку з дрона у Бериславі, поранено двох чоловіків – влада

У місті Берислав Херсонської області через скидання російськими військовими вибухівки з дрона були поранені двоє мирних жителів, повідомила 24 грудня обласна військова адміністрація.

«У 41-річного чоловіка діагностували вибухову травму, контузію та поранення гомілки. У 48-річного місцевого жителя – вибухова травма, множинні уламкові поранення ніг, грудної клітини, скроні, перелом гомілки та контузія», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Голова Херсонщини: внаслідок атаки російського дрона загинув житель Берислава

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Пентагон нарощує виробництво ракет, частину передадуть Україні

Міністерство оборони США виділило 253,7 мільйона доларів на розширення потужностей з виробництва газотурбінних двигунів для збільшення обсягів виробництва ракет, повідомила у понеділок пресслужба Пентагону.

Контракт заключено для збільшення обсягів виробництва таких видів озброєнь:

  • протикорабельних ракет Harpoon;
  • ракет класу «повітря-земля» AGM-158 JASSM;
  • протикорабельних ракет великої дальності AGM-158C LRASM;
  • крилатих ракет Tomahawk та інших видів високоточного ударного озброєння.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG